CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX "M -J) 127 krijgt en met een schuiver in den uitersten hoek v. d. Bergen geen kans geeft (10). We tellen reeds een tweede doelpunt, als Ingenbleek een voorzet van Hamel in eens op doel kogelt, v. d. Bergen verricht een schitterende safe door den bal lang uit vallende te stoppen. De tweede helft is het rijkste aan emotie geweest. Tal van malen scheen voor beide partijen een doelpunt onafwendbaar. Zoo sprong een bal van den binnenkant van den paal, achter den vallenden Becker om, voor ons leege doel, waar de Windt den bal juist tusschen twee aanvallers door kon wegtrappen. Een oogenblik later is v. d. Windt gepasseerd. Geheel vrij stormt de Excelsior linksbuiten op ons doel af. Daar gaat-ie dan! riep een thuisclub-enthousiast. Doch hij ging niet. v. Kol had blijkbaar Duimpjes zevenmijlslaarzen ge leend. Juist op het moment dat het Rotterdamsche pu bliek in gejuich zou uitbarsten, stuit van Kol den aan val. „Me hart sting stil", vertelde een volbloed Amster dammer me na afloop. Doch ook voor het Excelsior-doel heeft het gespan nen. v. d. Meer loste in vollen ren een kei in den be nedenhoek, v. d. Bergen valt uit en over diens rug stuit de bal van den binnenkant van den paal voor den ge heel open rechterhoek. Hamel en v. d. Meer snellen toe, doch hinderen elkaar in den overigens begrijpelijken ijver, Excelsior den genadeslag te geven en via den paal gaat de bal uit. Excelsior onderneemt den eenen stormloop na den an deren, v. Kol en W. Anderiesen, goed bijgestaan door de anderen, zelfs Volkers nam deel aan het defensief, houden stand. Geleidelijk zakt Excelsior, moe van het op tornen tegen een zoo hechte, verdedigingsmuur, af. De halfspelers kunnen weer achter de voorhoede optrekken. Spil Anderiesen probeert het zelf eens en kogelt juist naast. v. d. Meer breekt door en lost een kei in den uitersten bovenhoek, waar een keeper van normale lengte onmogelijk bij zou hebben gekund. Het aantal c.M., dat de lange Rotterdammer zich durft permitteeren, mag niet meer tot het normale gerekend worden. De vermoeidheid doet zich bij beide partijen merk baar voelen. Hamel geeft nog een paar mooie voorzetten, ook Excelsior doet nog een enkele wanhoopspoging; 't blijft echter 10 voor Ajax, waarmee de kans op het kampioenschap ongerept blijft. WATERGRAAFSMEER II—AJAX III: 3—1. Over een elftal te schrijven als ons derde, valt voor een clubnieuws-verslaggever niet mee. Het is altijd ge makkelijker en prettiger over een goed spelend en succes vol elftal te schrijven dan over een team dat doorloopend faalt. Toch gingen we, ondanks de serie reeds geboekte nederlagen, niet pessimistisch naar het overbevolkte Middenweg 86, om Frits de Bruyn c. s. in actie te zien. Naast de zekerheid dat we een elftal in actie zouden zien, dat zes nederlagen in successie had moeten slikken, kwam bij ons nog altijd de herinnering aan Ajax III van het vorig seizoen naar boven. Echterhet derde was het derde niet meer. Eeftige spelers speelden op een an dere plaats en enkelen waren vervangen. Zoo was bijv. de halflinie W. v. Gelderende WitLindeman voor 2/3 gewijzigd. De twee laatstgenoemden waren n.l. vervangen door v. d. Breggen en E. Bakker. Het moet ons uit de pen, dat deze verandering geen verbetering is. Alleen de eenige overgeblevene van het oude trio, W. v. Gelderen, gaf dat te zien wat men redelijkerwijze van een halfback kan en moet verlangen: n.l. naast behoorlijk verdedigend spel, ook voldoende steunen van den aanval. Waar de halflinie voor 2/3 in laatstgenoemde eigen schap te kort schoot, stond de voorhoede voor een moei lijke taak. Toch kon er o. i. wel wat meer van terecht gebracht zijn dan dien middag gedaan werd. Alleen het spel van middenvoor Smit en rechtsbuiten Heins gaf, omstandigheden in aanmerking genomen, voldoening. Niet vergeten dient te worden het taai vasthoudende verdedigen van links back Provily, een van de weinige lichtpunten in het spel van dien middag. Over het spelverloop nog het volgende: In het begin zijn beide partijen aan elkaar gewaagd, met Ajax iets meer in den aanval. Uit een opbrengen.' van Koppen-van Os komt de bal voor doel, Smit kopt in den benedenhoek, de Watergr.meer-doelman stopt. Even later laat het binnentrio een mooien voorzet van Heins on benut langs het doel gaan. Watergraafsmeer krijgt een prachtkans, als de fluitist een buitenspelgeval van den rechtbuiten overziet. De bal komt bij den naar binnen loopenden linksbuiten, die door tegen de Wit aan te schieten de kans verknoeit. v. Os werkt zich door de Watergr.meer verdediging heen, schiet, doch de bal komt juist op de lat. Provily valt in deze periode op en springt diverse malen de rechter verdedigingshelft bij. Een hardhandig optreden van de Wit wordt met penalty bestraft. De Bruyn stopt den bal keurig, kan niet wegwerken, doch de toesnel lende Watergr.meer-speler wordt over den bal geduwd. Een tweede penalty ware hier niet ongemotiveerd ge weest! Watergr.meer komt hoe langer hoe meer opzet ten en slechts met de grootste moeite kan de Bruyn zijn doel schoonhouden. Na de thee wordt de Bruyn spoedig verrast door een schuiver van Watergr.meer's linksbinnen. Vrij spoedig volgt het tweede tegenpunt, als de rechtsbinnen door breekt en langs onzen uitloopenden doelman den bal in het net jaagt. Smit schept hierna een goede kans op een tegenpunt, als hij den bal naar den vrijstaanden v. Willigen speelt; deze mist echter. Even later ziet de Bruyn bij een opraapbal een aan stormenden Watergr.meer-speler niet en deze trapt onder de handen van onzen doelman door den bal ten derde male in het Ajax-net. Wim Smit weet kort voor tijd nog de eer te redden met een goed gescoord doelpunt langs den uitloopenden Watergr.meer-doelman, waarna het laatste fluitsignaal weerklinkt.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 3