64 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX V»/ Met Ajax naar Bergen aan Zee Het bestuur onzer vereeniging besloot, om dit jaar, inplaats van het traditioneele jaar feest, een boottocht te organiseeren en afgaan de op het groot aantal deelnemers, kunnen wij gerust zeggen, dat dit idee bij onze vele ledm in goede aarde gevallen is. Zondag 3 Juli, klokke 8 uur precies, werd dan „de tros losgesmeten" en stoomde de feestelijk gepavoiseerde salonboot „Holland", met onze nieuwe kampioensvlag in top, het in Zondags rust gedompelde IJ op. De volgelingen van Mengelberg bewezen, dat zij niet voor niets aan boord waren en speelden dat het een lieve lust was. Het duur de dan ook niet lang, of de eerste paren zweef den over den uit den aard der zaak niet al te besten dansvloer, zoodat de vroolijke stem ming, die bij een boottocht toch zoo moeilijk te ontbeeren is, er al spoedig inzat. Eenige dames maakten zich verdienstelij met den verkoop van loten voor de tennisclub, terwijl in het salon de ijverige Clubavond-com missie, voor deze gelegenheid gemetamorpho- seerd in Feestcommissie, de inschrijvingen voor de diverse wedstrijden ter hand genomen had. Het aantal liefhebbers, voor de keurige collectie prijzen, overtrof de verwachtingen, zoodat wij ons absoluut op interessante wed strijden konden prepareeren. Te Zaandam, waar de boot geschut moest worden, ondervonden wij een kwartier vertra ging, doch een mannenkoor, hetwelk zich op een langszij gelegen boot met feestgangers be vond, zorgde voor een aangename afwisseiin. Zoodra de doortocht weer vrij was, stevenden wij full speed op de kaasstad af, waar om \llA uur aan den wal gemeeld werd. Groepsgewijze begaf ons gezelschap zich naar den trein, die ons naar Bergen aan Zee zou brengen. Het was natuurlijk weer vriend Lindeman, die hier voor de „note gaie" zorgde, door zich met eenige kornuiten naar het station te laten rijden, dat slechts vijf minuten gaans van de boot lag. Te Bergen stond de oud-Ajacied ten Herckel, die zijn vroegere clubvrienden schijnbaar niet vergeten kan, ons op te wachten. Even ee r korte begroeting, een poot en voort ging het weer naar Hollands blonde duinen. Moeder Zon, blijkbaar bemerkende, dat zij hare belofte om ons bruin te bakken niet nagekomen was zond toen de Ajax-familie het strand bereikt had, eenige stralen ter aarde, zoodoende ons feest met haar aanwezigheid meer luister bij zettend. Speaker Koolhaas, bijgestaan door de heere4 Smit en Schoevaart, maakte onmiddellijk een aanvang met de afwerking van het uitgebreide wedstrijdprogramma, terwijl de zwemlustiger al gauw in het zilte nat spartelden. De wedstrijden, die een vlot verloop hadden, werden een groot succes, terwijl de sportiw. te it hoogtij vierde. (Valsche starts waren n'et van de lucht.) In het nummer kogelstooten was Piet Vunderink de primus, Iseger won met een pracht spurt de 100 M., terwijl het nummer- touwtrekken, dat een geweldig lachsucces werd, natuurlijk voor den zwaargewicht ploeg was. Ook de dames streden met veel animo om de prijzen en gaven elkander vinnig partij. Door al te veel ijver hunnerzijds ontstonden de kod- digste situaties, die niet weinig op de lach spieren werkten. Elly kon het snelste blokjes- rapen, dus kreeg zoodoende den eersten prijs, terwijl mej. Nieman al haar tegenstanders er uit hoepelde. Eer wij het wisten, was het 4 uur en spoor den wij weer naar Alkmaar terug, waar in de zalen van de Harmonie het feest voortgezet werd. De Ajax-band weerde zich geducht en liet de aanbidders van „Terpsichore" geen tijd om op adem te komen. Veel te vroeg naar ieders zin luidde de heer Smit de gong voor het diner, zoodoende een einde makend aan de gezellige danspartij. Onze presient, de heer F. Schoevaart, open de met een van z'n kernachtige speeches den disch, terwijl na hem de heeren Smit en Kool haas nog even het woord voerden. Laatstge noemde bracht naar voren, dat het hem bijzon-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 4