CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Perucal komt voor doel, doch op 't beslissende moment grijpt Martens in. De bal verhuist dan weer naar E.D.O.'s helft. Hordijk geeft aan Twelker, 'n snurt, 'n voorzet, Volkers haalt om en nr. 2 ligt achter Meinhorst. Groote vreugde onder de talrijk meegekomen aanhangers van Rood Wit! E. D. O. zou echter E. D. O. niet zijn als 't den kop met een 20 achterstand liet hangen. Fel zitten de Haarlemmers weer op den bal, doch onze verdediging werkt subliem, bijna geen schot wordt gegeven, 'n Gevaarlijke aan val van Perucal v. d. Hurk wordt door H. Anderiesen ten koste van 'n corner onderbro ken. V. d. Hurk plaatst keurig voor doel, 'n schot van Tanis stuit via de onderkant van de lat op de doelliin en het leder wordt door 3 E.D.O.'ers in Beckers heiligdom geloopen. Hier na krijgen we, als ik den vorm van m'n aan- teekeningen uit deze periode naga, de bibber- periode. Alles wat voor Ajax voelde heeft deze laatste phase gebibberd. Deels uit angst voor den gelijkmaker, deels uit hoop op den verlos- senden derden goal. Snel gaat 't spel op en neer. Na 'n hardnekkige E.D.O.-aanval gaat de bal weer via W. Anderiesen en Martens naar Iseger, wiens schot juist naast gaat. Hordijk en Twelker forceeren 'n corner, geen resultaat. Onze spil plaatst 'n vrije schop naar Wout, Meinhorst stopt. Nog 'n laatste E.D.O.-aanval en 't fluitje klonk voor 't laatst, door 'n hoeraatje van den Ajax- aanhang begroet. Adé. [r~~ 85 ==S) Vtr HET TWEEDE HEEFT EEN SLECHTE START. Zoo heeft het tweede dan het seizoen met een neder laag ingezet. Als is de nederlaag klein, twee punten zijn we kwijt. Verontschuldigingen zijn er zeker. Onze rechtervleugel Ingenbleek, Geestman was afwe zig. Geestman was niet lekker, dat kan gebeuren. Maar Ingenbleek voelde zich niet fit, dat is bij hem geen nieuws. Wim doe ons allen nu een plezier en laat dit om die reden je laatste afschrijving zijn. Ik ben overtuigd, dat indien je wil, dergelijke afschrijvingen niet noodig zijn, want vergeet niet, dat je op die manier ons allen dupeert. Heins en Koomen waren de invallers en beiden heb ben hun best gedaan, maar Ingenbleek en Geestman spelen iets sterker. Ook is het jammer, dat wij den vorigen Zondag geen oefenwedstrijd gespeeld hebben, wat niet ging doordat het eerste te veel invallers noodig had. Na deze inleiding iets over den wedstrijd. Wij verliezen den toss en stellen ons als volgt op: Becker, de Wind, Wiegel, Hangard, Vunderink, de Bois, Heins, Koomen, Hordijk, v. Deijck, ten Have. Bij Blauw Wit zagen wij naast diverse nieuwe spelers ook oude bekenden, o.a. v. Dort, die helaas na een half uur spelen uit moest vallen voor een schouder-blessure. Busser was zijn plaatsvervanger, verder Vega, Gil en de oud-Ajacieden de Boer en Asbeeck Brusse. Direct na den aftrap wegen de partijen aardig tegen elkaar op, ofschoon Blauw Wit gevaarlijker was, door dat onze verdediging nog niet op dreef was, wat ons op een tegenpunt kwam te staan. Alhoewel Hordijk hard werkte, maar niet veel steun ondervond en de Boer hem tevens speciaal bewaakte, boterde het voor ook niet zoo bijzonder. Er werd bij buien wel pittig, maar niet met overleg gespeeld. Veel fraaie momenten kwamen niet voor en met 10 achterstand was het thee drinken. We besloten in overleg met enkele elftalcommissie-leden Piet v. Deyck linkshalf en de Bois voor te zetten. Na den aftrap bleek dit wel een verbetering, want Piet speelde nu uitstekend en voor zat er ook meer gang in. We waren dan ook in de meerderheid, maar wisten het helaas niet in doelpunten om te zetten. Lastig was dit zeker, want de Blauw Wit-verdediging speelde het wel niet fraaie, maar vaak nuttiger spel: er boven op en weg is weg. Veel kans kregen we dan ook niet en ten Have, die soms zoo aardig speelt, zag alleen het Blauw Wit-doel en niet z'n vrijstaande spelers. Zijn schoten waren niet slecht, meer afgeven Bob, was beter geweest. De verdiende gelijkmaker bleef uit en onze eerste Derby was verloren. Maar ik geloof zeker, dat onze tweede wed strijd beter wordt, want wij kunnen beter, de geest was goed, maar spaar de scheidsrechter voor opmerkingen, al staan zij er wel eens naast, de baas moeten zij in elk geval blijven. 44 AJAX III. Nu zoo langzamerhand de zomer ten einde loopt, maken wij ons weer gereed voor het komende voetbal festijn. Cricket, baseball en tennis hebben afgedaan; Ko ning Voetbal roept zijn volgelingen weer ten strijde. Welnu Ajacieden, zijn wil zal geschieden, het spel gaat beginnen En wat doet ons derde elftal? Wat zal het seizoen 1927- '28 ons brengen? Zal rood en wit aan 't einde van de

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 3