)\i' No. 14 DONDERDAG 1 DECEMBER 1927 10de JAARGRNG. KRONIEK. Onze tegenstanders werken de laatste weken wel erg in onze kaart. Zóó zelfs dat Hilversum, H. B. S. en Excelsior vrijwel afge daan hebben als kampioenspretendenten. D.F.C. is op het oogenblik de eenige club die ons vlak op de hielen zit en ook E.D.O. met drie punten achter is nog in the running voor het kampioen schap. Doch voor het overige staan we veilig aan de spits van Afdeeling I met de volgende cijfers: goals Ajax gesp. gew. gel. verl. Punten v. t. 8 7 1 14 22—8 Sinds ons vorig nummer in handen der lezers is gekomen, hebben wij weer twee punten kun nen behalen, n.l. tegen Excelsior, welk team we j.l. Zondag aan onze zegewagen hebben ge haakt! Ons elftal miste Jan de Boer, die zich Zaterdagavond leelijk bezeerde door een hob belende auto, waardoor onze keeper onzacht in aanraking kwam met de autokap en de hoofd wonde op twee plaatsen gehecht moest worden. In z'n plaats heeft Jan Becker ons doel in de Rot- te-stad maagdelijk gehouden. De geheele ploeg heeft krachtig gewerkt om Excelsior te slaan. Zeker van de overwinning was ik lang niet daar Excelsior ons reeds zoovele malen den weg naar de overwinning heeft afgesneden. Doch ditmaal werd het weer een Ajax victorie waarbij Volkers de fabrikant van het eenige en overwinning brengende doelpunt was. Op een hoog peil stond de strijd niet, doch ditmaal ver goedde het élan, waarmede gewerkt werd, heel veel. Van verschillende kanten maakte men na afloop de opmerking dat onze ploeg fortuinlijk had gewonnen, doch ons enthousiasme moet evenzeer als groote verdienste aangemerkt worden, waardoor de uitslag in zijn geheel toch zoo onjuist niet is. Tijdens den wedstrijd DuitschlandNeder land, waar Van Kol op uitstekende wijze 's lands eer op heeft gehouden, speelde Ajax I thuis tegen Enschede I. Een vrij slappe beweging, waarbij de Oostelijke ex-kampioenen met 42 wonnen. De rust was met 10 in ons voordeel ingegaan, doch de tweede helft bracht het hand jevol toeschouwers, dat ondanks het gure weer de reis naar ons veld had ondernomen, een onaangename verrassing. Onze ploeg zakte in elkaar en Enschede won met 42. We hadden diverse invallers, zoodat ik het minder eervolle resultaat maar op rekening van deze onvolledigheid zal schrijven. Mocht men zijn krachten gespaard hebben voor de zware reeks competitiewedstrijden, dan zooveel te De strijd van de Blauw Wit-reserves tegen de Ajax dito werd j.l. Zondag gespeeld. Eigen- beter. aardig hoe deze elftallen elkander telken jare in kracht benaderen. Nu weer een 43 over winning voor de nazaten des Heeren Drilling. Bij een 4—3 overwinning speelt Fortuna steeds een groote rol. Ook bij deze ontmoeting was „het bekende dubbeltje op zijn kant" weer in Verschijnt onder leiding van: fi. L DESmiT 3. 3. 6ROOT(T)EI3ER m. 3. ROOCHflflS vj.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 1