CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX "SI der veel genoegen deed, onder de aanwezigen veel oud-leden op te merken en alhoewel hij niet alle namen aan de vergetelheid kon ont rukken, wilde hij er toch enkelen noemen, zoo als de familie Vunderink, de heeren Bakker en Verburgt, namen die onafscheidelijk aan Ajax verbonden zijn. Dat het aan 't diner gezellig toeging is be grijpelijk, vooral de jongeren amuseerden zich kostelijk en staken dit dan ook niet onder stoe len of banken. Precies zoolaat als wij uit Amsterdam ver trokken waren, verlieten wij Alkmaar en arri veerden na een prachtigen boottocht, dankbaar en voldaan om 12 uur te Mokum. Tot slot een woord van dank aan de Feest- comissie, die alles in de puntjes geregeld had en voor een perfecten gang van zaken zorg droeg. HuldeGOALTIE. I rir E REISBRIEVEN VAN VLOKKIE. j (r~~ 65 Ac Met Ajax naar Bergen san Zee op 3 Juli 1927. Het oordeel van een van onze jongere leden over den tocht naar Bergen aan Zee, neergelegd in een opstel, gemaakt voor zijn school. (Toevallig kwamen wij in het bezit van het opstel en meenden dit hier te moeten afdrukken). Het was een dag om nooit te vergeten: Een prachtige boot (versierd met vlaggen en de kampioensvlag in top), muzikanten en.... mooi, neen prachtig weer. Om dan met het begin te beginnen: We hadden afgesproken, dat de boot om 8 uur pre cies zou vertrekken en de te-laat-komers zouden dan alleen kunnen genieten van het vroolijk gezang der vertrekkende Ajacieden. Gelukkig is het zoover niet gekomen. Wel was er één, die nog net aan boord kon stappen, hoewel de loopplank al ingehaald was. Toen de trossen waren losgemaakt en de boot in be weging kwam, zette de muziek in en al dadelijk vorm den zich paartjes om te dansen. We voeren langzaam het IJ op, want we zouden eerst naar Alkmaar gaan. We gingen dus den kant van Zaandam op, en toch zeiden we: „We halen de Zui derzee in." Dat zat zoo. Behalve onze boot, was er nog een passagiersboot, die even vóór ons vertrok en die den naam haid van „Zuiderzee". In Zaandam moesten we schutten, wat nogal gauw gebeurd was. Inmiddels waren we de „Zuiderzee" gepasseerd. De tocht van Zaandam naar Alkmaar langs het Noordhollandsch Kanaal werd doorgebracht met dan sen, pretmaken, rooken en gezellig praten. Toen we in Alkmaar waren aangekomen, moesten we ons direct naar het station begeven, waar een spoortje klaar stond, dat Ajax langs Bergen naar Ber gen aan Zee zou brengen. Het was een gezellig ritje door de duinen. In Bergen aan Zee was het „uitstap pen!" en toen maar langs het strand naar de groote tent, die voor Ajax daar was opgeslagen, opdat ieder zich in z'n zwempak kon steken. Er zouden verschillende wedstrijden worden gehou den als: kogelstooten, hardloopen, touwtrekken, Austra lische kruiwagenrace, blokjes-rapen en hoepelwed strijden (de beide laatste wedstrijden waren voor de dames). Alles ging behoorlijk en ordelijk. Het leukst waren de Australische kruiwagenraces, waarbij één op den grond gaat liggen en een ander hem bij de beenen pakt en zoo vooruitloopt. Om een uur of half vijf waren we weer bij het spoor, waar we eerst nog wat gebruikten, waarna we weer naar Alkmaar stevenden. In Alkmaar had Ajax de beschikking over een zaal in de „Harmonie", waar een „Ajax Jazz Band" in func tie trad, wat weer menig paartje aan 't dansen bracht. Om 7 uur was Ajax om de tafel gescnaard en werd er door het bestuur een diner aangeboden, dat onder de vroolijkste aardigheden en de uitreiking der prijzen verliep. Om 8Yi uur was Ajax weer op de boot en om 8% wendde de boot den steven naar Amsterdam, waar we ongeveer half een aankwamen. Ieder zocht natuurlijk dadelijk „z'n tram" en hier mee was ook deze schitterend geslaagde dag weer achter den rug. Orient-voetbal! Turkije Ergens op de zee van Marmora. Aan boord van den „rapide" „Regele Carol I". Ik ben onder weg van het rijk der vroegere Sultans naar de Helleense he Republiek. Van die vrije uren maak ik gebruik om mijn grooten achterstand in privé- brievenschrijverij in te halenDaaronder een stuk voor de Ajax-krantvolgens belofte aan Marius! Nu is het een heele toer om uit deze Orient- gebieden over voetbal te schrijven. Met gemak zou ik U een beschrijving kunnen geven van de sprookjesachtige schoonheden van Stamboul, van den wonder-fraaien Bosporus, van den Gou den Hoorn, ja, van wat niet al. Doch dat past

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 5