A fr 82 CLUBNIEUWS A. F. C. AJAX I ADRESVERANDERINGEN, j j Adresveranderingen gelieve men op te geven aan den heer M. J. Koolhaas, Oranje Nassau- laan 81, Amsterdam. Secretariaat: Telefoon 25005 en Secretariaat Elftallencommissie Telefoon 53353. Men gelieve de heeren M. J. Koolhaas en J. C. A. Smit nooit op te bellen ten kantore, maar des avonds na 7 uur thuis. M. J. KOOLHAAS, Secretaris. te hulp komt snellen om hem de noodige steuni te ver- leenen. Samen staan deze twee er heerlijk op los te slaan en zorgen er voor dat wij nog een behoorlijk totaal van 90 runs bereikten. Chris van Dam was natuur lijk topscorer met 31 runs, waarbij niet minder dan elf tweetjes, en Henk Blomvliet sloeg er nog 18 bij elkaar. Qehrel met 15 en Drukker met 10 komen ook nog in de dubbele cijfers. De Kon. Boot hierna ingaande scoort 110 runs, waarvan Baxentsen alleen 57, en lang geen kanslooze, want niet minder dan driemaal werd hij ge mist. Het fielden was dan ook lang niet wat we gewend zijn. Joop Martens, die voor de Kon. Boot op het tapijt verscheen, scoorde ook nog 19 runs. De bowlers had- dan ook geen grijntje geluk. Qehrels bowlde 4 voor 41, Jo v. d. Heuvel 4 voor 37 en van Dam 0 voor 30. Wij gaan het echter nog eens probeeren en thans gaat het wat beter, want 58 runs zijn op voor 4 wickets. Toen kwam een hevige stortregen opzetten en moesten we den strijd staken, zoodat we op de eerste innings verloren met 20 runs. Rood en Wit 2Ajax. 21 Aug. Brr. wat een weer, gietregen' en toch maar naar Haarlem, we gaan weer zomersporten. Gaat u maar weer zitten wachten tot het droog wordt. Intusschen even tossen en deze verliezen. Om bij half een kunnen we dan eindelijk beginnen op een kletsnatte mat en dito veld. R. en W. kiest natuurlijk eerst batten en scoort een 129 runs, waarvan Kruseman een zeer keurige 46, geen kanslooze, nietwaar Roef? Oudheusden bowlde achter elkaar liefst 27 overs, dat zal toch wel een paar ons vet gekost hebben, en nam 6 wickets voor 66 runs en Wim de Bois 4 voor 38. Ons fielden was in deze innings, laat ik niet zeggen slecht, maar goed was het zeker niet. Maar dan ons batten, dat was in de eerste innings allerbedroevendst. We brengen het n.m. met ons tienen tot4 runs en met ons twaalven tot 28 runs. Hiervan Oudheusden 19, Mr. Extra 5 en de rest saimen 4 runs. Er werderi van ons twee gebowld, 6 gevangen en twee run out gegaan. Het was werkelijk koddig dat te zien, als iemand van ons maar even den bal raakte, was hij gevangen ook. Het fielden van R. en W. was dan ook af. Wij werden natuurlijk nog eens ingestuurd maar nu ging het een ietsje beter, we brachten het nu tenminste tot 70 runs, waarvan Oudheusden met 16. ten Have met 14 en Joop Martens met 10 in de dubbele cijfers kwamen. Intusschen konden wij de inningsnederlaag niet ort- loopen en verloren wij den strijd met innings en 31 runs. Hier werd weer eens duidelijk bewezen wat een han dicap het is om opder deze omstandigheden den toss te veriezen. Wij moesten fielden op een kletsnat terrein met natte voeten, enz. en bowlen met een zeepbak Toen wij om circa drie uur aan bat moesten was er een op drogende moeilijk bespeelbare pitch en was het veld geheel opgedroogd. Rood en Wit had dus wel alle moge lijke voordeelen van een gewonen toss. D. V. C. 2—Ajax 2. Op Zaterdag 20 Augustus was voor ons tweede tegen V. V. V. 4 vastgesteld, maar zooals we dezen zomer gewend zijn, goot het natuurlijk weer. Eindelijk zoo tegen vier uur konden we nog beginnen. Wij gaan eerst aan bat met Piet v. Deijck en Gehrels. Deze twee staan goed te spelen! tot op 38 Piet wordt uitgevangen met 23 runs achter zijn naam. Het is intusschen echter zulk een peeweer geworden, dat besloten wordt niet verder te spelen. Het was echt jammer, want met 1 voor 38 hadlden wij toch wel een kansje. Op Zonldag 21 Augustus speelden wij tegen D. V. C. 2 op ons terrein. D. V. C. gaat eerst naar de mat en brengt het tot 95 runs. Gehrels bowlde 5 voor 21 en van Dam 4 voor 47. Hierna gaan wij aan bat en scoren een be hoorlijk totaal van 116 runs. Gehrels had er vandaag heel goed het oog in,, want is topscorer met 39 runs. dan volgt van Dam met 29 terwijl Piet van Deijck met 12 en de Jongh met 11 ook in dubbele cijfers komen. Aardig is dat Dolman alle wickets nam voor 39 runs en de andere 4 bowlers geen enkel wicket kondeni nemen. Hoewel het reeds, ook door den regen, bij half zes is geworden wil D. V. C. het toch nog wel eens probeeren. Dat zal je weten zegt Gehrels en zet hij met van Dam alles wat er van D. V. C. nog was, voor 16 runis aan den kant en was het in 25 minuten afgeloopen. Hiermede wonnen wij dus met innings en 5 runjr.. Hieronder nog den competitiestand van het tweede van de voorcompetitie A. C. B. op 15 Augustus. Competitiestand op 15 Augustus 1927. Albion II 7 3 3 1 15 Vleerm. 2 7 3 3 1 14 V.R.A. 3 6 3 3 9 A.C.C. 3 7 4 1 2 9 Ajax 2 6 2 1 2 1 6 K.N.S.M. 6 2 2 2 1 V.V.V. 4 6 1 4 1 1 D.V.C. 2 7 3 4 4 de M.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 8