CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 113 Lyre Hülsman Twelker Koppen Banning Lindeman Biomvliet Klaarbergen Bartelsman H. GEHRELS Duller Volkers i Vlieger R. Vuuderink de Munnik Mast Melchers de Bruyn Oosterbaan 100 Caramboles 75 150 Caramboles 100 75 60 De aanvoerd. v. iedere afd. spelen 150Caramb. No. 2 en 3 idem. 100 No.'4, 5 en 6 idem. 75 No. 7, 8, 9 en 10 idem. 60 1. Afdeeling A.B. 2. Winnaar AB—CD G—D. EF-GH E.-F. G.-H De winnaars onder 2 genoemd komen in de Finale voor le en 2e prijs. Het totaal behaalde punten pep eopps geeft het winnend corps aan. Voorbeeld hoe de wedstrijden worden gehouden Afd. A. B. Ten Have speelt tegen de Wit Tump Buys H. Anderiesen J. Pelser enz. Wij rekenen er op, dat de deelnemers trouw opkomen, dit is met het oog op een goed ver loop van de wedstrijden zeer noodzakelijk. Bij het binnenkomen gelieve men zich bij den Heer Koolhaas op te geven voor het spelen van een partij. p)e Clubavondencommissie M. SMIT S. TUMP M. J. KOOLHAAS. Brieven van deklat aan goalpaal. \t/ (Met hun toestemming gepubliceerd door Adé). Waarde Vriend Goalpaal! Je zult misschien wel 'n rare postzegel trek ken, dat je zoo maar vereerd wordt met 'n brief van Mij, de hoogst geplaatste in het voetbal land Maar 't heeft z'n reden, houten kameraad Stel je voor, daar lees ik me in dit clubnieuws, dat 'r 'n wedstrijd verloren is door onvoldoende spelregelkennis. Als ik niet van hout was, zou ik uit m'n vel springen. Wat heb ik er nu aan ge had, dat ik onze heele correspondentie, als ware ik 'n verliefd dichter paartje, aan de openbaar heid heb prijsgegeven? Meer dan ooit kijk ik nèèr op dat voetballers- gebroed! Gebroed! Ja, wat die lui zich niet dur ven permiteeren. Bij de gasfabrikanten af. Vorig seizoen hebben ze 'n broer van mij, die z'n stand- of ligplaats, als je 't zoo noemen wilt, aan de Kruislaan had, dwars door midden gescho ten! Dat waren 6 B'ers hebben ze mij verteld. Wat dat voor menschen zijn? Ja, precies weet ik het ook niet, maar 't moet een uistekend ras zijn, zoo iets als de laatste voetballers mohin- chanen. En 'wat denk je dat ze met m'n broer's overblijfselen gedaan hebben? Hendrik heeft hem aan mootjes gehakt en opgestookt onder de Ajax warmwater-ketel, zoodat de badende Ajacieden zich nog lang te goed hebben gedaan, aan de aan m'n broer's corpus onttrokken calo- rietjes. Ja, jongen 't is dat ik het voor de club doe, anders zou ik niet weer aan 't schrijven zijn gegaan. Waarover ik dan schrijven wil? Natuurlijk over de spelregels. En om te beginnen over de vrije schop, die ze schijnbaar als nog maar niet snappen. Wrijf je brievenbus maar op, volgend nr. de eerste les. Met groeten, je vriend, DEKLAT. 60

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 9