fT CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX H.B S. schijnt ook al met groote plannen rond te loopen! Ons tweede elftal is op den goeden weg! De overwinning op de Spartaan met 31 is er een, die klinkt als een klok! De Heeren de Bois c.s. zijn er nog lang niet, maar nu het enthousiasme met de week ver meerdert zal het crescendo gaan. Let U eens op! Het derde heeft het in Hoorn niet kunnen bol werken en het vierde bracht het o.a. tegen de reserves van West-Frisia tot 2—2. Dit wat be treft de N.V.B.-wedstrijden. In den A.V.B. strijden wij met afwisselend succes, doch de Ajax-barometer staat in het algemeen op mooi weer, met kans op zeer schoon! Als de wind nu maar uit denzelfden hoek blijft waaien! J. J- G. Langs de lijnen. IV. 107 R.C.H. AJAX. 1—0, 1—1, 2—1, 2—2, 2—3, 3—3, 34. 'n Faire, snelle, enthousiaste partij. Ajax loopt hard van stapel, direct na den aftrap ont staan er verschillende scrimages op heit Haarlemsche doel. Als Hamel den bal hoog over den doelmond plaatst, stompt Radsma weg, de bal wordt door Twelker opge vangen, doch juist tegen 'n R.C.H.-er aangeschoten. Aanval op aanval volgt, steeds meer wordt R.C.H. in gesloten en juist daardoor krijgt R.C.H. haar eerste doel punt. Bij 'n snellen uitval van Brugman, welke geheel ongedekt staat, brengt deze den bal langs de doellijn en centert van circa 5 M. afstand van doel naar Ver kerk en keihard verdwijnt het leder achter de Boer. W. Anderiesen probeert met 'n prachtschot gelijk te maken, de bal gaat echter juist over de lat. v. Kol onderbreekt keurig eenige aanvallen van R.C.H. Volkers loopt op 'n aangeven van Vogel door, schiet, doch Radsma stopt. Even daarna krijgt Hamel 'n pracht kans, z'n schot gaat echter hoog over. v. Kol en Ande riesen hebben handen vol werk aan de gevaarlijke uit vallen van de Haarlemsche voorhoede. Als de rust reeds in zicht is, schiet Vogel van flinken afstand hard op doel, Radsma stopt vallende, kan niet wegwerken en Ingenbleek maakt gelijk. 11. R.C.H. valt dan verwoed aan. De Boer haalt den bal keurig tusschen 'n kluwen spelers uit. Een goed schot van Martens na een onderbroken aanval van onzen snel len Vogel verdient vermelding. De tweede helft begint wederom met een groot Ajax- overwicht, wat evenals voor de rust, tot het omgekeerde resultaat leidt. Brugman krijgt weer bal en vrij veld voor zich, loopt naar binnen, zet voor doel en v. Dam kopt in. 2—1. 'n Pas van Ingenbleek kan Vogel net niet halen. Snel golft het spel op en neer; 'n paar seconden later kan de Boer door ontloopen nog juist redden. Hamel brengt den bal snel op, een afgepaste voorzet, Volkers kopt in, de bal passeert de R.C.H.-doellijn, wordt echter weer het veld ingewerkt. Eymers stond echter juist op één lijn met het R.C.H.-doel en wijst naar het midden. Goal! 22. Onze voorhoede komt dan geweldig op dreef. Hamel zet keurig voor en Volkers doelpunt fel inloopend ineens, 'n Fraaie goal! Nog mooier doelpunt krijgen we even daarna te zien. Hamel zet voor, Ingenbleek kogelt ineens keihard op doel, Radsma stompt vallend weg, Volkers vangt op en voor de R.C.H.-doelman zich kan herstellen, verdwijnt de bal keihard in het Haarlemsche doel. Jammer genoeg geeft Eymers hier offside tegen Ingenbleek en annuleert dit zeer fraaie doelpunt. Inderdaad stond Ingenbleek offside, doch waar Volkers den bal ontving van Radsma en bovendien Ingenbleek den tijd niet had om hinderlijk te zijn, hadden we 't juister gevonden, indien de goal toe gekend ware geworden. R.C.H. geeft nog den moed niet op en weet zoowaar na 'n voorzet van Brugman gelijk te maken. Meer en meer verstrijkt nu de tijd en reeds verzoenen we ons met de gedachte aan een gelijk spel als 90 seconden voor het einde Vogel 'n voorzet van links oppikt en keihard langs Radsma zendt, ons aldus een 43 overwinning brengend. De vijf voorhóedespélers kunnen op 'n goeden wed strijd terugzien. Ér werd1 flink en vaak geschoten. Ingenbleek's spel beviel öhs 't beste, spelverdeelen en schieten waren in orde. Opvallend is zijn handigheid om met 'n simpele enkelr en. teenbeweging 'n aankomenden bal ineens door te geven. Volkers' 2 doelpunten waren keurig en nog mooier de niet toegekende goal. We hebben onzen H.B.M.-er dit seizoen nog niet zoo op dreef gezien! Op gevaar af dat men zeggen zal dat ik na Hamels ingezonden stuk 'm „knijp", moet ik verklaren, dat ook onze rechtsbuiten uitstekend gespeeld heeft. Van de doelpunten waren indirect 2 zijn werk. Spil Anderiesen goede wijn behoeft geen krans! Dan nog de kant- halfs. Ja, individueel hebben beiden goed gespeeld en toch zat in hun speelwijze de oorzaak dat we slechts met den oneven goal en op 't nippertje wonnen. De wijze, waarop zij door onmiddellijk achter de voor hoede aan te zitten, de R.C.H.-verdediging en onze voor hoede op 'n kluwen dreef, was oorzaak dat er voor In-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 3