CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 1 KRONIEK. i Door het afkeuren van ons terrein voor den wedstrijd Ajax IHilversum I en door de ont moeting Holland tegen Zweden in het Stadion, alhier gespeeld, kwam ons eerste elftal, sinds het verschijnen van het laatste Clubblad, niet in het veld. Onze plaats zou dus onveranderd gebleven zijn als D. F. C. zich niet naar boven geworsteld had en nu vrij zeker een heftige strijd zal ontstaan om de voorloopige leiding in onze afdeeling. De navolgelingen van den groo- ten „Dirk" zijn de laatste maanden in een der- gelijken top-vorm, dat het Ajax alleen dan met de uiterste inspanning zal kunnen gelukken de D. F. C.'ers naar beneden te doen duikelen. Het is daarom gelukkig, dat een goed deel van onze menschen zich in conditie moet houden voor wedstrijden van extra-klasse. Zoo speelde onze back van Kol j 1. Zondag tegen Zweden. Ik kan, zonder dat men mij van overdreven clubfanatisme zal kunnen beschuldi gen, in deze kolommen getuigen van een goed succes voor onzen clubman. M i. was van Kol na Vermeulen de beste man van de ditmaal in witte hemden gestoken Oranjehemden. Overi gens was de wedstrijd niet heel veel zaaks en in menig competitiematch worden we warmer dan in dezen water-en-melk internationalen match. Doordat de N.E.C. v. Heel had uitgesloten was Verlegh naar de linkshalfplaats overgebracht en had men v. Boxtel op de rechts-middenplaats gezet. Een en ander bleek geen verbetering. Van Boxtel kon mij maar matig bekoren; steunde sporadisch den aanval en miste het geroutineerde van Verlegh. De laatste, die als rechtshalf voldaan heeft kon op de linkervleugel natuurlijk niet hetzelfde pres- teeren en bleef daardoor een stuk onder de prestaties, die we van den Rotterdammer van Heel gewend zijn. Daar verder Massy veel galery-play te zien gaf, wel hard nekkig aanviel, doch zeer onzuiver aangaf, was het falen van de voorhoede ,voor mij ten- j\ 120 Bestuur: F. Schoevaart, Voorzitter. M. Smit, Vice-Voorzitter. M. J. Koolhaas, Secretaris, Oranje Nassaulaan 81. Tel. 25005. A. L. Desmit, 2e Secretaris. J. Oudheusden, Penningmeester, G. de Jongh, 2e Penningmeester. S. Tump F. Couton l. Commissaris. C. H. W. de Bois J Enquêtecommissie C. H. W. de Bois. M. Smit. M. J. Koolhaas, Secretaris, Oranje Nassaulaan 81. A. A. Bogaard. J. de Boer Jr. Elf tallencommissie A. J. de Kruyff. J. Pelser. J. Hoogland. S. Tump. R. Vunderink. M. Smit. J. C. A. Smit, Secretaris, Tugelaweg 18, Tel. 53353. Clubbladcommissie J. J. Grootmeijer. A. L. Desmit. M. J. Koolhaas. T rainingscommissie A. J. de Kruyff. J. Martens. F. Couton. Adspirantencommissie S. Tump. A. L. Desmit. J. C. A. Smit. Commissaris van materieel: F. Couton. Clubavondencommissie M. Smit. S. Tump. M. J. Koolhaas. Kascommissie: H. Delsen. J. M. Exmann. A. M. Deerenberg. Honkbal: J. F. Smit. Cricket: J. M. Exmann. Afgevaardigde W.E.K., West District, K.N.A.U.: M. J. Koolhaas. Afgevaardigde A.V.B.: J. C. A. Smit.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 2