CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Ik- Copie voor het volgend nummer moet uiterlijk Dindag 15 November vóór 4 uur mm, in bezit van de Redactie zijn» _^J \r 118 Ook de andere verdedigers hielpen dapper en hun uit vallen waren niet zonder gevaar. Wel waren wij sterker, maar juffrouw Fortuna was nijdig op ons, en heusch, je moet dat mensch te vriend hebben. Zoo kregen wij dus onze tweede nederlaag in dit sei zoen te slikken. Maar komaan, verliezen is er ook bij, al leen het moet geen gewoonte worden, dus de volgende reis maar weer beter. W. de B. 4'- I E 4* E HILVERSUM II—AJAX II. v»/ E Een zeer onpleizierige wedstrijd is er gespeeld in Hil versum, met als eenigen troost twee winstpunten. De Hilversumsche verdedigers bestonden grootendeels uit onbesuisde trappers, voetballers mag ik ze niet noemen. Zeker telde hun team ook faire spelers, maar drie of vier van die verkeerde elementen bederven een heel elftal. Dat er geen ongelukken gebeurd zijn, vindt zijn oorzaak in het feit dat de meesten van ons nogal angstig waren, dus bijzonder voorzichtig. De scheidsrechter vond bepaald, zoolang dit van één kant kwam, het geval niet zoo erg. Wel gaf hij soms een free kick bal, maar eerst na de rust, toen ook enkelen van ons van repliek gingen dienen, liet hij den aanvoerders de waarschuwing toekomen, dat als dit zoo doorging, hij den wedstrijd staakte. Het was ook werkelijk noodig en inderdaad 'werd er wat kalmer ge speeld. Veel van het spelverloop vertellen doe ik niet, want door dit ruwe spel stond het geheel op laag peil. Nauwelijks was afgetrapt, of Becker kreeg een harden effectbal te verwerken. Wel stopte hij den bal, doch de scheidsrechter gaf goal en bij nadere informatie bekende Jan, dat de bal de lijn gepasseerd was. Bij een goeden aanval onzer geheele voorhoede wist Frans Rutte on houdbaar gelijk te maken. Met dezen stand ging ook de rust in. In de tweede drie kwartier wist Hilversums één doel punt en wij twee stuks te fabriceeren door Jurriaans eïi Rutte na fraai doorzetten. Meer vertel ik niet. Het eind signaal bracht gelukkig uitkomst, wat door ons met vreugde begroet werd. Twee punten, ach, dan neem je eenige blauwe plekken en gekreukelde lenden op den koop toe, niet waar, jongens? W. de B. VAN ZESBE. Konden we in het vorige cluborgaan een overwinning en een nederlaag noteeren, 't is thans juist hetzelfde. Op 23 i Oct. ging de strijd tegen Heerenmarkt. Wij hadden elf, de tegenpartij 9 man. We speelden een genoegelijk partijtje, iedere Ax/2 minuut een goal, wat in 90 minuten 20 mad* hoera beteekent. Heerenmarkt had eenige humoristen in de ploeg, waardoor onze lachspieren ook in training wa ren. Zoo was onze 2e céeman een „rekrentoob", zeker Engelsch. En wij lachten ons ,,'t miesis'", zeker vertaling van misselijk; vermoedelijk „dieventaal" of „bargoensch". Enfin, met dat al fabriekten wij 20 goals en Heerenmarkt een ongeldige. Wie ze maakten? Ik geloof elk twee, be halve de keeper, die liet er één door. Op 30 Oct. ging het tegen A.F.C. V, een pittig partijtje. Ik vind dit altijd leuke partijtjes tegen de roodbaatjes; 20 jaar geleden speelden we ook al tegen elkaar in 't zand. 't Is een stel pootige jongelui, maar wij zijn niet bang. Het eerste succes was voor A.F.C., 7 minuten na het be gin. Onze rechtsback was nog aan z'n toilet, toen dit doel punt werd gefokt. Door uitloopen had de keeper dit kunnen verhinderen. Doch wij hadden ook spoedig succes; na 't missen van een penalty door „Gezie", kwam spoedig de gelijkmaker. Toen was 't weer A.F.C., dat er 21 van maakte. Nog vóór de rust maakte „Gezie" zijn fout goed door mooi gelijk te maken. Na de rust een klein overwicht van A.F.C., doch ge leidelijk komen wij in den aanval en menige fraaie kans aan de overzijde wordt gemist. De A.F.C.'ers doen het beter en maken er 32 van. Succes voor ons blijft uit, in onze voorhoede zit geen pit. We hebben niet van die on vermoeide „doorsjouwers", waardoor je de kansen kan benutten. We zijn steeds sterker, de aanval combineert goed, doch voor doel is ieder de kluts kwijt, zelfs het goede schot. A.F.C. zag intusschen nog kans den bal van den keeper af te pikken en 't was 42. 't Was een onverdiende nederlaag en zeker hadden we gelijk spel verdiend. De keeper had vreeselijk last van zenuwen, waarvoor? Als je voor Zesbé speelt, kun je ge rust je zenuwen thuis laten, want die heb je bij ons niet noodig. Ik hoop, dat de Elftalcommissie (Zesbé is immers een gewoon elftal) ons nu eens een keeper geeft, op wien we een weinig vertrouwen kunnen; op dergelijke wijze verlies je iederen wedstrijd. Nu jongens, extra in training deze week. Zondag a.s. om elf uur ,ik geloof tegen D.D.D. II (Drie dikke dames). WIMA.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 4