CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX voor, de invaller linksbinnen en de linksbinnen rechtsbinnen geplaatst, wat tevens weer insloot, dat Volkers naast Hamel kwam te staan, met alle nadeelen daaraan verbonden. Waarom niet eenvoudig Jurriaans centervoor gezet? Nog erger werd het na de rust. De rechts half ging spil spelen, de spil linksbinnen, de linksbinnen rechtshalf, de rechtsbinnen rechts buiten en de rechtsbuiten rechtsbinnen. We vra gen in gemoedeOntglipte hier captain-Martens niet de leiding? Wat het vertoonde spel zelf betreft, de ver dediging, hoewel niet feilloos, treft geen ver wijt, want met zoo'n voorhoede is geen wed strijd te winnen. Hamel was ongeveer in dezelfde vorm als in de kampioenscompetitie van het vorig seizoen, wat 'n voldoende aanduiding is. Volkers had 'n onwillige knie. Jurriaans vertoonde, van het binnentrio, nog het beste veldwerk, doch schoot zeer zwak. Het eenige lichtpunt was wederom Twelker, de eenige die voor de D. F. C.-ver- dediging werkelijk gevaar opleverde. Aan 'n goed gedetailleerd verslag zullen we ons maar niet wagen. Alleen vragen we ons tenslotte af, of het niet verstandiger ware geweest, gezien het niet geheel fit zijn van Volkers en Twelker, een -of twee goede voorhoedespelers van onze reserves, bijv. Ingenbleek en (of) ten Have, 's morgens niet te laten spelen, doch als reser ves beschikbaar te houden, 'n Vraag, die des te eerder gesteld moet worden, daar 't tweede slechts 'n friendly game speelde. Onze boys beginnen met den sterken wind in den rug en openen den aanval met 'n stormloop van den rechtervleugel. D.E.C. brengt daarna 'n tegenvisite en reeds spoedig blijkt dat onze jon gens 'n zware hobber zullen hebben. Een aanval van D. E. C.'s rechtsbuiten wordt met 'n fel schot besloten, dat Horstmeyer verdienstelijk stopt. Stam breekt snel door, doch op 't nip pertje weet de D. E. C.-doelman hem te keeren. Onze jongens blijven gesteund door den wind in den aanval, het spel wordt echter te kort ge houden om succes te hebben. De rust komt met dubbel blank. 't Zag er somber uit, na de rust 'n wind, die af en toe tot orkaan aanwies, tegen, en D. E. C. verwoed in den aanval. Maassen, Kroese en Belmer breken heel wat D. E. C.-aanvallen, Horstmeyer doet z'n best en houdt er verschil lende lastige ballen uit. D. E. C. krijgt een vrije schop te nemen even bpiten 't strafschopgebied, 'n Hard schot in uitersten hoek, voor onze doelman onhoudbaar, is 't resultaat, 0-^-1, 't perspectief wordt nog troosteloozer. Dan plots 't keerpunt! 'n Vrije schop wordt door Belmer in den doelmond geplaatst, de D.E.C.-keeper grijpt misen de stand is 1—1, gevolgd door 'n indianengebrul en cancan van onze pukken. En toentoen hebben we genoten, een golf van enthousiasme ging door onze jongens. Met een geweldig élan werd aangepakt. Schra- ma ging als 'n sneltrein langs het lijntje, 'n voor zet, Stam pikt 't leder op: 21. Goed combina tiespel brengt ons 't derde doelpunt. V. d. Berg geeft tactisch langs den DEC.-back 't leder naar Hoogstraate, deze loopt 'n paar passen door en centert plotseling naar rechts, waar wederom Stam voor de rest zorgt 31. Om onnaspeurlij ke reden krijgt D. E. C. 'n penalty toegewezen, welke onhoudbaar benut wordt. Met 32 komt 't einde. D. W. S. krijgt eerst 't stormpje mee, en trekt reeds dadelijk op Manheim af. Na 'n afgeslagen corner komt het eerste kritieke moment, doch Bakker redt. Holtzappel doet diverse malen uitstekend werk en het was dan ook zeer jammer, dat 'n botsing met 'n D. W. S.'er oorzaak werd, dat hij eenigen tijd in 't geheel niet en daarna niet rpeer op volle kracht kon werken. De eerste goal van D. W. S. komt als Man heim keurig uitvallend een schot weet weg te slaan, echter juist voor de voeten van 'n D. W. S.'er, die vóór onze doelman zich kon herstellen den bal in onze touwen joeg. Op fortuinlijke wijze komen de blauw-zwar- "Al 99 Ajax A adsp.D. E. C. A. Wat enthousiasme vermag. Ajax A jun.D.W.S. A jun. 2-2.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 3