CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX IDENTITEITSKAARTEN. Deze worden begin Augustus toegezonden. Gelieve er voor zorg te dragen, dat voor dien tijd reeds twee foto's in Uw bezit zijn, opdat ze tijdig in het bezit van den Secretaris van de Elftallencommissie zijn. Zonder identiteitskaar ten mag niemand deelnemen aan wedstrijden van den A.V.B. I ZATERDAGMIDDAG-COMPETITIE Het Bestuur verzoekt den spelers, die in de wedstrijden van de Zaterdagmiddagcompetitie van den A.V.B. wenschen uit te komen, dit schriftelijk voor 1 Augustus a.s. op te geven aan den Heer J. C. A. Smit, Secretaris van de Elftallencommissie, Tugelaweg 18. Mochten er op dien datum geen voldoende aanvragen binnengekomen zijn, aan zullen wij dit seizoen niet voor de Zaterdagmiddagcompetitie in schrijven. Spelers, die zich voor deze wedstrij den opgeven, zijn verplicht geregeld uit te komen. CLUBINSIGNES. Verkrijgbaar bij het Secretariaat tegen beta ling van 0.80. 73 cijfers kwamen. De Kon. Boot moest dus 43 runs maken om te winnen, hetgeen hun dank zij wederom Qehrels niet gelukte, want voor 42 runs hadden zij allen een beurt gehad, zoodat ze dus op het kantje ai met 1 run verliezen. Gehrels bowlde thans 6 wickets voor 8 runs, en nam vandaag dus in het geheel 13 wickets voor 16 runs, zeer mooi. Piet van Deyck slingerde ook met den bal en nam 3 wickets voor 16 runs, en Jan Smit 0 vóór 14. Hiermede behaalden wij dus onze tweede overwin ning van dit seizoen. Nu zoo doorgaan, jongens, want we mogen nog gerust een paar treden hooger op de competitieladder. de M. CRICKET VARIA. V»/ Wij lezen in „Het Sportblad" over een wedstrijd van een sterk Noord-Holl. elftal, te Antwerpen gespeeld in 1893, een niet onaardig incident: „Maar erger dan dit alles was het korte, dikke En- gelsche scheidsrechtertje, dat er tien cricketgebaren op na hield om van te rillen. De wedstrijd door de Hol landers met innings gewonnen was een en al incident, maar het toppunt werd bereikt, toen na het stumpen van een der Antwerpenaars op den algemeenen kreet van „how's that?" de umpire een verbaasd „wonderfull" deed hooren en vergat den batsman uit te geven. Toen de volgende bal gebowld werd, verwonderde iedereen er zich over, dat het ventje nog leefde." Bij dezen wedstrijd, nu 35 jaar geleden, speelde o. m. ook mede de heer C. J. Posthuma, die thans nog gere geld voor Rood en Wit speelt en nog steeds een der beste bowlers is. Het blad gaat verder (nog steeds overgenomen uit een nummer van 25 jaar geleden) en vraagt: waar zitten toch zomers al die voetballers? „De ongelukkigen, zij weten niet, welk een genot het cricket geeft, een genot dat ruimschoots opweegt tegen den mooisten rush dwars door het doel of de lekkerste botsing met je meest ver woede tegenpartij." Bij cricket zijn nog veel meer aardige spelrnogelijk- heden, waarvan wij hier een paar laten volgen: Onlangs werd bij een wedstrijd in Engeland een zeer eigenaardige run geloopen. Daar was een bowler, die steeds een geweldig langen aanloop nam. Op het moment nu, dat hij weer met zijn aanloop begon, startten de beide batsmen ook en mocht het hun gelukken nog in hun crease te komen, voordat de verblufte bowler in staat was te stumpen. Deze run telde natuurlijk als „extra", maar men zoekt nog steeds onder welke rubriek deze extra thuis behoort. Het volgende komt natuurlijk ook uit Engeland. Bij een wedstrijd slaat de batsman een bal, welke op het nippertje vóór de boundary blijft liggen. De batsmen wilden juist op dezen bal hun vijfden run gaan loopen, toen de fielder den bal over de bound?;ry schopte, met de bedoeling, dat deze voor een vier zou gelden. De umpire besliste echter anders, daar hij constateerde dat van opzettelijkheid sprake was, gaf hij 8 runs aan, n.l. 4 geloopen runs en 4 runs voor de boundary. Toevallig passeerde ons tweede een dergelijk geval. Bij het aangooien van een bal dicht bij de boundery gebeurde het dat de fielder den bal uit zijn hand liet vallen, welke over de boundary rolde. Twee runs waren reeds geloopen en de umpire gaf kalm 6 runs aan, n.l. 2 geloopen en 4 voor de boundary. Dit is natuurlijk niet juist Waar de bal geheel per ongeluk over de boundary viel, en dus van opzet geen sprake kon zijn, was deze hit dus een gewone boundary vier en geen zes. de M. i 'k l J]

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 13