Y CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX v maakt een keurige goal, welke door offside geannuleerd wordt. v. d. Meer fabriceert dan No. 4, met een mooien diagonalen schuiver. Ingenbleek-v. d. Meer brengen mooi op en Volkers maakt er 50 van. v. d. Meer lost een prachtschot tegenden paal. 't Is even wel slechts uitstel van executie, want als onze midden voor even later weer in het bezit van den bal komt, schiet hij, den bal omhalend, keihard in den rechterhoek van 't U.V.V.-doel. Een zeldzaam mooi doelpunt! Ingenbleek wil het laatste woord hebben en brengt na goed werk van Volkers den eindstand op 70. AJAX-ADSP. A—OOSTERPARK ADSP.: 7—1. In het begin leek het er allesbehalve op, dat onze boys zoo'n sprekende overwinning zouden boeken. Wel waren onze jongens over 't algemeen iets meer in den aanval, doch een snelle doorbraak van Oosterpark's rechtervleu gel verraste onze verdediging. Met een keurig schot gaf de geel-zwarte rechtbuiten zijn club de leiding. Er wordt niet bij de pakken neergezeten; na eenige mis lukte aanvallen krijgt v. d .Berg een centerballetje van Stam te pakken en maakt van dichtbij gelijk (11), Nog voor de rust scoren de rood-witjes tweemaal. Den eersten keer, als Stam juist op de verdedigingslijn den bal oppikt, voorzet en een Oosterpark-mannetje den bal in eigen doel werkt. Even daarna scoort Stam een mooie goal, welke echter door offside staan van onzen rechts buiten geannuleerd moet worden, zoodat de rust met 21 ingaat. Na de hervatting vlot 't plotseling over alle linies bij Ajax beter. Op eenigszins fortuinlijke wijze komen we aan het derde doelpunt, als de Oosterpark-doelman bij een schot van Thiry iets te ver met den bal doorbuigt en het leder juist over de doellijn haalt (31). Oosterpark maakt dan zelf No, 4 uit een voorzet van Paternotte. Hierop volgt een fraaie goal van Stam, die tusschen een paar geel-zwarte verdedigers heenslipt en een voorzet van Hoogstraate keihard in het net laat ver dwijnen. Tot slot maakt Koedijk na een scrimmage No. 6 en Krijn met een kopbal No. 7. Z.F.C, A'ADSP.—AJAX A-ADSP.: 1-2. Een spannende wedstrijd en een verdiende overwinning. Het begint er aardig op te lijken, dat onze A-adspiran- ten kampioen willen worden: in 4 wedstrijden werd ach tereenvolgens met 32 van D.E.C., 32 van V.V.A., 71 van Oosterpark en 21 van Z.F.C. gewonnen. 4 ge speeld, 4 gewonnen, een keurig resultaat! En nog wel on danks de handicap van het niet meespelen van Jaap Belmer, wiens steun in dezen wedstrijd zeer gemist werd. Met belangstelling zien we dan ook uit naar de ont moetingen met de kleine Zebra's, welke matches waar schijnlijk wel beslissend zullen zijn voor de eerste plaats. De wedstrijd tegen de Zaankanters was meer spannend dan fraai en zonderen we de eerste 15 minuten na de rust 117 uit, in welke periode ons eerste doelpunt gemaakt werd, dan viel het spel van onze boys, ondanks de overwinning, toch niet te roemen. Vooral in de eerste helft, welke doel puntloos verliep, vertoonden beide partijen een systeem loos gtrap. Zooals reeds gezegd, ging het na de rust beter, hetgeen in een goed doelpunt werd uitgedrukt. Toen vlotte het een tijdje zelfs heel goed en juist in de periode, dat een tweede Ajax-goal in de lucht zat, lukte het Z.F.C. door een misverstand in onze verdediging gelijk te maken. Plots zakte ons spelpeil hierna weer aanmerkelijk. De angst dat de wedstrijd verloren zou worden, leidde tot een ontactisch terugtrekken van onze spelers. Nu kan het in sommige periodes zijn nut hebben, dat de binnen- spelers de verdediging een handje gaan helpen ,doch middenvoor en buitenspelers moeten dan vooral hun eigen spel spelen en door tactisch opstellen snelle doorbraken mogelijk te maken. Naarmate het einde van den strijd naderde, corrigeerden onze jongens hun fout en 5 minuten voor het laatste fluit signaal lukte het v. d. berg met een harden schuiver de winnende goal te maken. Vooral technisch waren onze jongens sterker en daar om verheugt het ons des te meer, dat de puntjes mee naar Amsterdam gingen. ADé. AJAX II—H.F.C. II. Een onverwachte nederlaag heeft het goed en enthou siast spelend H.F.C.-elftal ons toegebracht. Of het verdiend was, zou ik niet direct met ja of neen durven beantwoor den. Volgens mij was een verdeeling der punten de goede verhouding geweest. Doch H.F.C. heeft de geboden kan sen weten te benutten, terwijl bij ons niets lukte. Het spelverloop was ongeveer als volgt: Als afgetrapt is blijkt dat wij met 9 menschen 10 mi nuten te laat beginnen, hetgeen op eigen veld een droe vig verschijnsel is. Ik vertrouw dan ook, dat wij in het vervolg allen op tijd aanwezig zijn, wat tegenover je an dere menschen wel zoo prettig is. Het spel gaat aanvankelijk gelijk op, maar bij een H.F.C.- aanval weet de linksbinnen onhoudbaar Becker te passee- ren. Onze voorhoede zit ook niet stil, maar vindt den H.F.C.- doelman in schitterende conditie. Het blijft een spel met wisselende kansen en er wordt aan beiden kanten aardig gespeeld, maar weer is het H.F.C., dat van even aarzelen in onze verdediging weet te profiteeren en het tweede doelpunt maakt. Niet ontmoedigd houden wij vol en eindelijk weet Rutte een corner keurig in te koppen. Dit gaf weer hoop, maar het wilde nu eenmaal niet en eenige seconden voor de rust werd Becker voor de derde maal gepasseerd. De thee, die perfect smaakte, gaf nieuwen moed en met een kleine hoop ving het tweede gedeelte aan. Nu, gewerkt is er wel, maar de H.F.C.-doelman wist van geen wijken.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 3