f tv. Ondere Ajacieden geeft U Vrijdagavond a.s. op voor ons Biljart-Concours, Bovenzaal Nieuwe Karseboom. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX -3 92 andersom hadden kunnen zijn. In het geheel werden door ons 8 wedstrijden verloren, waarvan 2 met innings en 6 wedstrijden gewonnen, waarvan 1 met innings. Deze inningsoverwinning werd echter op papier gewonnen door het niet opkomen van R. C. H. op 7 Aug. Wij verloren van Haarlem II tweemaal, van Rood Wit II tweemaal (1 maal met innings), V. V. V. 2 tweemaal (1 maal met innings) en V. R. A. II eenmaal en wij wonnen van Albion twee maal, R. C. H. tweemaal (1 maal met innings), Vleermui zen 1 maal en V. R. A. II eenmaal. Op de competitieladder stonden wij geruimen tijd on deraan en eerst na verloop van zes wedstrijden kwamen wij voor het eerst op 15 Juli met een 5-tal punten van de onderste plaats af en begonnen wij langzaam naar boven te klimmen. Op 22 Juli stonden wij no. 6 met 7 punten. Hiermede was voor ons de hoogste plaats bereikt, want nu gingen we weer zakken. Zoo kwamen wij op 26 Aug. weer no. 5 met 11 punten en op 2 Sept., de eindstand van de competitie, no. 6 met 11 punten, met V. R. A. II en Albion onder ons. Door een paar maal uitstel te vragen konden we eerst op 26 Mei de competitie aanvangen en was dit de eer sten wedstrijd tegen Haarlem, die we met 5 runs ver loren, doch de uitwedstrijd zou nog erger worden, want dit was de bewuste wedstrijd, dien wij met 1 run verloren, met totalen van 53 en 54 runs. Slechts 1 maal van het seizoen verschenen wij niet met een elftal in het veld, dat was op 6 Juni te Bussum tegen de Vleermuizen, waar wij dan ook met 9 menschen verloren met innings en 21 runs. Wel speelden wij tot nog toe steeds onvolledig en was op 12 Juni tegen Rood en Wit II voor het eerst Oudheusden van de partij. Een eigenaardige wedstrijd speelden we tegen R. C. H. op 10 Juli. R. C. H. scoort eerst 53 runs, daarna wij 57 runs dan maakt R. C. H. weer 39 runs en wij het mooie totaal van. 34 en zouden wij dus met 1 run verliezen. Het was intusschen raadselachtig laat geworden, want eerst om 7.16 was de wedstrijd afgeloopen, terwijl wij toch om 11 uur begonnen waren. Bij nader inzien bleek dan ook, dat wij veel te lang gespeeld hadden en besliste het bondsbestuur, dat wij op de le innings met 4 runs gewonnen hadden. Op 17 Juli speelden wij onzen return wedstrijd tegen de Vleermuizen en behaalden wij onze hoogste score van het seizoen, n.l. 182 runs voor 5 wickets. Ons derde puntje konden wij echter wegens tijd gebrek niet terughalen. Ook speelden wij nog op een Zaterdagmiddag een uitgestelden wedstrijd tegen V.V.V. 2 de afdeelingskampioen, en was dit den strijd, die wij slechts met 2 runs verloren, met totalen van 60 en 58 runs. Hiermede hebben wij wel de voornaamste gebeur tenissen van het le elftal gememoreerd; terwijl wij voor de persoonlijke prestaties gevoegelijk naar de bowling en battinggemiddelden kunnen verwijzen. Over het tweede elftal kunnen wij van het seizoen uitermate tevreden zijn, want bengelden wij het vorige seizoen geheel onderaan, dit seizoen brachten wij het er veel beter af. Zooals bekend werd er in de A. C. B. 2 competities vastgesteld, n.l. een voorcompetitie met 7 wedstrijden en een nacompetitie met 4 wedstrijden. In de voorcompetitie wonnen wij 3 wedstrijden tegen Kon. boot, V. V. V. 4 en D. V. C. 2 met innings en verloren wij 4 wedstrijden tegen Albion 2, Vleermuizen 2 (met in nings), A. C. C. 3 en v. R. A. 3. Hier eindigden wij de competitie op de vijfde plaats, terwijl wij in de na- competitie slechts 1 wedstrijd verloren tegen de Kon. boot en 3 wedstrijden wonnen tegen D. V. C. 2 (met in nings), Albion 3 (met innings) en V. V. V. 4. In deze competitie staan wij waarschijnlijk bovenaan. (De offi- cieele stand is tijdens het schrijven van dit overzicht nog niet bekend). In ieder geval zijn de prestaties van het tweede veel beter dan het vorige seizoen. En niet alleen de prestaties, doch ook de animo, waarmede ge speeld werd was veel en veel beter. Voor de enthousias ten is het dan ook dubbel jammer, dat er weer enkele malen wegblijvers waren en we dan weer met 9 of 10 menschen in het veld stonden. Laten de wegblijvers toch bedenken, dat ze door hun optreden het meest hun elf- talgenooten dupeeren. Intusschen is het een verblijdend verschijnsel, dat voor het eerst van dit seizoen, eenige juniores voetballers aan de cricketwedstrijden deelnamen en zeer zeker waren zij niet de slechtste en ook zeker niet de minst enthousiasten. We hebben zoo'n idee, dat het volgend jaar meerdere van de jongere leden zich zul len aanmelden. De wedstrijden van het tweede hadden een vrij nor maal verloop. Alleen wil ik nog even herinneren den wedstrijd tegen de K. N. S. M. op 17 Juli, die wij met 1 run verloren, doch bij het natellen van de scores, bleken 2 runs vergeten, zoodat wij per saldo met 1 run wonnen. Ook hier kan ik verder naar de gemiddelden verwijzen. Hiermede kart ik gevoegelijk mijn overzicht over het seizoen 1927 sluiten, doch, waar het mijn laatste over zicht zal zijn, wil ik nog van deze gelegenheid gebruik maken om een ieder op te wekken aan onze mooie cricket- afdeeling deel te nemen. Maar ook van een ieder de meest mogelijke medewerking voor mijn opvolger te ver zoeken. HAARLEM II—AJAX. Zondag 28 Augs. speelden wij onzen laatsten wedstrijd van dit seizoen te Haarlem tegen Haarlem II. Haarlem weet het beste te raden en stuurt ons eerst naar het wicket. Het runnen gaat uiterst langzaam, want in een groot half uur zijn eerst zeven runs bij elkaar. We heb-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 10