(T 76 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX seizoensopening met weemoed aan hen zal denken. De indeeling van ons eerste elftal door den N. V. B. is intusschen gepubliceerd. Wij zullen ons meten met D. F. C., V. O. C., H. B. S., V. U. C., E. D. O., R. C. H., Hilversum, U. V. V. en Excelsior. Verschillende bekende namen ont breken bij onze tegenstanders. Zoo missen wij noode Feyenoord, Stormvogels, Sparta, H.V.V., H. F. C. en Blauw Wit. Op papier lijkt onze afdeeling I zwakker dan afdeeling II, doch reeds eerder werd bewezen dat men zich in deze ma terie erg kan vergissen. Afwachten is hier de boodschap. Ons elftal zal vrijwel hetzelfde zijn als het vorige seizoen. De geruchten dat Eddy Hamel zou verdwij nen bleken gelukkig uit de lucht gegrepen. Voor den schrijver van dit overzichtje is Hamel on tegenzeggelijk onze beste voorhoede-man van de laatste jaren. Dat men hem het vorige sei zoen een enkele maal passeerde, was o.i. een grove fout en onbillijkheid en dat Hamel hier over zijn ontevredenheid niet onder stoelen en banken stak is vanzelfsprekend. Wij gaan dus met dezelfde menschen in zee en twijfelen er niet aan of we zullen een eervolle plaats cp de ranglijst innemen. Ook in A. V. B.-voetbal hopen wij op succes sen. Over het A. V. B.-voetbal zal het komende seizoen naar alle waarschijnlijkheid onze mede werker Adé weer van bericht dienen en wij hopen dat deze berichtgever met veel goeds voor den dag zal kunnen komen. Aan de spelers de raadgeving zoo weinig mogelijk af te schrij ven en Jan Smit's werk zooveel mogelijk te vergemakkelijken. Over het veteranen-voetbal hoorden wij wei nig goede tijdingen. Het schijnt dat verschillen de oudere spelers de schoenen thans voor goed aan de wilgen gehangen hebben en dat er het komende seizoen dus heel weinig van oude heeren-voetbal zal komen. Wel jammer. In de voorloopige Olympische elftallen, die op 28 Augustus en 4 September a.s. te Rotterdam in het veld komen voor de Zilveren Bal-wed strijden, treffen wij middelerwijl de volgende Ajacieden aan: Rood: A. van Kol, linksachter. W i t W. Volkers, rechtsbinnen. Blauw: W. Anderiesen,, centerhalf. Groen Jan de Boer, keeper. Van de 44 spelers levert onze club er dus weer 4, waardoor de Selectie-commissie van den N. V. B. blijkt geeft nog voldoende vertrou wen te stellen in de capaciteiten van onze spe lers. Onze aandacht moet er in de komende maanden op gericht zijn het spelpeil zoo hoog mogelijk op te voeren. Wij hebben dit reeds eer der in onze kolommen betoogd om de eenvou dige reden dat de goede' naam van onze club moet gehandhaafd blijven. Een Nederlandsch elftal in de Olympische Spelen zonder één of meer Ajacieden in de ploeg moet tot de onmo gelijkheden behooren. Aan de Trainingscommis sie de taak om door serieuze oefeningen het werk van de Technische Commissie in den N. V. B. te vergemakkelijken, waardoor in den loop van het seizoen wordt bewezen dat enkele Ajacieden de aangewezen menschen zijn voor de vertegenwoordigende ploeg in 1928. Op het gebied van organisatie hadden in de afgeloopen week weer enkele belangrijke ver gaderingen plaats, o.a. die van de W. E. K., in het bestuur waarvan onze ex-secretaris Groot- meijer met algemeene stemmen werd herkozen. Met eenzelfde aantal stemmen werd Koolhaas aangewezen als één der representanten naar de Algemeene Vergadering van den N. V. B., terwijl in een Commissie van drie, Grootmeijer zich zag aangewezen om de Algemeene Verga dering van de W. E. K. voor te lichten in hoe verre de noodzakelijkheid bestaat de N. V. B.- jaarvergadering weer in vroegere formatie sa men te stellen. Onze plaatsruimte is te beknopt om voor de principieele kant van dit vraagstuk meer uitgebreid van bericht te dienen, terwijl de sportperiodieken er overigens op zijn aange wezen om belangstellenden hier nader over in te lichten. Tenslotte nog een enkel woord over de Ajax- courant. Evenals verleden jaar zal scribus Kool-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 2