CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 108 genbleek c.s. haast geen doorkomen aan was. En daar bleef het niet bij, want door hun opdringen stonden onze backs bij de R.C.H. doorbraken voor 'n vaak haast hope- looze taak. Vooral v. Kol zag zich herhaaldelijk tegenover 2 man geplaatst, en dat hij desondanks de situatie meestal meester bleef, spreekt boekdeelen voor zijn% spel van heden middag. We, vonden onzen internationaal dan ook den besten speler van het veld. We hopen intusschen, dat onze kanthalfs onze woorden eens rustig overdenken zullen. Was het niet typisch, dat juist in het eerste kwartier van de le en de 2e speelhelft, die perioden in welke Ajax 't sterkst in de meerderheid was, R.C.H. tweemaal de leiding wist te nemen? Laat u eens in gedachten teruggaan naar de friendly game tegen Sparta, 'n wedstrijd waarbij we in het veld vrijwel geen overwicht hadden. En toch wonnen we met 61, dank zij het feit, dat de Sparta-aanval altijd een volwaardige verdediging tegenover zich had, en onze voorhoede de noodige veldruimte kon vinden om haar spel te ontplooien. AJAX 2—SPARTAAN 2: 3—1. De reserves' der Amsterdamsche roodbroeken konden aan 'n nederlaag niet ontkomen. Wel maakten zij de eerste goal, uit 'n vrije schop, welke na door 2 onzer spelers van richting veranderd te zijn, onhoudbaar langs Becker ging. Nog vóór de rust bracht ten Have met 'n juweeltje van 'n diagonaal schot de partijen op gelijken voet. Na de hervatting is het woord voortdurend aan de Ajax-aanval en meermalen ontsnapt het Spartaan-doel, dat keurig verdédigd wordt, op 't nippertje aan 'n doorboring. Bij den zooveelsten aanval van onze linkervleugel lukt het eindelijk: De Bois passeert met 'n listig balletje de uitgeloopen Spartaan-doelman. 21. Even daarna door boort Jurriaans de Spartaan-doelmond ten 2e male, het leder wordt na plm. 40 c.M. over de lijn te zijn geweest weer het veld ingewerkt. De scheidsrechter was echter niet in staat geweest „Goal" te constateeren en laat door spelen. Eerst in den laatsten minuut lukt het Jurriaans de verdiende 3e goal te fabriceeren. Becker heeft keurig z'n doel verdedigd. Van het backstel speelde Wiegel 'n kalme goede partij, doch Couton was er niet in. De halflinie kan op 'n goeden wedstrijd terugzien, in dividueel vonden we Hangard de beste. In de voorhoede speelde ten Have 'n keurige partij, snel en doortastend, en wist steeds de juiste keuze tusschen zelf schieten en voorzetten. Ook de Bois en Jurriaans speelden goed, al had de laatste één goaltje meer moeten maken. v. Os als invaller heeft hard gewerkt en 'n paar maal verdienstelijk geschopt, doch bleef toch beneden de 3 eerstgenoemden. Rest nog Geestman, waarvan we tot onzen spijt moeten zeggen dat hij er dezen wedstrijd totaal uit was, hetgeen echter den besten overkomen. Een eigenaardig geval, dat eerst met de gewijzigde ingooiregel mogelijk is maakten we in bovenvermelde wedstrijd mee. Bij 'n ingooi door Spartaan stelde de ingooiende speler zich pl.m. 50 c.M. voor de lijn op en wilde den bal naar z'n buitenspeler gooien. Hij gooide echter te scherp, met gevolg dat de bal uit bleef (ging rakelings langs den lijn). Hangard meende dat toen de beurt aan Ajax was. Ik (als grensrechter) ad viseerde echter den referee: Overgooien door Spartaan, wat ook gedaan werd. Immers ingooien moet die partij, welke den bal niet het laatst heeft aangeraakt. De bal was door 'n Ajaxvoet 't veld uitgegaan en dat bleef bestaan na de mislukte ingooi door Spartaan. AJAX B-jun.—BL.-WIT B-jun. 2—3. Verloren door onvoldoende spelregelkennis. 't Is jammer zóó een wedstrijd te moeten verliezen. Het spreekwoord van de eerste klap die 'n daalder waard is, geld wel zeer (Als men het s.v.p. niet anders als figuur lijk gesproken wil nemen!) voor 'n voetbalmatch, als beide partijen zoo aan elkaar gewaagd zijn, als deze jeugdige rood-witte en blauw-witte rivalen. En de eerste klap kwam spoedig, pl.m. na 10 min. spelens op een voor Blauw-Wit fortuinlijke wijze. Doel man Landsaat deed 'n pas te veel met den bal, ergo vrije schop voor Blauw-Wit. De schop werd ineens op doel geschoten, en hadden onze boys de bal nu maar stiekum laten gaan, dan was alleen uitbal 't resultaat geweest, daar uit 'n dergelijke vrije schop niet direct gedoelpunt mag worden. Eilacie! Een van onze backs trachtte het leder te stop pen, raakte den bal maar half, welke toen alsnog langs Landsaat vloog. De 01 achterstand demoraliseerde onze ploeg. Ook Landsaat raakte door dezen tegenslag van den kook en liet nog voor rust 'n houdbare bal door. De tweede helft werd met frisschen moed begonnen, doch toen Blauw-Wit er nog 'n derde (en nu 'n keurige) goal bij fabriceerde leek het met ons gedaan. Leek! Want in 't laatste kwartier kwamen onze boys nog geducht op zetten en scoorden 3 keer tegen. Door annuleering van het laatste doelpunt ontging ons echter den gelijkmaker. Over 't elftal nog het volgende: Doelman Landsaat was minder als gewoonlijk, hetgeen naar ons leek, voor 'n goed deel veroorzaakt werd door de onverwachte le goal. Echter is ook 'n zoo spoedig moedeloos worden, speciaal voor 'n keeper 'n ongunstige fout. Moed houden voortaan, Herman! Je hebt 't nu wederom gezien dat 't kan verkeeren, Breero's wijze spreuk ook voor voetballers geldt. Van het backstel debu teerde W. Smit als linksback, welke op 'n goeden wed strijd kan terug zien. Cor van Galen speelde voor 'n back te enthousiast, wilde te veel hooi op z'n vork nemen, en veroorzaakte daardoor nogal eens gevaarlijke momenten. Wat voorzichtiger spelen boy! In de halflinie speelde Diepgrond 'n aantrekkelijke partij

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 4