ïr j) CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Jan de Boer was door Becker vervangen en in de voorhoede had de E. C. Hordijk weer opge nomen. Twelker en Volkers waren de schutters, die de roos raakten! Wij hebben zeer behoorlijk gespeeld en zullen ook dit seizoen een gooi doen naar één der hoogere plaatstjes Ons tweede elftal verloor van Blauw Wit II met de oneven goal en won een week later met 52 van E.D.O. II. De nederlaag tegen Blauw Wit was een geduchte tegenvaller. Ons elftal kan echter in de komende wedstrijden nog zoo veel goedmaken (en daar staat de bezielende leiding van de Bois ons borg voor) dat nog niets is verloren! Ons derde en vierde speelden ook reeds. O.a. won ons derde elftal met I0 van de reserves van Haarlem. Over het geheel reden tot tevredenheid te over! Binnen enkele dagen gaat de A.V.B.-voetbal ook weer rollen en hopen wij plaatsruimte te kort te komen om te verhalen van successen over alle linies. J. J. G. E. D. O.—AJAX 1—2. 'n Verdiende, doch moeilijk bevochten overwinninng. 't Valt nooit mee, de wedstrijd aan de Kle verlaan en na het goede debuut van Haar- lemsch Roodzwart tegen D. F. C., waren we allesbehalve gerust, al waren we overtuigd, dat Perucal Tanis Co. tegen onze verdediging geen zeven goals zou scoren! De groote vraag was voor ons meer daarin gelegen, wat ons aanvals-quintet vandaag te zien zou geven. En dat is ons ondanks de 21 overwinning toch niet meegevallen. Neen 't spelletje vorigen Zon dag tegen Sparta ontwikkeld beviel ons beter. De beste periode was wel die na de rust, toen Twelker ons met 'n beauty van 'n goal de lei ding had gegeven. Gedurende pl.m. 10 minuten trad de Ajax-aanval toen snel en doortastend op en werd onze 2e goal door Volkers ge scoord. Daarna zakte onze voorhoede geleide lijk weer af en werd het weer 'n spel met wis selende kansen. Twee spelers verdienen wel een bijzonder woord van hulde, n..l W. Ande- riesen, die het middenveld beheerschte en tal van E.D.O.-ataques in den kiem smoorde, en Twelker, de fanatieke snelle doorzetter in de voorhoede. Over 't verloo^ van den wedstrijd het vol gende: De eerste minuten zijn voor E.D.O.waarbij 't gevaar vooral komt van den linkervleugel Pe rucal—v. d. Hurk. Henk Anderiesen grijpt eenige malen resoluut in. Onze voorhoede gaat dan 'n paar maal op tegenbezoek uit, doch 't klopt nog niet. Even krijgen we dan 'n staaltje van goed combinatie-spel. H. Anderiesen onderbreekt 'n E.D.O.-aanval en snel gaat het via Martens IsegerHamelIseger op 't E.D.O.-doel af. Wout besluit met 'n flinke knal in den rechter benedenhoek, waar de rood-zwarte doelman z'n handen vol aan geeft. Twelker zit als 'n duivel op den bal en bedreigt eenige keeren den E.D.O.-keeper. Dan plots een allerkritiekst mo ment voor ons doel. Tanis loopt op 'n aange ven bal van Perucal linia recta op Becker af. vergeet dan plots den bal mee te nemen, her stelt zich enschiet hoog over. Dan begint 't samenspel bij ons beter te slui ten. Het E.D.O.-doel komt hoe langer hoe meer onder druk. 'n Vrije schop wordt door onzen spil keurig op doel geplaatst, Hamel geeft 'n paar keurige boogballetjes. Henk, Wout en Volkers zetten er ^f en toe eens een been onder, doch tot 'n goal komt het niet. De tweede helft begint sensationeel, Hordijk geeft 'n scherpe pass op Twelker en razend snel gaat onze linksbuiten op goal af, 'n scherpe kogel in den uitersten hoek en Ajax leidt, 'n goal a la Gupfert! Roodwit blijft troef in deze periode. Hamel zet voor, Volkers plaatst met 'n omhaal op doel, doch de E.D.O.-doelman stopt. Hordijk en Iseger passeeren de Haarlemsche verdediging, Wout schiet keurig in, wederom weet de E.D.O.-kee- per op 't nippertje te stoppen. E.D.O.'s linkervleugel gaat zich meer roeren. 84

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 2