minste geen verrassing. Smeets moest herhaal delijk den bal ophalen, Qehring was zijn plaats niet waard, ook al scoorde hij het winnende punt, terwijl Tap bij den Alkmaarschen rechts buiten in het niet zonk welke laatste speler met Weber de voorhoede tenminste op gang hield! Men begrijpt dat het geheel een weinig ver heffende vertooning werd. Ik was tenminste blij toen ik mijn half bevroren teenen weer op de keien voor het Stadion kon warm stampen. Het eenige wat menigeen had bekoord was de massa-zang, een goed idee van de Telegraaf. We hebben beter gezongen dan gevoetbald, zei me een kennis na afloop en ik was het eigenlijk roerend met hem eens. Op onze tournée in Zwe den hebben we wel eens betefb teams zien spe len. Zoo was het Göteborg-team, dat ons in 1924 in Qöteborg met klein verschil sloeg een stuk sterker. Vooral de Zweedsche aanval, die in het Stadion weinig doortastend was, was in Göteborg een doorloopend gevaar voor Jan de Boer, die het daardoor nog moeilijker had dan Vermeulen j 1. Zondag. Ook de jongste Anderiesen heeft j.l. Zondag in een vertegenwoordigend elftal gespeeld, n.l. te Rotterdam, welk elftal met 21 heeft ver loren. Rotterdam won hiermede den Gouden Onafhankelijkheidsbeker en Wim Anderiesen kon den terugtocht dus aanvaarden zonder beker. Ook Hamel was op Spangen, daar deze 's mor gens voor het blauwe Olymp. elftal aldaar tegen een wit Olymp. elftal speelde. Onze rechtsbui ten moet uitstekend gespeeld hebben, wat mij allerminst verwondert! Hiermede zijn we nog niet uitgesproken, want Jan de Boer was een groene Olympiaan en keepte op het A.F.C.-terrein, dat de stukken er af vlogen. Ik heb een tijd achter zijn doel ge staan en heb opnieuw kunnen merken, dat hij nog steeds een keeper van extra-klasse is, met een prachtkans op^sén of meer matches in het nieuwe Stadion in 1928! Let U maar op! Vol kers heb ik niet opgemerkt, wiens naam voor deze ontmoeting was genoemd, doch die door een blessure het beter achtte rust te nemen. De kern van ons elftal bleef dus in training, |Vv hetgeen mij verheugt, omdat alle krachten zul len aangewend moeten worden, willen wij een afdeelings-kampioenschap noteeren. Specifiek Ajax voetbal was er maar weinig, zoodat ik met verdubbelde nieuwsgierigheid de resultaten van de komende Zondagen tegemoet zie. J. J. G. 121 AJAX IV—SPARTAAN III. In dezen, van beide kanten slecht gespeelden, wedstrijd heeft het sterkste, d. w. z. het zwaarste elftal gewonnen. Jongens, we verliezen zoo elke ontmoeting. Vlugger afgeven, beter plaatsen en, wat de voorhoede betreft, meer schieten, want dat wordt totaal vergeten. Dat is dus afgesproken en den volgenden wedstrijd winnen we met minstens twee goals verschil! Het verloop was als volgt: Een kwartier na het begin fabriceerde Hali, die een uitstekenden wedstrijd speelde, ons eerste en eenige doel punt. Even later raakte een onzer achterspelers, binnen het verboden gebied, den bal met de hand aan, wat een strafschop tengevolge had. Onze invaller-veteraan-keeper- Zesbé-er was echter voor geen kleintje vervaard en wist zijn doel voor doorboring te vrijwaren. Een fout in de achterhoede was ons echter wat later noodlottig en de partij stond op gelijken voet (11). Een poosje daarna herhaalde zich dat spelletje (12). Van Gelderen ging nu achter spelen, wat een verbetering bleek. Hiermede kwam de slappe thee. Na de rust hadden wij een verandering in onze voor hoede aangebracht, ook dit had geen resultaat. Wel wist Spartaan echter nog eenmaal het net te vinden, (13) waarmede het einde kwam. v.W. j Brieven van deklat aan goalpaal. j (Met hun toestemming gepubliceerd door Adé.) Waarde Vriend Goalpaal! Ik hoop, dat je inmiddels van den schrik over het plot seling hervatten van onze briefwisseling voldoende be komen bent. Ik hoop het, want je zult je houten hersens hard noodig hebben, om wat ik je nu ga vertellen allemaal te snappen! De vrije schop: als je daarover de reglementen naleest, dan doet het je herinneren aan de Duitsche grammatica. Jonge nog toe, wat een regels enwat een uitzon deringen! Om te beginnen, kunnen we de vrije schoppen indeelen in twee hoofdsoorten. (Net als de menschen: Ajacieden en niet-Ajacieden.)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 3