CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 93 ben nog het ongeluk, dat Oudheusden weer een bal op zijn duim krijgt en met den volgenden man gebowld wordt. Alleen joop Pelser met een zeer keurige 28 heeft er goed het oog in en wordt juist op het laatste moment als de elfde man in is uitgevangen. Verder komt niemand in de dubbele cijfers en ons totaal wordt 53 runs. Het bowlen van Haarlem was heel zuiver van 22 overs 11 maidens en Sasburg van 22 overs ook 11 mai dens. Hierna gaat Haarlem aan bat, doch thans gaat het scoren nog langzamer dan bij ons. Tekelenburg nó. 1 ingaande om 2,45 wordt om 5.40 door Wim de Bois ge bowld voor 19 runs, waarvoor hij dus bijna 3 uur op de mat had gesiaan. Gelukkig maakten de overigen het niet zoo lang, maar toch was het nog bij zessen, toen de laatste man uitging. Haarlem's totaal werd 54 runs. Dat ons bowlen ook zuiver was, blijkt wel hieruit, dat van de 58 overs, die werden gebowld, 27 maidens waren. Oudheusden nam 4 wickets voor 17 runs, Bob ten Have 1 voor 8, Wim de Bois 2 voor 12 en Daan Roodenburgh 1 voor 11. Wij verloren dus, voor de zooveelste maal op het kantje af, met 1 run. AJAX (L.)AJAX (A.). Koninginnedag trokken wij met een Ajax-combinatie naar Leiden om eens nader kennis te maken met le klasse cricket en daar onze naamgenoot te ontmoeten. Met een drietal auto's, daarvoor welwillend ter beschikking ge steld door Blijdenstein, die als gast met ons medespeelde, Gerrit de Jongh en Daan Roodenburgh, trokken wij in de morgenuren, onder een heerlijk zonnetje, op de sleutelstad af. Daan probeerde in Haarlem nog even een der andere wagens te torpedeeren, maar toen had hij werkelijk pech, want het liep maar met een krom spat bord af. Zoowat onder den Haag bemerkten we, dat we het Ajax-terrein reeds voorbij waren en keerden we maar weer;.waarna wij zoo tegen twaalf uur met open armen bij Ajax werden ontvangen. Oudheusden raadde mis en Eigeman, de Leidsche captain, stuurde ons het eerst naar de mat. Dat de bowlerij in de le kl. nog wel wat anders is, liet ons Tony Rice zien, die met off en leg break bowlde dat het een fust was. Hij nam dan ook 9 wickets voor 12 runs. Hij bracht het tot een totaal van 39 runs. Als uitzondering laten we hier onder eens de geheele score volgen, waarbij wij opmerken, dat het geluk weer niet met ons was; want Pelser bijv. sprong de bal van legguard in het wicket, Jan Smit van zijn bat, enz. De Leidenaren hierna ingaande brengen het tot 107 runs. Oudheusden bowlden 4 voor 50. Castle 2 voor 29, Bob ten Have 1 voor 14 en Daan 1 voor 12 en ziet precies op 69 slaat de Jongh een bal hoog in de lucht en kan als laatste man gaan. In deze innings ging Castle al zeer ongelukkig uit, hij sloeg n.l. een bal op zijn eigen schouder en werd daarna afge vangen. Nog wil ik even opmerken, dat ons nog een Leidenaar, A. de Vrind, werd toegewezen, die in de 2e innings 16 not out maakte en ons dus nog al van dienst was. De bowlerij was in deze innings ook niet zoo moei lijk als in de eerste. Leiden moet nog 2 runs maken om te winnen en stuurt nog een paar menschen in, die natuurlijk zeer vrij staan te spelen. Zoo slaat Dozij in zeer korten ujd 45 runs, w.o. 3 zessen en twee ballen zoek en Mac Pherson, de bekende H. B. S.-trainer, 23 not out en op een totaal van 93 wordt gesloten. Ajax L. wint dus met 91 runs en 7 wickets en wij heb ben er weer wat van geleerd. Onder belofte het volgend jaar weer te komen, nemen wij afscheid van Leiden. Ergens bij Lisse hadden wij nog in de waranda van, ik geloof de besjokke nachtegaal (er stond tenminste een mallemolen), een gezellig eterijtje en kwamen circa 10 uur weer in Mokum terug. Het was een recht gezelligen dag en goed slot van het cricket seizoen.. AJAX II—V. R. A. 3. Zaterdag 27 Aug. speelden we den laatsten wed strijd voor de z.g. voorcompetitie tegen V. R. A. 3, op het V.R.A.-terrein. Mij gaan eerst aan bat en brengen het tot 41 runs, waarvan alleen onze gast Blijdenstein met 27 in de dubbele cijfers kwam. V. R. A. hierna ingaande scoren 90 runs voor het verlies van 2 wickets, waarvan Wittebol met 45 en B. Meyer met 33 topscores waren. Toevallig lazen wij, dat beide heeren den volgenden dag met het le elftal in de le klasse medespeelden. De bowlingcijfers waren natuurlijk niet mooi. Gehrels nam 1 voor 45, v. Deyck 0 voor 21 en v. d. Heuvel 1 voor 18. Wij verloren dus met 59 runs en 8 wickets. AJAX II—ALBION 3. Zondag daarop speelden we tegen Albion 3 op ons veld. Wij gaan wederom eerst aan bat en doen het nu iets beter, want we scoren thans 114 runs, waarvan Jan Cramers met i5, Eiserman met 23 en Henk Blomvliet met 19 de dubbele cijfers haalden. Albion brengt het hierna tot 49 runs. Gehrels bowlde 5 voor 19 en v. Dam 4 voor 27. Met een achterstand van 65 runs sturen wij Albion nogmaals naar het wicket en gelukt het ons thans hen voor 58 runs aan den kant te zetten. Gehrels nam in deze innings 1 voor 16, Van Dam 6 voor 23 en Jan Cramer 1 voor 15. Wij wonnen dus met innings en 7 runs. V. V. V. 4—AJAX II. Op Zaterdag 3 Sept. kwamen we voor het laatst van het seizoen in het veld tegen V. V. V. 4. Wij verliezen den toss en moeten eerst naar het wicket. We brengen het tot 51 runs, waarvan alleen de twee Pieten in de dubbele cijfers kwamen, n.l. Vunderink 23 en v. Deyck 13. V. V. V. brengt het hierna tot 39 runs. Gehrels bowlde 5 voor 21 en v. Dam 4 voor 16. Met een achterstand van 12 runs wil V. V. V. het echter om half zes nog eens probeeren. Het wilde hun echter niet lukken en het werd maar steeds later, zoodat de stemming in beide kampen onder nul daalde. Op verzoek van beide par-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 11