T CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX =eSl Zondag a.s. van 122 uur; AJAX II ZEEBURGIA I. 101 Ajax II of ZeeburgiaAjax II. Een geheel ander spel type zou noodig zijn om met ons huidige team ons in een dergelijke afdeeling te handhaven. Wat er thans ge kweekt wordt, zijn over het algemeen aardig spelende, maar over het geheel slappe voetballers. Alleen Martens en de Boer zijn de menschen, die van de honderden door ons opgeleide voetballers een plaats in het eerste elftal bezetten. Dit is dan ook al het beste bewijs, dat er aan de reserves iets mankeert. Maar ik ben afgedwaald en op den wedstrijd terug komende, zijn er ook lichtpunten. Ten Have speelde keurig en gaf den bal nu op tijd af; schoot op het juiste moment, wat ons twee fraaie goals opleverde. Ingel- beek, (mis, „Ingenbleek"! Red.) hoewel niet op volle kracht, maakte de drie andere goals, waarvan een fraaie kopbal en een prachtschot bijzonder vermeld dienen. Edo maakte twee tegenpunten, één voor en één na de rust. Presteerde overigens niet veel. Piet van Dijk als linkshalf was niet slecht, maar moet zich met Wiegel en Piet Vunderink beter verstaan. Niet te veel hooi op je vork, Piet! Niet aardig, dat hij zich op een moment zoo kwaad maakte, dat hij dreigde het veld uit te loopen. Hij ontwaakte evenwel, toen hem verteld werd dat hij wel kon gaan, maar dan minstens voor drie maanden. Veel bijzonders valt er verder niet te vermelden. Alleen jongens, laten wij in een volgenden wedstrijd ons wat meer inspannen en trachten onze fouten te verbeteren. - W. de B. Jr. Tb R.C.H. II—AJAX II. r Lang is het geleden, dat wij met zooveel voldoening op een wedstrijd terug hebben kunnen zien als op dezen. Niet alleen dat er goed gespeeld is, er is met geestdrift gewerkt en daar haperde eertijds nogal eens wat aan. Een voordeel voor ons was juist dat wij ons voor den wedstrijd als de zwaksten beschouwden. Dit was de oor zaak, dat wij van den aanvang af ons geheel gegeven hebben en met succes, waarover ik u in de volgende regelen iets zal meedeelen.. Wij winnen den toss en stellen ons met den hevigen wind in den rug als volgt op: Becker. Wind Wiegel. Hangard Vunderink van Deijk. Geestman, Jurriaans, Rutte, de Bois, ten Have. Onmiddellijk na den aftrap wordt door beide partijen energiek aangepakt. Wel heeft de wind nogal vat op het spel, maar geleidelijk wordt er beter gespeeld. De bal vertoeft, geholpen door den wind, grootendeels op de R.C.H.-helft, maar de Racing-verdediging is in conditie en vooral de doelman weet menig gevaarlijk schot te k'eeren. Ook de R.C.H.-aanval zit niet stil, maar de Ajax- achterhoede speelt een degelijk spel en geeft weinig kans. Nadat wij enkele kansen ongebruikt hebben gela ten, weet Jurriaans ons met een keurig schot de leiding te bezorgen. Dit doelpunt geeft goeden moed en wij blijven grooten deels in den aanval, goed gesteund door de halflinie. Toch duurt het nog geruimen tijd, voor ons tweede doel punt gemaakt wordt, ten Have geeft keurig aan en de linksbinnen doet de rest. Gelukkig begrepen de heeren dat twee goals niet genoeg was en als een der Racing- backs keeperstalenten toont, met tot gevolg een penalty, is onze derde goal door bemiddeling van ten Have ge boren. Even hierna fluit de scheidsrechter voor thee drinken. Als gewoonlijk werd hier een hartelijk woordje bij ge sproken. De algemeene opinie was, dat wij er nog niet waren, maar met hard werken een goede kans maakten. Enkele tips als: den bal laaghouden en vooral niet mem men (voetballerstaai) in de verdediging, beter corner dan goal, en zoo begon het tweede gedeelte. Reeds spoedig heeft R.C.H. succes en vrij gelukkig. Een onzer verdedigers, die den bal voor Becker moest Ipten gaan, raakte den bal half, zoodat Jan den bal juist in het andere hoekje zag gaan. Maar niet getreurd; er wordt afgetrapt, even gaat de bal van het midden naar achteren, dan weer naar voren, Frans Rutte staat gereed, werkt zich langs een mannetje en doelpunt onhoudbaar. Hierna is de strijd grootendeels op onze helft, maar het duurt geruimen tijd, voordat R.C.H. haar tweede ^oal maakt. Onze voorhoede weer zich echter goed en na een mooien voorzet van rechts weet de linksbinnen onze vijfde goal te maken. Dit schijnt Rutte zoo te inspireeren, dat hij op zijn bekende wijze door de verdediging breekt om No. 6 te fabriceeren. Wel maakt R.C.H. nog een derde goal, maar aan ophalen viel voor hen niet meer te denken. Wij boekten een fraaie overwinning waarvoor alle spelers om hun goed vQetbal bedankt worden. Laat ons zoo doorgaan jongens, het is de manier voor prettige Zondagen. W. d. B.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 5