I j I CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 79 Adspiranten Tournooi. Hoogstwaarschijnlijk zullen de wedstrijden om den Adspirantenbeker, uitgeloofd door de dames van de Ajaxbestuurderen, reeds Zondag 11 September a.s. aanvangen. Hiervoor zullen worden uitgenoodigd: Haarlem, V. V. A., Blauw-Wit, A. F. C., Allen Weerbaar, die met onze Junioren om den kost baren wisselbeker zullen strijden. Secretariaat, Voorloopig is het Secretariaat op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag des avonds na 8 uur per telefoon te bereiken, een en ander in verband met mijne werkzaamheden op kantoor. Ondergeteekende is op kantoor niet op te bel len, men gelieve daarvan goede nota te nemen. M. J. KOOLHAAS, Secretaris. O. Nassaulaan 81, Telefoon 25005. ik. EEN ONTMOETING. 't Was aan de Vecht. In de schaduw van een grote boom had ik me neergezet om eens te trachten een visje te verschalken. Maar 't wilde niet best lukken. De dobber beperkte al zijn bewegingen tot die welke 't zacht deinende water hem noodzaakte. Gelukkig had ik Marijtje Gijzen bij me, waardoor ik dikwijls vergat, dat ik eigenlijk vissende was. „Goeie middag", klonk 't plotseling. „Goeie middag", herhaal ik, opkijkend. „Zoo weinig te vangen dat er bij gelezen kan wor den?" „Nog geen leven gezien zolang ik hier zit", betuig ik met eenige spijt. „Gelukkig!" zegt ie. „Gelukkig „Ja- mijnheer, gelukkig", herhaald hij met klem, „ik hoop zelfs dat U nooit leven zult zien. „Dank U", zeg ik, ietwat in mijn wiek geschoten. Hij gaat op zijn hurken naast me zitten, rukt een hompje af, steekt 't in zijn mond en kijkt somber naar mijn zacht wiegende dobber. „Kijk eens mijnheer", begint ie 'dan, „ik bedoel niets kwaads tegen U, maar ik vind 't een vreeslijk wreed spelletje, dat vissen. Stel U eens voor, en op zoo'n heerlijke warme midag als deze is dat niet zoo moeilijk, stel U eens voor, dat U daar zo lekker in dat water rondzwom, lekker lui drijven of heerlijk stoeiend en U krijgt dan ineens wat lékkers voor Uw neus, b.v. een fijne appel, hap en metéén sleurt een reuze kracht U een scherpe weerhaak door Uw verhemelte en oog en kwakt U met een slag op de wal en dat alleen tot vermaak van die reuzekrachtpatser." „U wilt toch zeker een vis niet met een mens ver gelijken", protesteer ik. „God bewareme", weert ie af, „vissen kennen die wrede spelletjes nie/t, daarvoor moet je bij mensen zijn. En dai weet U, want ik heb U meer da^n- eens met moeite Uw ergernis zien verkroppen als er op Zondag middag, want ik ken U van Ajax, iemand zoo „fijn" of „vuil" al raar je dader of slachtoffer bent, genomen werd. „Mijnheer", zegt ie opgewonden, terwijl zijln grashalmpje van de linker naar rechter mondhoek vloog, „ik heb 't op oefenavonden gezien, dat clubge noten elkaar niet ontzagen. Neen mijnheer", en zijn halmpje was bijna opgekauwd, „de zucht tot pijn doen schijnt de mens een lust te zijn en dat moet er uit. Als ik in 't komende seizoen maar een tikje vooruitgang op dit punt mocht waarnemen, dan zal ik geneigd zijn U Uw wreed spelletje op zoo'n Gotdszaligen middag als deze te vergeven, omdat U toch niets vangt. Goeie middag!" Goeienmiddag", zeg ik verbluft. AU-AU. VOOR ZESBE. 't Is verscheidene clubbladen geleden dat de Zesbé'ers levensteekenen vertoonden; doch nu 't bruine monster weder begint te „stinken" (leest ruiken) zijn ze plot seling weder in de lente van 't leven. En 't is noodig ook, want ze moeten toch zeker trachten weder een stuk metaal op hun borst te laten timmeren, bij de diverse reeds verroeste plakken. Hiervoor is noodig een fijne combinatie van oude beproefde krachten; zoo als er in Zesbé altijd geweest zijn. Eenige onzer ohd- sten zijn op pensioen gesteld en moeten dus vervangen worden door andere oude jongens met kalepitten. Eén bosje haar is geen bezwaar. Reeds kwam ons ter oore dat de cracks Goosen en Jan Kramer, beiden dik buikige huisvaders hun capaciteiten ten dienste van de oude bokkenploeg wilden stellen. Zij worden ver zocht even hunne geëerde namen op een blanco-brief kaartje te tikken en met spoed te brengen bij den Heer J. C. A. Smit, Tugalaweg 18. Hetzelfde doen ook zij die hun oude scharnieren nog eens willen laten piepen en modderbaden gebruiken tegen rheumatiek. We kunnen een heel gezellige bierploeg formeeren en na; een oud-hollandsch modderbad (bekend in oud Waterg. M.) duiken we onze ladies op met hun kroost in kinderwagentjes en nuttigen onder gezellig gek onze lijfdrank. Dus H. H. Oudgedienden, meldt U spoedig aan voor alle plaatsen bezet zijn. We hebben nog een beker-wedstrijd te goed tegen „Die Amateur". Laat dit ons eerste wapenfeit zijn ter opening van 't nieuwe seizoen. We rekenen op een reuze gedrang in des Secretaris brievenbus. WIMA.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 5