80 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX JAN HASSINK t I j D.W.Y. 1—Ajax-eombinatie. j Daar binnenkort de voetbal-competitie weer een aanvang neemt, werden door het bestuur eenige oefenwedstrijden gearrangeerd. Zoo trok de volgende combinatie: De Bruyn Wiegel, de Windt Bakker, Van Dijk, Hangard Klaarbergen, Koppe, Smit, v. Wilgen, Qeestman naar Nieuwendam, om daar een vriendschappe- lijken wedstrijd tegen D. W. V. I te spelen. Niettegenstaande de temperatuur nog niet erg voor voetbal geschikt was, werd er met veel animo gespeeld en slaagden wij er in, onze eer ste overwinning in het nieuwe seizoen te boe ken, want met 10 bleven wij in de meerder heid. Er speelden in ons team, dat hoofdzake lijk bestond uit spelers, die het vorige seizoen voor het tweede en derde elftal uitkwamen, eenige nieuwe krachten, die een plaats in één der bovengenoemde elftallen wel waard zijn. De Windt als back, is uit het goede hout ge sneden en vormde met z'n ouden clubgenoot Hangard een goed geheel. De oud-Ajacied Bak ker, die weer in onze gelederen opgenomen is, speelt nog hetzelfde pootige spelletje van vroe ger en is dus nog best te gebruiken, terwijl v. Wilgen zijn weg in onze club wel vinden zai. Van onze voorhoede, die uit betrekkelijk lichte spelers bestond, was Koppe wel de beste, hij houdt den bal echter veel te lang bij zich, hetgeen niet bevorderlijk is voor vlug spel en dan ook erg remmend werkt. Wim Hangard speelde weer een aantrekkelijke partij voetbal, terwijl Wiegel nog steeds den kalmen, moeilijk te passeeren back is. GOALTIE. In dea nacht van 25 op 26 Juli is onze vriend Jan aan de bekomen verwondingen, opgeloopen door een noodlottig motor-ongeval, op 25-jarigen leeftijd overleden Hoewel Hassink door verandering van positie niet meer de Ajaxtrui droeg, bleef hij op en top Ajacied. Speelde P. S. V. geen competitie-wed strijd, dan kon men hem steeds op ons veld vin den. Cliehé welwillend afgestaan door het Eindhovensch Dagblad Door zijn beminnelijk karakter, zijn joviaden omgang, heeft Jan zich in onze vereeniging, bij P. S. V. en daarbuiten zeer vele vrienden ge maakt. tloe groot die kring was, kwam wel tot uiting bij zijne begrafenis hier in Amsterdam. Hontderden Ajacieden, P. S. V .-leden, stonden met tranen in hune oogen om het onder een schat van bloemen bedolven graf. Ondergeteekende heeft dien dag, namens Ajax, een laatsten groet aan Hassink gebracht en hem dank gebracht voor de eerlijke vriendschap, die wij jarenlang van hem hebben mogen ondervinden. Zijne ouders, broer en zusters verliezen in hem een lieven zoon, en broeder, wij een goed sports man en een eerlijk vriend. Jan, hoewel we je blijden lach niet meer zullen zien, zal de herinnering aan jou blijven voort leven. Rust in vrede. M. J. KOOLHAAS. vJ4 'O CRICKET. Ajax—V. V. V. 2. Op Zaterdag 23 Juli speelden wij onzen uitgestelden wedstrijd tegen V. V. V. 2 op het V. V. V. terrein. Wij winnjen den toss en sturen V. V. V. het eerst naar de mat. Zij scoren 60 runs. Oudheusden bowlde 7 voor 23, Exman 1 voor 20 en Wim de Bois 2 voor 12. Hierna moe ten wij in en zullen even die 60 runs maken. Het begint al goed want Wim gaat voor 0 weg. Ten Have staat

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 6