CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX wanneer de plaatsen afgehaald kunnen worden. Als gebruikelijk worden de ingekomen bestellin gen op volgorde van binnenkomst bij het Secre tariaat geboekt, terwijl niet kan worden inge staan, dat alle orders uitgevoerd kunnen wor den. Bestellingen na 23 October a.s. opgegeven, worden niet meer in behandeling genomen, terwijl bestellingen, waarvan op 23 October het verschuldigde bedrag niet bij onzen pennin- meester is binnengekomen, als niet gedaan worden beschouwd. Oranje Nassaulaan 81. M. J. KOOLHAAS, Telefoon 25005. Secretaris. j KRONIEK. Na twee fraaie overwinningen, resp. op Ex celsior en R.C.H. is ons eerste elftal tot de hoog ste sport van den competitieladder gestegen, op den voet gevolgd door Hilversum, dat door een iets slechter doelgemiddelde de tweede plaats inneemt. Het lijstje ziet er wat de twee bovenste plaatsen betreft als volgt uit: gesp. gew. gel. verl. pnt. doelpunt. Ajax 5 4 18 127 Hilversum 5 4 18 18—11 De laatste twee Zondagen brachten ons twee groote successen, waardoor wij onverwacht maar niet minder fraai, plotseling het leidende peleton zijn voorbij gestevend. AjaxExcelsior en R.C.H.Ajax hebben ons laten zien, dat er nog voldoende kampioensspirit in de ploeg is. Tegen de Rotterdammers hebben onze spelers vooral in de eerste helft heel goed gespeeld. De nieuwe opstelling van de voorhoede voldeed uitmuntend en Ingenbleek kopte een van de wiskundig zeker geplaatste voorzetten van Ha mel in den linkerhoek langs v. d. Bergen. Jam mer genoeg dat Henk Anderiesen een minuut voor tijd niet op zijn post was en Excelsior den gelijkmaker scoorde. Eerlijk gezegd hebben wij na de rust nie^ over geluk te klagen gehad, daar de Rotterdam mers verwoed kwamen opzetten en Jan Becker leelijk in het gedrang kwam, uit welke moeilijk heden de laatste zich telkens weer wist te red den. Op het moment dat het er erg leelijk begon uit te zien werd de rechtsbuiten van Excelsior geblesseerd en moest vervangen worden. De reserve van Excelsior die erg zijn best deed, maar stukken minder speelde dan zijn voorgan ger, bleek ongevaarlijk en het andere deel der Rotterdamsche voorhoede werd voldoende door onze verdediging bewaakt. Meer en meer tracht te Excelsior defensief op te treden doen er ten minste een gelijk spel van te maken. Even voor tijd plaatste Hamel den bal opnieuw voor den doelmond waar Ingenbleek met een enkele beenbeweging het leer in de touwen joeg. Spon taan juichte 't veel-duizendkoppige publiek onze spelers na afloop toe, het was weer eens een ouderwetsche dag geweest in het Ajax Stadion. R.C.H.Ajax vergde veel van de zenuwen 1—0, 1—1, 2—1, 2—2, 2—3, 3—3, 3—4. Zeven doelpunten, die evenveel rillingen bij de Am sterdammers en Haarlemmers veroorzaakt zul len hebben. Ook nu heeft het geheele elftal goed gespeeld!! Ditmaal was Vogel voor de eerste keer van de partij. Hij moet zich nog wat invliegen, doch zal dan hopelijk een vogel blij ken, die precies in het Ajax-nest thuis hoort. Het winnende punt kwam van des Heeren Vo- gel's voet en U begrijpt wat dat zeggen wil voor de honderden, die Ajax op haar reisje naar Schoten vergezeld hadden. Volkers maakte twee doelpunten en Ingenbleek's naam moet eveneens weer op de scoring-lijst, daar deze 't eerste doelpunt fabriceerde. Een van de helden was in dezen strijd doelman de Boer, die er heel wat uit heeft gehouden. Henk Anderiesen speelde stukken beter dan tegen Excelsior, doch we zeiden het reeds, alle spelers hebben niet alleen hun best gedaan, doch daarnaast uitste kend gespeeld, zoodat wij elf bouqetten op de jassen van de Heeren spelden. Het wordt weer een goed seizoen als de ploeg dit tempo weet vast te houden. Links en rechts zullen we nog wel eens struikelen, doch de basis voor 'n heel goed jaar is weer gelegd. We heb ben al weer 8 punten bij elkaar getrapt en als we tegen Januari dit aantal verdubbeld hebben kan Dirk de kampioensvlag vast uitwasschen. Maar zoover is 't intusschen nog lang niet 106

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 2