I CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 89 lijk en waren steeds in den aanval, doch onze voorhoede zag geen kans het bruine ding ach ter den keeper te krijgen, bewijs van onbe kwaamheid, Z. S. G. O. kwam een enkele keer bij v. d. Heuvel zonder succes. Na rust scheen Z. S. G. O. een afspraak ge maakt te hebben, want deze heeren zaten er op als duivels. Het succes bleef ook niet uit en na een snellen aanval greep v. d. Heuvel leelijk mis. Onze voorhoede zag nog geen kans gelijk te maken, doch Z. wel om spoedig num mer twee achter v. d. H. te werken. Dit scheen onze 5 aan te vuren en via een back was 't 12. Nog verscheidene vergeef- sche aanvallen der onzen, intusschen maakte Z. 31. Dan miste Mast nog een penalty en hier was de pret mee geëindigd en konden we ge slagen huiswaarts keeren. Nog zij vermeldt, dat de elft. Secr. 3 inval lers had meegegeven; doch vergeten had 't beroemde erretje er op te teekenen, wat na tuurlijk een heele opschudding was; neem je zelf maar bij den kop. Nog zou ik over een onzer iets moeten schrijven, die eenen. Enfin, zand erover, ik had 't echter van U niet ver wacht collega. WIMA. Herinnering Van de Elftallen-Commissie j j Ergens bij de Linnaeusbuurt lag vroeger een dorpje dichtgeplakt met sportbladen, genaamd Watergraafsmeer, in dit gehuchtje was een mooi veld gelegen en daarop speelde een voetbalclub Ajax. Op 30 Aug. j.l. zijn wij weer eens een bezoek gaan brengen aan die bekende omgeving, 's morgens vroeg gingen wij al op stap (letterlijk natuurlijk) met de auto, aan het stuur een van onze oudste donateurs, daarnaast de man met het gouden horloge, t.w. tric-tac, achter in 'n schoone Noorsche en natuurlijk mijn eigen persoontje. Over de brug moest al gestopt worden, daar die trie tac, weer voor de rookerij bij Bos moest gaan zorgen, toch verschrikkelijk, dat die mannen niet buiten rooken kunnen, laten wij toch eens een voorbeeld aan de dames nemen, daar ik wel eens gehoord heb, dat die toch nooit rooken. Nu kwamen wij voorbij onze schoone hekpleister, n.l. de „Beursbengel", fijne Voorburg en een goed glas Hei- nekens pils dat ze daar verkoopen, gewoonweg what you call. Toen wij daar voorbij waren, zagen wij de gebouwen en de daarbij behoorende en misschien wel de al te be kende trams en waarachtig, de heer Egeman woonde ook nog steeds in ons Meertje. Het grootste moment kwam nu pas, want daar zag ik links dat groote veld met zijn machtige tribunes en voor alleen miste ik nog steeds een groot clubhuis op dat stukje land met zijn grazende koeien, ik kreeg zoo ineens de schoone woorden in mijn gedachten „zij zijn voorbij die schoone dagen", maar niks hoor, spoedig hoop ik weer van de partij te zijn, want thuis sterven de meeste menschen en zooals ik nu vooruit ga, is het grootste leed geleden. Trie trac was weer bezig een van zijn bekende gedich ten voor ons clubblad op papier te zetten, ik geloof, dat bij hem de voorraad nooit uitgeput raakt. Het verdere gedeehe van den tocht zal ik maar niet beschrijven, want dat heeft toch niets om het lijf, alleen dit: als men Ajacied is, doet het je goed als je weer eens je oude omgeving ziet. Waarde vrienden, spoedig hoop ik, al is het wel niet langs het lijntje, weer in blakenden welstand te zien en verder het beste beentje voor, voor ons geliefd Rood en Wit en de hartelijke groeten van Uw welbekende J. C. le Elftal: Boer Jr., J. de; Kol, A. H. van; Anderiessen, H. F.; Schetters, M. J.; Anderiesen, W. G.; Martens, J. H.; Twelker, H. F.; Volkers, W. F.; „Vogel"; Iseger, W.; Hamel, E. 2e Elftal: Becker, J.; Wiegel, J. H.; Windt, H.; Deyck, P. van; Vunderink, P.; Hangard, W. L.; Have, H. J. ten; Bois Jr., C. H. W.; Ingenbleek, W. J.; Jurriaans, C. E.; Geestman, H. 3e ElftalBruyn, F. H. W. de; Provily, J. D.; Kriek, P. M. N.; Bakker, E.; Wit, A; de; Breggen, G. W. van; Klaarbergen, A. van; Koppen, F. A.; Smit, W.; Willigen, A. van; Heins, A. 4e Elftal: Heuvel, J. van den; Westerloo, A. H. v.; Velden. W. J. v. d.; Gelderen, W. van; Jutte, J.; Linde man, J. A.; Mosheuvel, H. M. E.; Hesteren, J. van; Koomen, J.; Os, A. A. M. v.; Hali, F. X. 5e Elftal: Zoelen, Th. J. F. van; Klaver, J. H.; Rooy, A. C. van; Doon Jr., G. C.; Wyting, M.; Paulsen, P. W.; Mohrman, H. C.; Eykmans, J.; Kermer, F.; Knaack, W.; Muller, Th. J. 6e Elftal: Thuman, W. J.; Blomvliet, J. P.; Wit, R. de; Deventer, G. J. M. v.; Berghuis, P. J.; Dukker, H. F.; Sweering, J. J. P.; Takes, J. C.; Meyer, A. O. G.; Zwart, H. P. A. de; Hoff, J. 6e Elftal B.: Markus, W. C.; Jongh, G. de; Mast, W.; Benjamins, L.; Wesling, M. L.; Aarsen, L.; Marsfelder, D.; Toorren, K. W. v. d.; Melchers, J. L.; Heckman Jr., W. K.; Aué, J. P.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 7