CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX =S\) I v -J) 109 spil, stevig en enthousiast. Ook de kleine Knaack, welke we nog niet hadden zien spelen, doch onmiddellijk door de opvallende gelijkenis met z'n broer herkenden, heeft verdienstelijk gespeeld. Over de voorhoede kunnen we na dezen wedstrijd nog geen oordeel geven. Wel hebben we geconstateerd dat centervoor Blomvliet te veel wil doen, hij wil den spil en beide binnenspelers om beurten helpen en vergeet daardoor z'n hoofdtaak, spelverdeelen en goals maken. Heusch jongeman goed opstellen en loeren op je kans, dat is tegenwoordig de manier! We zullen hiermede onze beschouwingen van langs de lijnen eindigen en verzoeken onze B-adspiranten, welke wel 'n verslagje van Ajax B A.F.C. zullen verwachten om excuus. We moeten stoppen anders wordt dit Clubnieuwsnummer al te overbelast. Adé. vU z HOLLANDIA II AJAX III. Zondag 16 October trokken wij, vergezeld van eenige supporters en elftalcommissieleden naar Hoorn, om te trachten Hollandia II beide punten afhandig te maken, maar helaas, wederom konden wij met ledige hantjen huistoe gaan. Ons elftal zag er als volgt uit: Koppen, Eijkmans, Smit, v. Willigen, Heins v. d. Zwaan Wesling Bakker Westerloo de Wit de Bruyn Nauwelijks was afgetrapt of onze voorhoede ging tot den aanval over en bezorgde de H.-verdediging handen vol werk. Wesling als midhalf speelde voor twee, zat als een terrier op den bal en bracht door zijn heerlijk enthousiasme het publiek in verrukking. Door zijn goede voorbeeld aangemoedigd, vochten onze jongens om een goaltje, edoch niets lukte. Telkens werd de vijandelijke veste bestormd, maar het was of het grillige bruine ding den draak stak met de wanhopige pogingen van ons aan- valsquintet. Als je dacht, nu gaat ie er dan toch in, dan was er plotseling één of andere onvoorziene omstandig heid, die het passeeren van de doellijn belette. Het kan niet anders, of men moet hiervan moedeloos worden, maar toch hebben wij den moed niet laten zak ken, want er is gestreden „till the bitter end". Wanneer er een elftal telkens in den aanval is, komt het heel dikwijls voor, dat er een doelpunt gemaakt wordt aan den kant waar men het niet verwacht. Zoo gebeurde het ook nu. Bij een aanval van H. ontstond voor ons doel een scrimmage en juist als één der H.-spelers in wil schieten, werpt onze keeper zich o pden bal en tracht hem in zijn macht te krijgen. Algemeen getrap naar den bal, totdat de arbitrale fluit opluchting brengt, maar niet voor ons, want de scheidsrechter had gevaarlijk spel van onzen doelman geconstateerd en kende H. een vrijen schop toe. Deze werd na een felle worsteling in een doelpunt omgezet, zoodat met een 10 voorsprong voor H. de rust aanbrak. Na de thee heeft H. niet veel meer in te brengen gehad en werd er hoofdzakelijk op hun helft gespeeld. Ons elftal zwoegde enorm om den stand gelijk te maken en even voor het eindsignaal klonk wist Eijkmans den H.-keeper te passeeren, maar wegens buitenspel werd dit doelpunt geannuleerd en zoo was onze vierde nederlaag een vol dongen feit. GOALTIE. VAN ZESBE. 10 October, de Zesbeërs zijn de woelige baren der competitie weder opgezeild. De eerste reis was naar D.E.C. 5, waar we na een goeden wedstrijd met 42 behouden aan land kwamen, 't Is niet meer 't oude Zesbé, eenige jeugdige krachten zijn er aan toegevoegd. De doelpunten werden op zeer fraaie wijze gemaakt door v. d. Toorren 2, Muller en Melchers ieder 1. Onze ijverige elftal-secretaris liet de tegenpartij ook reden tot juichen hebben, zoo was ieder tevreden, wij 't meest en zagen met ongeduld uit naar den volgenden match. Deze, gespeeld op 17 Oct. tegen E.D.W. 3, is een ge weldige teleurstelling geworden. We hadden" een elftal met 9 man; waar zitten al die werkende leden? We zien telkens clubbladen vol spelers, op 't veld slechts kijkers. Enfin, we zouden trachten te maken wat we konden en 't begin was goed. E.D.W. kreeg geen kans, met de rust leidden we met 10. Mooi doelpunt van Marsfelder. De tweede helft begonnen we met frisschen moed en hadden spoedig succes met een goed schot van Karei, 20. We dachten nu safe te zijn, doch 't werd een sof en met 72 werden we knock-out geslagen, 't Was jammer, dat we geen keeper in den goal hadden, 't had zeker anders geloopen. De sch.r. was ook niet op onze hand. (gelukkig! Red.). We hebben beloofd a.s. Zondag op de Heerenmarkt (tegen het oude mannenhuis? Red.) met z'n „elleven" te zijn. Niet waar, lui? WIMA. REISBRIEVEN VAN VLOKKIE. Hi Sport in Cairo! Kort na zonsondergang komt er wat meer bedrijvigheid in de straten. De felle stoofhitte heeft plaats gemaakt voor 'n lauw-warm atmosfeer, nog juist genoeg om je eet lust te bederven! De beter-gesitueerde Caïro-ling stapt in zijn auto en rijdt met 'n vaartje van 70 K.M. den heirweg op, Pyramide-waarts. Hij laat zich de koelte vroolijk om de ooren wuiven en vergeet zijn honderd en zooveel gra den van den afgetobden dag. Wij Westerlingen doen hem dat kunstje netjes na en volgen de file van koelte-happende automobilisten in een huurwagentje. D Arabische chauffeur vertelt in Koeter- waalsch-Fransch 'n paar sobere moppen, die wij gelukkig niet begrijpen. Om negen uur zijn we terug en laten ons afzetten! Ik bedoel het in twee beteekenissen. We worden afgezet in

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 5