r 126 CLUBNIEUWS het veld. Toen het omviel lag Blauw Wit II boven en had Ajax vrij ongelukkig verloren. Al worden de kansen op een kampioenschap door deze nederlaag er niet beter op, ons tweede zal nog genoeg van zich laten hooren voor de strijd definitief is uitgestreden. De Heeren kun nen zich a.s. Zondag weer ten deele herstellen door in het Kleverpark E.D.O. II fel partij te geven. Ook tusschen de oudere broers zal in de Meer een heel belangrijk treffen plaats vinden. Win nen wij ook ditmaal dan is opnieuw een gevaar lijk concurrent, voorloopig ten'minste, uitgeteld, daar E.D.O. dan 5 punten achterstand zal heb ben. De groote strijd van V.O.C. om de degra datieklip te omzeilen blijkt intusschen ingezet, zoodat de wedstrijd Ajax—V.O.C.die oor spronkelijk niets beloofde, hierdoor in een be langrijk teeken komt te staan, daar de V.O.C.- 'ers thans alle punten met leeuwenmoed zullen gaan vergaren. Het wordt dus een felle strijd over een paar weken. Ik hoop het te beleven! J. J. G. j Langs de lijnen. j z\? DER A. F. C. AJAX EXCELSIOR—AJAX: 0—1. EMOTIE! 't Zou geloof ik niet onverstandig wezen bij wedstrij den ExcelsiorAjax, alleen die supporters toe te laten, die een zenuwen-testproef hebben doorstaan, 't Is voor anderen haast niet te verwerken! 't Begon indertijd in Rotterdam, toen ons team, na met 31 te hebben voor gestaan, ten slotte met een 43 nederlaag naar huis toe werd gestuurd. Daarop volgde de wedstrijd, waarin Kapteijn kaptein wilde zijn, in commando-stijl den wedstrijd leidde, Excel sior belette een invaller toe te staan, om ten slotte zelfs den uitgevallen, maar daarna weer mee willende spelen Iseger den toegang tot het veld te ontzeggen. En ten slotte ligt nog versch in ons geheugen de wedstrijd van het vorige jaar. Arbiter Hazeu zag toen van af het midden van het veld een schot tegen den paal voor goal aan, floot en wees naar het midden. Met 01 werden we 't kind van de rekening. We hadden met dat al nog nooit op Kralingen ge wonnen en zijn daarom dubbel dankbaar, dat ons elftal met deze op traditie-gaan-lijkende gewoonte gebroken heeft. Het was een zeer moeilijke wedstrijd: een zwaar veld, geen modder, maar vette zuigende klei. Voeg daarbij nog een tegenpartij, welke alles en alles er op zette om re vanche te nemen voor de 21 nederlaag in Amsterdam geleden, dan hoef ik U niet meer te vertellen, dat ons team naast een felicitatie ook een woord van dank ver dient. Keeper Becker heeft den heelen wedstrijd, maar spe ciaal de eerste 25 minuten na de rust, een vuurproef moeten doorstaan. En dat hij hem doorstaan heeft, dat bewijst niet alleen de 0, maar ook de lof, waarmede van alle zijden na den wedstrijd over onzen kranigen doelman gesproken werd. Ons persoonlijk, die Becker voor 6 jaar in Ajax VI zagen debuteeren en toen onmiddellijk een schriftelijk rapportje doorzonden aan den toenmaligen secretaris E.-C., Koolhaas, dat we een puiken keeper er bij ge kregen hadden, deed het succes van dezen bescheiden Ajacied goed. Toch zou een nederlaag niet te voorkomen zijn geweest, als van Kol niet een feillooze partij back had gespeeld, zelfs de Rotterdamsche handen kwamen zoo af en toe voor zijn werk op elkaar en dat wil wat zeggen! Voor het eerst zagen we nu in een zwaren wedstrijd de Windt in actie. Deze comingman beschikt over ver schillende goede eigenschappen. Afnemen en opstellen zijn goed verzorgd en hij verliest op de meest critieke momenten zijn kalmte niet. Alleen het wegtrappen, vooral stilstaande, moet nog verbeterd worden om hem volkomen le klasse-fahig te doen zijn. Het goede voorbeeld heeft hij naast zich, dus ook dat zal wel in orde komen. Over het spelverloop nog het volgende: Excelsior trapt af. Onze halflinie breekt de eerste attaque en stelt Twelker in staat aan te vallen, wat dezen op ongeoorloofde wijze belet wordt. De vrije schop wordt door W. Anderiesen genomen en door v. d. Bergen onderschept, v. d. Windt onderbreekt keurig een snellen aanval van Excelsior's linkervleugel. Een schot van den rechtsbuiten stompt Becker over de lat. Wim Anderiesen onderschept den corner en geeft fiet leder aan Ingenbleek, die nog even doordrijft en het eerste goede schot op het Rotterdamsche doel lost, dat v. d. Bergen languit val lende corner werkt. De hoekschop wordt fraai door Hamel genomen, doch weggestompt door v. d. Bergen. Becker komt bij een ver doorgevoerden aanval in actie, resoluut gooit hij zich tusschen eenige Rotterdammers in en op den bal. De Windt maakt een aanval on schadelijk en via H. Anderiesen gaat de bal naar Ingen bleek, een onverwacht hard schot volgt, doch v. d. Bergen stopt. Even later gaat een fraaie voorzet van Twelker onbenut langs het doel. Becker gooit zich bij een opdringen- van de Rotterdamsche voorhoede weer op den bal en werkt het leder tusschen een kluwen spelers door corner. Na den hoekschop onderneemt Twelker een snellen ren, een voorzet, v. d. Meer kogelt op het doel, weer stopt v. d. Bergen. Volkers krijgt dan een schitterende kans, doch schiet, met alleen v. d. Bergen voor zich, in diens handen. Kort daarop maakt onze linksbinnen zijn fout goed, als hij naar binnen loopend een center van v. d .Meer te pakken

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 2