98 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX goed genoeg om onze ploeg het noodige vuur in te blazen. De felle wind maakte' een behoorlijk partij voetbal onmogelijk. „Ingenbleek", de man met een blijkbaar zeer moeilijken naam, we hebben successievelijk Ingebleek, Ingelbeek en meer combinaties in de dagbladen gelezen, scoor de drie goals en de veteraan Hordijk maakte het vièrtal vol, doch ondanks deze vier doelpunten was het resultaat van deze ontmoeting geen belotfe voor de toe komst. Ook de Zondag opgestelde voorhoede: Hamel, Anaeriesen Sr., Hordijk, Ingenbleek en Twelker heeft niet aan de verwachtingen vol daan, zoodat het zevental leden van onze Elf talcommissie met de volle zeventig vingers in de haren zal zitten, 's Is moeilijk de laatste ja ren om een vijftal spelers aan te wijzen dat het vak voorhoedespel volledig verstaat. Na het drietal gespeelde wedstrijden staat ons elftal thans op de vierde plaats met drie ge speelde wedstrijden, waarvan er twee gewon nen werden, één verloren en een doelgemiddel- de van zes goals voor en drie goals tegen, zoó- dat de resultaten tot tevredenheid moeten stem men. Slaagt de E. C. er in een bruikbare voor hoede in elkaar te timmeren, dan zal het zaakje voor elkaar kunnen komen, m.a.w. blijven we gevaarlijke mededingers voor de eerste plaats, maar anders vreezen wij, dat het team tot de klasse van de middelmatige middelmatigheden zal behooren. Excelsior a.s. Zondag op ons veld zal een harde noot worden. Als we 'm kraken des te beter! Onze reserves doen het niet slecht. Zond&g werd R. C. H. 2 te Haarlem met 63 geslage^i, waardoor wij momenteel de derde plaats op het ranglijstje innemen. Blauw Wit 2 staat nummer één en H. F. C. 2 volgt daarna, terwijl zooals gezegd ons derde de volgende plaats inneemt. Spartaan 2 schijnt op langer verblijf in de Re serve le klasse geen prijs te stellen en staat hopeloos onderaan. Het anders zoo vechtlustige Z. F. C. 2 doet ook al niet veel meer en wacht ook nog op de eerste overwinning. Ajax 2 maakt een goede kans op het kampioenschap, zooveel valt er al van te zeggen na de gespeelde wed strijden. We moesten het maar eens weer in de wacht sleepen na het aantal middelmatige jaren, die achter ons liggen! Het derde elftal verloor van V. V. A. 2 met 13, doch het vierde won in Zaandam met 21 van Z. F. C. 3. Keurig ge daan, jongelui! De veteranen laten ook weer van zich hooren en speelden een genoegelijke Zaterdagmiddag partij tegen een kantoor-combinatie aan de Kruislaan. Wij zagen bij onze veteranen onze ex-linksbuiten van Ajax I, Maasen, die in Britsch-Indië zijn stijl en techniek voor een goed deel bewaarde. Maasen is de man met de voet- balhersenen gebleven, die den bal steeds plaatst naar dien speler, die de meest gunstige positie inneemt. Alleen het spel van Maasen was een gang naar het Kruislaan-veld waard, doch hier was nog iets bijzonders te doen, n.l. de Fina listen om den Beker van Adspiranten vlogen elkaar in de haren. A. F. C. en Haarlem, waarbij de Haarlemmers de A. F. C.'ers met 52 sloegen. Een zeer vlotte partij speelden deze knapen! Zoowel Haarlem als A. F. C. kunnen met derge lijke spelers in de reserve-linie met vertrouwen de komende jaren afwachten. Met dat al zitten wij weer midden in de voet ballerij. Iedere week brengt meer spanning en de Redactie blaakt van verlangen om de Ajax-wereld konde te doen van successen over de geheele linie! „Het ijzer smeden als het heet is.'" Wat wij vóór het oude jaar van den oogst binnenhalen is winst mannen. J. J. G. Langs de lijnen. i AjaxD. F. C. 0—2. La débacle. 't Lijkt wellicht wat overdreven, om na 'n 02 nederlaag van 'n débacle te spreken, maar gezien de wijze waarop we de nederlaag te in- casseeren kregen, is 'n zachtere benaming er niet voor te vinden. Waarom voor één vacature, n.l. de midden voorplaats, 3 veranderingen in de voorhoede gebracht? Namelijk de rechtsbinnen center-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 2