E ïfc j UIT DE SOOS. j APPELLEER NOOIT. j AJAX—D. F. C. I j (Ingezonden). Helaas ben ik van bovenstaande vertooning getuige geweest en denkt dus niet dat ik daar over een enthousiast verslag ga geven. Daar- Voor ben ik trouwens niet de aangewezen per soon, doch wat mij naar de pen deed grijpen, was een uiting van een paar D.F.C.-supporters achter mij, die het erover hadden, hoe zoo'n goed spelend elftal als Ajax, toch maar niet kon winnen en hoe een voorhoede zoo machteloos kon zijn. Er werd hard gezwoegd en goed spel vertoond tot aan de back's. Want de kroon op het werk zetten ging ook nu weer niet. D. F. C. speelde voetbal, doch bij ons leek het meer op biljarten of ping-pong. En nu heb ik mij pnderstaande vragen gesteld: le. Waarvoor heeft Ajax een trainer? Alleen voor lichte athletiek, wat bal-controle en verder short-passing-oefening? Ik zou zoo zeggen, waar jaar in jaar uit blijkt, hoe volkomen schot- 103 't Clubblad kondigde weder de eerste clubavonden aan, waar we natuurlijk allen met reuzen-ongeduld naar had den uitgezien. M'n ega, die niets van „Rood-Wit" ontgaat, ontdekte dit heug'lijk (voor mij) feit. „Zoo, begint 't weer, dan mogen we op Vrijdag geen haché meer eten, want dan riekt meneer naar uitjes, ook geen boerekool of hutspot, want dan heeft hij last van z'n buikje!" Eindelijk breekt de schoone tijd aan, dat ik ga vertrek ken. „Hoe laat kom je thuis, beste man?" „Nou, laat 's kijken, de laatste tram gaat 12.15." „O ja, dan weet ik 't al, precies 2 uur thuis!" Ik ben een heel verstandig broekie en houd mijn kiezen op elkaar. Maar Ajacieden, voor u kan ik gerust m'n hart verscheuren en zeg: slaat geen clubavond over. Bij.de opening hield onze voorzitter een speech, meneer; al zou Ajax geen wedstrijd meer winnen, had ik die speech niet willen missen. We kennen allen onzen voor zitter en weten hoe hij op leuke en gezellig wijze de peper onder je neus houdt (hatsjie). Met 't wegblijven van onze clubavonden verzuim je veel, „Ajax-men". Ten eerste is 't een afbreuk aan het werk van de ijverige clubavond commissie, welker leden zes nachten liggen te piekeren hoe zij de ondankbaren op dien eenen Vrijdagavond bezig zullen houden. En wat krijgt men al niet te genieten! Op de leestafel vindt u: 't Geeltje, Sportkroniek, 't Suffertje, het Zondagsblad van de Loterijlijst, de Blauwe Vaan, de Bolsjewiek. Clubbladen van rood-wit, blauw-wit, geel wit; groen en geel wordt 't voor je oogen op den duur. Voorts, meneer, hebben we nog de wandelende nieuws bladen. Die vertellen precies hoe je wel en niet moet spe len, weten alle schorsingen en royementen en heibeltjes uit alle clubs te vertellen. Nu zeggen ze, dat in Rotterdam goed gespeeld is vanwege die 40. Zelfs weten ze te vertellen, dat Zesbé in de oppositie is gegaan. Dan was er nog zoo'n ouwe gek, die vond de muziek op de tribune niet mooi. (Ik ook niet, tusschen twee haakjes.) Maar daar hebben we 't niet over, we gaan verder met de club geneugten. We zijn allen liefhebbers van 't groene veld, dus Vrijdags er lustig op los gekeid, gekegeld, geknoeid. Hier mag je gerust een opgelegde kans missen, 't wordt u niets kwalijk genomen. Ook een gat in 't laken is voor uw eigen rekening. We hebben nog 't beroemde voetbal bord, dat z'n centjes wel opbrengt; u ziet hier diverse keien trainen. Er zijn ook schaak- en damspelen, dus kunnen de liefhebbers van zwart-wit ook hier hun kunnen vertoonen. Voorts tric-trac, vlotbrug en niet te vergeten, meneer, 't beruchte quartetten met de „blanke slavin" en ,,'t krentenbrood". Dan leggen we nog een pandoertje, een swikkie en ga je voor „dobbel in the dark" (Kruislaan- spelletje). Ook heb je liefhebbers van een klaverjassie, geef mij maar Cats. We hebben overal clubjes van ge formeerd: een ouweheeren kransje, pandoerclubjes enz. Zit je b.v. in zoo'n club en je hebt 't lef één avond weg te blijven en de andere drie te laten staan, je wordt geroyeerd, meneer, je komt er nooit meer in. In een achterbaks hoekje zie je vier, vijf hoofden bij elkaar; een ieder kijkt daarheen met stiekeme blikkies; u weet 't wel, dat is de Elftalcommissie. Ik kijk af en toe of ze niet de letter Pü fluisteren, dan gaat 't over mij. Ook zie je een heer de zaal rondwandelen, om wien steeds een kring jongelui, in 't midden zit dan de elftallen sic. We zijn nu in actie met billard-knock-wedstrijden, we wachten nog op achterblijvers, dus schiet jullie een beetie op, dan kunnen we beginnen. Reuze mooie prijzen: ren zilveren beker, een ijzeren pot; ik zal niet verder verklap pen, kom zelf maar kijken. De consumptie is ook voor elkaar: bier een heele week in de leiding, ranja met een hengel, kogelfleschjes met een knikker, enz. enz. Nu ouwe, oude en nieuwe Ajacieden, als uw huisge- nooten dit gelezen hebben, mag je Vrijdagavond niet eens thuis blijven, 't Wordt dus 7 Oct. een reuzedrang; politie aan de deur. Kom een beetje vroeg, dan bent u bij de eerste voorstelling en de commissie lacht zich dood. Nu, zij verdienen beter omt lang voor de clubavonden te blijven leven. WIMA.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 7