Laatkomers! r 114 CLUBNIEUWS i Ingezonden A. F. C. AJAX Zondag j I. tuerden 2 uan onze elftallen wederom met fl. 15.— beboet. Voortaan zal het Bestuup deze boete uep- halen op diegeneu die te laat gehomen zijn Steunt het Olympisch Comité 1928 Copic voor het volgend nummer moet uiterlijk Maan dag 31 Oct. 1ste post in bezit van de Redactie zijn. yj Amsterdam, 8 October 1927. Den WelEd. Heer J. J. GROOTMEYER, Amsterdam. WelEd. Heer, U zult wel eenigszins verwonderd zijn van ondergetee- kende een bijdrage te ontvangen voor het „Ajax-Club- nieuws". Deze bijdrage is dan ook slechts een uiting van mijn misnoegen over de artikelen van den Heer A. L. Desmit, wiens critische pennevruchten mij voorkomen buiten zijn bereik te liggen. Ik verzoek U dan ook beleefd, onderstaand stukje te willen plaatsen: SCHOENMAKER Een bekend Hollandsch spreekwoord begint met het bovenstaande woord en gaarne zou ik een onzer geachte medewerkers van het Clubblad, den Heer „ADE" den welgemeenden raad willen geven zich hieraan te willen houden. Zonder iets aan de capaciteiten van dezen Heer tekort te willen doen, is het toch den insiders bekend, dat hij practisch van voetbal, niet het minste afweet, wat volgens ondergeteekende voor hem een aanleiding moest zijn, zich niet aan spelbeschouwingen over te geven en geen spelers door afbrekende critieken te schaden. Gaarne zou ik den Heer „ADE" in overweging willen geven, zelf eens gedurende een maand of drie de voetbal schoenen aan te trekken, opdat hij een idee krijgt wat voetbal eigenlijk is. Wanneer zulks is geschied, zal hij misschien iets milder in zijn opmerkingen zijn. Indien hij echter mijn advies niet ter harte wil nemen, zou ik hem willen toevoegen: SCHOENMAKER Tot zoover mijn stukje. Hopende dat U tot plaatsing zult overgaan, waarmede U buiten mij nog zeer veel anderen een pleizier zoudt doen, teeken ik met de meeste hoogachting, Pretoriusstraat 96, Amsterdam. E. HAMEL. Zonder iets aan de capaciteiten van dezen Heer te kort te willen doen is het toch den insiders bekend, dat hij nog pas 'n jaar of vijf lid van onze vereeniging is. Zeer waarschijnlijk zijn ook de door hem geraadpleegde „In siders" van ongeveer dezelfde „Ajax-ouderdom", wien ik dan ook het wanbegrip, als zou ik het voetbalspel nooit practisch beoefend hebben, gaarne vergeef. Zoo de Heer Hamel z'n informaties ingewonnen had bij menschen die al wat langer in de Ajax-gelederen hebben meegeloopen, bijv. Jan de Boer, dan zou hij ervaren hebben dat ik reeds in 1911 met l.g. in één elftal gespeeld heb en nadien eerst nog bij Ajax en daarna wegens studie, elders steeds actief aan 't voetballen deelgenomen heb. Hamel kan dus gerust zijn aan de door hem gestelde eisch, minstens 3 maanden gevoetbald te hebben, voldoe ik rijkelijk. Ik hoop dan ook dat onze rechtsbuiten mij alsnog zal vergunnen verder in het clubnieuws te schrijvenik hou mij intusschen beleefd aanbevolen. Ik heb mij bij het lezen van 's Heeren Hamel's schrijven met schrik afgevraagd wat ik toch wel misdreven had om zoo'n felle verontwaardiging op te wekken. Ik heb daartoe het betreffende Clubnieuws nog eens opgeslagen en kon over Hamel niet anders vinden als de volgende passage: „Hamel was ongeveer in dezelfde vorm als in de kam pioenscompetitie van het vorig seizoen. 'n Bepaalde aanduiding of die vorm goed of slecht was, staat er niet bij, de wijze waarop onze rechtsbuiten echter er op gereageerd heeft, laat geen twijfel over dat Hamel zelf er nou zoo'n bar hoogen dunk niet van heeft. Wij zijn terwille van de objectiviteit steeds gewoon onze verslagen te schrijven vóór die van onze beroepsconfraters gelezen te hebben, doch hebben nu achteraf nog eens ver schillende sportbladen geraadpleegd of onze meening over Hamel's spel soms belangrijk afweek bij die van derden. Wij vonden echter niet anders dan of geen, of ongunstige recensie van Hamel's spel tegen D.F.C., zoodat we on danks de kans te loopen als verstokt zondaar gequalifi- ceerd te worden, ook achteraf tot de conclusie komen dat onze meening inderdaad toch nog zoo gek niet was. Ade.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 10