I CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX i ZATERDAGMIDDAG. tk- Bent U wel eens op Zaterdagmiddag in den Meer geweest; ik betwijfel 't, want ik zag U nooit. U moet 't voor een leelijke gewoonte houden om Zaterdagmiddags de deur uit te glippen, 't Kan heel gemakkelijk! U wordt niet zoo gauw gemist, niemand van Uw huisgenooten denkt aan „Kingsoccer" en om 6 uur komt U met een heel onschuldig gezicht binnenstappen en zegt ter opheldering: „Een luchi gehapt". Dat andere wat U hapt gaat niemand aan, dat blijft onder ons. Wat U alzoo ziet en hoort op Zaterdagmiddag. Ik reed, zooals ik dan altijd rijd op 3 Sept. in de Meer. Bij Bos hoorde en zag ik de eerste voetbal-nieuwtjes: dat Jan de N. voor 't eerste ging spelen; dat Wout niet meer voor 't eerste ging spelen; dat Mutters z'n beroemde vinger kwijt was; dat ons veld zoo glad is als ijs; dat Volkers beslist rechtsbinnen wordt in 't Ned. elftal; dat Jan geen bal meer door liet; dat wij volgend jaar Ajax als Kampioen van Nederland inhalen. Mijne heeren en dames, ik ging verder; ik pas seerde dat beroemde stukje grond, waar graf monumenten en clubnamen broederlijk door elkaar staan. Geen wonder, dat daar nooit kampioenen ge vierd worden; zij gaan allen te vroeg de doos in. Even dwaalde m'n blik naar de overzij, waar vroeger A. F. C. speelde en dan weer naar den anderen kant bij Brokelman, wat heb ik een dorst. Toch niet meer het ouwe, met die af gesleten kellners en valsche piano en Meersche modder op stoelen en banken. Ik zou gaan droo- men, ik ging 't hek door alleen toegang voor leden en donateurs. Op 't Ned. Bank veld een vreemde twee-kleur. Ja, meneer, ik weet alle clubnamen en kleuren. Nog meer vlaggen, een boschje menschen, een speecher in 't midden, alweer een nieuwe club „Kroonvalk" was ge boren, biermenschen 't werd een goeie mid dag, dat zijn nu eenmaal die Zaterdagmiddagen. We kregen voetbal en een glaasje bier voor ons geld; ik heb toegang voor niets. Toen 't bier op was, ging ik heen, Joop was er en Jan S., Kick G., Gupfert, Tump enz. enz. Op 't tweede veld Ajax IHaarlem I honkballen diverse in vallers, een blunder der cracks, en Haarlem ging met 106 naar huis. 't Is daar ook niet al les koek en ei. Voorts in de Kruislaan Ajax 2e cricket-elftal van V. V. V. zooveel zien winnen. Dan nog meer: jubileum (3 jaar) bij „De Be hangers" tegen de Robaver, wat jammer ge noeg ongelukkig afliep daar een der Behangers een been brak, zeker niet goed geplakt. Toen naar huis, onder gezellig gekout met een oud bestuurslid. Niet van onze club hoor! U komt seker in 't vervolg ook? WIMA. M/. JUBILEUM „DIE AMATEURE" I In verband met het 5-jarig bestaan dezer club speelde zij serie-wedstrijden, waarvoor uitgenoodigd waren Z.S.G.O., Actief, Ajax 6 B en de jubilaris zelf. Op 28 Augustus speelden AmateureAjax 6 B van 1012 uur. De kampioenen 2e klasse speel den een goeden wedstrijd, waar de 6 Beërs met hun gehavende en incomplete ploeg niet tegen opgewassen waren en kregen dan ook vies op hun broek. De uitslag heeft U natuurlijk reeds in de sportbladen gelezen. Van 122 uur Z.S.G.O. —Actief, welke de 2e klasser Actief met 30 won, een aardige prestatie. Alzoo gingen op 4 Sept. de verliezers en win naars elkaar te lijf. Van 1012 Z. S. G. O. Ajax-combinatie. Nu was 6 B eenigszins verbouwd en zag er als volgt uit: v. d. Heuvel, de Rooy, Mast, Paulsen Wesling Benjamins, TakesAarsenv. d. ToorrenEykmans Moorman. Zoo U ziet slechts een luchtje van 6 B zat er aan. We speelden voor rust niet onverdienste- a 88

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 6