CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX I Ppaetisebe Reclame doop j Uoetballeps. De bekende Broches cigarettenfabriek geeft voor alle wedstrijden van den A. V. B. uitsla- genroosters nit. H.H. leden, die nog enkele exemplaren wenschen, kunnen deze bij het Secretariaat aanvragen. M J K Clubavonden. i I Bezoekt des Vrijdagsavonds onze clubavon den in de Nieuwe Karseboom, Amstelstraat. Diverse Binnen- en Buitenlandsche Sport bladen liggen voor U gereed. Doe mee aan een „Kurkje" of „Potspel" op het billard. Het groot Billard-concours, waarmede wij verleden jaar zoo'n succes hadden, begint Vrijdag 14 October a.s. Vormt Pandoer- of Whist-clubjes. VRIJDAGAVOND a.s. een nieuwe attractie, groote pingpong wedstrijd (men zegt, dat Scheurleer, Kea Bouman en Suzan van de partij zullen zijn). Draag Uw steentje bij van Ajax een gezellige vereeniging te maken. Wij rekenen op de „Veteranen-ploeg" De clubavondencommissie M. SMIT S, TUMP M. J. KOOLHAAS. 102 VAN ONS DERDE ELFTAL. Na de fraaie zege op Haarlem II, is ons elftal er niet meer in geslaagd, om het tot een overwinning te bren gen. Onzen tweeden wedstrijd speelden wij tegen Storm vogels II, doch daar schrijver dezes niet van de partij was, kan hij alleen mededeelen, dat de kustbewoners met 10 in de meerderheid bleven. Volgens de berichten moet het in de voorhoede geducht gerammeld hebben en met een goed schutter was ons de overwinning niet ont gaan, maar enfin, dat komt meer voor! Een week later kregen wij Alcmaria Victrix II op be zoek en weer bleek onze aanvalslinie niet in staat, om het vijandelijk net te doorboren. Voor de rust, toen wij den wind tot bondgenoot hadden, leek het voorhoedespel naar niets en had de Alcmaria-achterhoede niet de min ste moeite om de onsamenhangende aanvalspogingen af te slaan. Ieder probeerde op z'n eigen houtje een doel punt te fabriceeren, maar daar dit niet de aangewezen weg is, was het resultaat nihil. Zelfs een penalty werd meters naast geschoten en zoo bleven de zoozeer be geerde doelpunten uit. Na de thee ging het een stuk beter, maar zoodra het vijandelijk doel in 't zicht kwam, waren de heeren de kluts kwijt en brachten de nïooiste kansen om zeep. Tien minuten voor tijd vloog bij een Alcmaria-aanval de bal tegen den binnenkant van den paal en sprong weer in het veld terug. De scheidsrechter, meenende dat de doel lijn gepasseerd was, hetgeen absoluut niet het geval is geweest, kende een doelpunt toe en bezorgde ons daar mede de tweede nederlaag. Dit was wel een hard gelag voor onze middenlinie en achterhoede, die den geheelen middag uitstekend speelden en nu op deze wijze hun harde werken beloond zagen. Over het geheel genomen verdiende Alcm. Victrix de overwinning wel, alhoewel het dient gezegd, dat onze tegenstanders niet over pech te klagen hadden. Dat het op deze manier niet langer gaat, zal een iede^ duidelijk zijn en er moet uit een heel ander vaatje ge tapt worden, willen wij meer succes hebben. GOALTIE. AJAX IIIV.V.A. II. Zondag 2 October speelden wij op het Kruislaan-terrein tegen onze stadgenooten V.V.A. II en wederom moestep wij beide punten aan de bezoekers afstaan. Dit is nu al de derde wedstrijd op eigen veld, die ons geen enkel winstpunt opgeleverd heeft en als het zoo doorgaat, ziet het er in de toekomst donker voor ons uit. Vier wedstrijd den gespeeld en een activa van 2 doelpunten, is een cijfer dat te denken geeft. Waar schuilt de fout? In de voor hoede „all right", maar van een aanval, die niet of niet behoorlijk gesteund wordt door de middenlinie, kari men geen grootsche dingen verwachten. Wij beschikken over een halflinie, waarvan de defensieve kwaliteit prima is, maar van het voeden van de voorhoede hebben de heeren geen verstand. Om nu de schuld op het midden trio te schuiven, gaat ook niet aan, want, eerlijk gezegd, het zwakste deel in ons team is en blijft de voorhoede. Namen noemen van spelers, die niet voldoen, past niet in ons kader, want afbrekende critiek is nu eenmaal uit den booze en ieder voor zich weet drommels goed of hij best gespeeld heeft, ja of neen. Maar met dat al zijn wij al zes punten kwijt en die zijn niet zoo gemakkelijk meer in te halen, maar het kan en het moet. Verleden jaar wer den wij kampioen met een verlies van 9 punten. Welnu, laat het ons dit jaar worden met zes. Het parool voor de komende wedstrijden luidt: „allen voor één en één voor allen", en met die wetenschap voor oogen zal, neen moet het gaan. Dus opgelet: „every man is expected to do his duty". 3 GOALTIE. 'r* l

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 6