j. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX loos de voorhoede is, het toch een eerste ver- eischte is juist dat zwakke punt te verzorgen en de spelers in alle mogelijke standen en met beide voeten te leeren schieten. Strookt dat niet met des trainers's theorie, dan nemen we een ander, die het wel leert. 2e. Wie was de oorzaak van dat ongelukkige omzetten van het elftal, toen we een half uur voor tijd met 0—1 achterstonden en er dus nog niets verloren was? Was dat captain Martens? Ik kan het mij niet indenken van iemand, die zijn elftal zoo goed kent. Eerst de omzetting HamelIseger. Verkeerd, doch nog te verontschuldigen. Later bleek dat Jurriaans achter ging en hoorde ik roepen: „An- deriessen gaat naar voren!". Ik kreeg hoop, om dat ik even tevoren gezien had, hoe schitterend de bal door hem werd opgebracht, doch tot mijne groote verwondering zag ik, dat zijn broer in de voorhoede ging. Nu beschouw ik mij niet als voetbal-expert, doch vraag ik mij toch af hoe men er toe kan komen, om iemand in de voorhoede te plaatsen, die als halfback een uitstekende reputatie heeft, doch deze m.i. uitsluitend dankt aan zijn ver dedigend spel (vooral kopwerk). Ieder zal toch moeten toegeven, dat juist het plaatsen van onzen spil niet al te best en veelal te onbesuisd is. En zoo iemand plaatst men in de voorhoede. Had men nu werkelijk van hem een doelpunt verwacht? Neen toch zeker? Dat had men eer der kunnen verwachten van zijn ouderen broer, die juist veel balcontröle bezit en m.i. in de voorhoede een zeer goede kracht zou zijn. Laten de heeren toch zooveel mogelijk hun ne gewone opstelling houden, ook bij een ach terstand. Eene vertooning zooals deze geeft geeft geen blijken van homogeniteit en wils kracht. Is de tegenpartij inderdaad sterker, dan dienen we dat te aanvaarden, doch niet door een bespottelijk geharewar nog minder tegen stand te gaan bieden. TOESCHOUWER. Copie voor het volgende nummer vóór 17 October a.s. te zenden aan den Heer J. J. GROOTMEIJER, flmstelveenscheweg 65. 104 Cliché Haarlem's Dagblad. Hoe onze trouwe supporters in den wedstrijd E. D. O.-AJAX smeekten om een goaltje.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 8