CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX IV Als 't bestuur er toe kon overgaan in 't ver volg 't seizoen officieel te openen met 't adspi- ranten-tournooi, zou dat een reuze slag zijn en zeker bij vele leden en kijkers een vriendelijke hoofdbeweging veroorzaken. Zoo'n adspiranten-tournooi, geachte lezers en lezeressen, mocht eigenlijk door geen ras-Ajacied gemist worden. Vaders en moeders, zorgt 't vol gend seizoen er bij te zijn en ziet hoe uw jeug dige telgen en stamboomen in den modder dui ken en hun voetbalkunsten vertoonen. Uw zonen zullen met grooter enthousiasme zich in den strijd werpen en de „roodwitte knopjes" doen zegevieren en de „eeuwige beker" (woorden van Koolhaas) in 't Ajaxhuis terug trappen. Je ziet in zulke wedstrijden voetbal meneer, om een natte kin van te krijgen; middenvoren en spillen enne ja van alles. Wat maakte die rechtsbinnen van de „rood- broekies" niet een pracht goal. Uit een corner een geweldige knoert en zijn club zat in de win naarsfinale. 't Bestuur zag 't niet eens vanwege de dure „privé's" van Joop S. en Koolhaas ont ging dit feit in z'n angst voor den „sjokla"-man. Denk om je browning, Kool! 86 competitie weer boven aan de ranglijst prijken, of zal Weineen, niet zoo somber! Dat Ajax nog altijd de club is, waarmede niet te spotten valt, zullen onze tegenstanders aan den lijve (figuurlijk gesproken natuurlijk) ondervinden. Wel zijn onze concurrenten, als men het lijstje eens nagaat, geen katjes, die men zonder handschoenen aanpakt, maar als allen eendrachtig samenwerken, ieder naar z'n beste krachten het zijne er toe bijdraagt om een goed figuur te slaan, dan moet er heel wat gebeuren, wil ons team als hekkensluiter fungeeren. Clubgenooten, ons wacht een zware, maar geen on overwinnelijke taak, mocht het ons bij de vervulling van deze niet voor den wind gaan, welnu laat dan den goeden clubgeest er niet onder lijden, maar toont, dat gij sports men zijt, die een nederlaag weten te dragen. Come along boys, let us try to make the best of it. Zondag 4 September was ons elftal te gast bij de Vole- wyckers, welke vereeniging een nieuw terrein in gebruik genomen had en hierin aanleiding vond ons uit te noo- digen tot het spelen van een beker-wedstrijd. Daar het 'n mooie oefengelegenheid was, werd dit natuurlijk dank baar geaccepteerd. Voor de rust viel het spel voor ons elftal lang niet mee, er zat in 't geheel geen verband in den ploeg, wat hoofdzakelijk aan ongeoefendheid te wijten was. In de tweede helft, welke met een 10 achterstand aanving, kwamen wij er gaande weg beter in en hadden dan ook spoedig succes door v. Gelderen. Onze vreugde was echter van korten duur, want 5 minuten later lag nummer twee in ons net. Het werd nu een aantrekkelijke strijd met wisselende kansen. Onze voorhoede speelde hoe lan ger hoe beter en Heins smaakte het genoegen de par tijen weer op gelijken voet te brengen. Luide door het talrijk opgekomen publiek aangemoedigd viel V. nu verwoed aan en hun rechtsbuiten doelpuntte voor de derde maal. Inplaats van zich nu gewonnen te geven, gooiden onze boys er nog een schepje op en maakte Klaarbergen wederom gelijk, terwijl even later Koppen, met een harden kogel, ons de overwinning en den beker bezorgde. GOALTIE. HAARLEM II—AJAX III. Onze eerste competitie-wedstrijd in het nieuwe seizoen, is in een even onverwachte als schitterende overwinning geëindigd. Bij Haarlem II op bezoek zijnde, wisten wij niettegenstaande wij onvolledig uitkwamen, met 10 in de meerderheid te blijven. Onze aanvoerder wint den toss en verkiest met den vrij sterken wind in den rug te beginnen. Haarlem pakt de zaken direct stevig aan en onderneemt een serie gevaarlijke aanvallen, waartegen wij in den beginne al heel weinig hebben in te brengen. Het is maar goed, dat onze achterhoede aardig op dreef is, want de druk, dien H. op ons doel uitoefent, is geweldig. Gelukkig houdt deze linie stand en als ook onze voor hoede op gang komt, wegen beide partijen meer tegen elkander op. Kriek voorkomt bij een H.-aanval op emi nente wijze een zeker schijnend doelpunt, terwijl bij een aanval van ons, Wim Smit een hard schot inzendt, dat de keeper van H. keurig tot corner verwerkt. Even voor half-time gaat Hali er met den bal vandoor, een mooie voorzet volgt, Wim Smit krijgt het ronde ding voor zijn voeten, een knalen Ajax leidt. Groote vreugde in 't Ajax-kamp. Na de thee is H. overwegend sterker en moeten wij alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Haar lem doet wanhopige pogingen om gelijk te maken, maar Provily en Kriek staan als rotsen in de branding, terwijl de Wit en Bakker overal zijn waar gevaar dreigt. Hoe H. ook zwoegt, niets lukt, onze verdediging is niet te passeeren en als het eindsignaal klinkt, hebben wij onze eerste overwinning binnen. Bravo, boys, het was een schoone strijd, om nimmer te vergeten. GOALTIE. 't Eerste begin. j

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 4