r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 81 echter met Oudheusden goed te spelen en brengen de 20 op toen Bob op 22 werd uitgevangen voor ron(d 20 runs, terwijl Oudheusden een oogenblik later evenzoo wordt gevangen voor 13 runs. De rest brengt er ni'et veel van terecht, maar spanning was er genoeg want er waren ten leste nog een vijftal runs noodig met nog 4 wickets in handen. Maar zooals gewoonlijk, onze batsmen gunnen zich geen tijd; of je nu een uur of 10 minuten over de benoodigde runs doet, ze hebben geen cent meer waarde. Dit werd weer uit het oog verloren en werd er dus maar weer op geslagen met het gevolg (dat wij het niet verder dan 58 runs konden brengen. Hiermede verloren wij dus den* wedstrijd met 2 runs. V. V. V. 4Ajax 2. Zondag 24 Juli speelde het tweede tegen V. V. V. 4 aan den Wandelweg. Eindelijk eens een zonnige Zondag met lekker weer, zoodat we een gezelligen wedstrijd speelden. Wij verliezen; den toss en worden het eerst naar de mat gestuurd. We brengen het tot 84 runs waar van Piet vam Deyck met 13, de Muranik met 28 en Roef Vunderink met 12 runs in de dubbele cijfers kwamen. Jan) v. d. Heuvel werd op een mooie legslag nog mooier uitgevangen doorFrits de Bruyn, als subst. voor V. V. V. Hierna scoorde V. V. V. 46 runs. Qehrels bowlde 4 voor 20 en Chris van Dam 4 voor 11 en Piet van Deyck bowlde ook nog, maar dat blijft onder ons. We wonen dus met 38 runs en zijm hiermede juist in het midden van de competitieladder gekomen. Nu maar kop pig volhouden, dat puntjes veroveren, jongens. AjaxV. R. A. 2. De laatsten thuiswedstrijd van het seizoen voor het eerste, speelden wij op 31 Juli tegen V. R. A. 2. Met den toss kunnen zij het beste raden en sturen ons naar de mat. Wij scoren 116 runs waarvap Joop Pelser met een mooie 32 topscorer. Oudheusden met 25 en de Bois met 15 kwamen ook in de dubbele cijfers. V. R. A. brengt het hierna tot 66 rups, waarvayi de Waal alleen 33 runs scoorde en lang geen kanslooze, want het fielden was in deze innings erg slecht. Gelukkig gingen er nog 5 bats men voor een nul weg, zoodat we rond 40 runs voorstonden. Oudheusden bowlde 5 voor 24, Wim de Bois 2 voor 11 en Exmant 2 voor 28. V. R. A. stuurt ons nogmaals in en thans hadden wij voor 57 runs alleen een beurt geha|d waarvan alleen Oudheusden met 20 in de dubbele kwam. Voor V. R. A. is echter dit totaal nog te veel, want voor 54 runs zitten zij alleni aan den kant. Oudheusden bowlde thans 3 voor 20 en Wim 6 voor 34. Wij wonnen dus den strijd met 43 runs. 1 Het einde van het seizoen komt helaas alweer in zicht, nog een drietal uitwedstrijden, allen in Haarlem, en het is weer afgeloopen. Tot nog toe is ons optreden in de tweede klasse vrij goed geweest, want een negental punten konden wij veroveren en misschien komen er nog een paar bij en bengelen we tenminste niet geheel onder aan. R, C. H.Ajax. Deze wedstrijd zou op 7 Augustus te Haarlem worden gespeeld, doch daar R. C. H. geen elftal op de been kon brengen gaven zij gewonnen en komen wij hierdoor met een twaalftal punten op de derde plaats in de com petitie te staan. D. V. C. 2Ajax 2. Na een vergeefsche reis naar Haarlem kwam ik aan den Wandelweg bij het tweede terecht en eerlijk moet ik bekeuren, ik heb daar genoten, niet alleen vasi het schitterende cricketweer, maar ook van het heerlijk enthousiasme waarmede de overwinning werd bevocn- ten. Voor allen hier een pluim want het fielden was uitstekend, en Schluter onze Jazz-bander, als een tijger zat hij achter het wicket zoodat in de eerste inpmgs geen enkele beye te noteeren viel en in de tweede innings slechts een tweetal. Dat was in orde jonjgens. Maar om bij bet begin te beginnen, D. V. C. ga'at het eerst aan bat en scoort 47 runs. Niet alleen het fieliden maar ook de bowlery was varldaag dik in oride. Qehrels nam 3 wickets voor 18 runs en Chris van Dam 7 voor 29 en van deze 7 wickets waren er niet minder dan 6 clean bowled. Hierna gaan wij naar de mat met Fer Dukker en Piet van, Deyck. Dukker kan op 23 met een 9 achter zijn naam gaan en Piet begint met een di ie en een paar vieren en brengt het tot 19 runs. Jan Cramer zet, met hetzelfde aantal runs achter zijln naam, die lange groote teen van hem juist voor (de palen| en kan 1. b. w. gaan, terwijl de Jongh met twee viertjes en twee eentjes ook nog in de dubbele cijfers komt. Wij weten per saldo een behoorlijk totaal vaic 74 runs te bereiken. D. V. C., wil het echter toch nog wel eens probeeren en trekt wederom naar de mat, doch Qehrels en van Dam maken zich dan zoo kwaad dat zij het geheele zaakje voor 16 runs, waarbij vier extra's, aap den kant zetten. De bowlingcijfers waren nu natuurlijk nog mooier want Qehrels nam 5 wickets voor 6 runs in 8 overs waarbij 5 maijdens en Chris vajn Dam 3 voor 6 ook in 8 overs met 3 maidens. Zeeir mooi dus. Wij wonnen den strijd dus met innings en 11 runs en is dit voor het eerst dat het tweede een drie punten overwinning behaald, waarvoor mijn felici- tatiën. Ajax 2—K. N. S. M. Op ons verzoek werden wij nog in de na-competitie Van den A. C. B. ingedeeld en speelden wij daarvoor op 14 Aug. tegen de K. N S. M. 's Morgens regen en nog eens regen doch het terrein, was uitstekend, zoodat we, toen het tegen twaalf uur droog werd, konden be ginnen. Wij moeten het eerst aanl bat doch het begin ziet er niet erg hoopvol uit, want het is reeds 4 voor 37 toen van Dam inkwam. Deze speelt kalm en secuur, doch hij heeft niet veel steun van zijn partners, zoodat het 9 voor 51 wordt toen als elfde man Henk Blomvliet hem

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 7