(f V A. F. C. AJAX 72 CLUBNIEUWS alsnog aan vader en moeder onze felicitatiën. We winnen den toss en sturen R.C.H. het eerst naar de mat, waarbij verschillenden van ons op voetbal schoenen stonden te fielden, R.C.H. brengt het tot 53 runs. Oudheusden bowlde 3 voor 16, Exmann 2 voor 33 en Bob ten Have, wat die aan zijn handen mankeerde, weet ik niet, maar met den eersten bal: pats, een wicket, tweede bal: pats, een wicket, derde bal: patszuiver 1. b ,w., jammer gaf de umpire niet uit. Geen bezwaar, zegt Bob vierde bal: pats, een wicket en zoo nam hij vijf wickets voor 3 runs in 3 5/6 over, waarbij twee maidens. Zeer schoon! Jammer van die beslissing, an ders had hij de hattrick gehad. Hierna gaan wij aan bat en scoren een totaal van 57 runs, waarvan alleen Oudheusden met 28 in de dubbele cijfers kwam. R.C.H. is dus 4 runs achter en wil het nog eens probeer en, doch thans zitten allen voor 39 runs aan den kant. Hierbij gingen 7 batsmen voor 0 weg. Nu had Oudheusden dat gebrek aan zijn handen, want met zijn eerste drie ballen nam hij de drie wickets voor 0 runs. Hij verrichte dus wel de hattrick en kreeg daarvoor met onze felicitatiën den bal a's souvenir cadeau. Dit was, zoo zeide hij, voor het eerst in zijn langjarige cricket loopbaan. Hij nam verder alle wickets, n.l. zeven, voor 13 runs. Drie batsmen gingen run out. Ook dus een keu rige pres'atie. Wij moesten nu 36 runs maken om te winnen; dat zal wel gaan, dachten we. Maar mis hoor! Want voor 34 runs hadden wij allen een beurt gehad, waarvan Oudheusden 11. Ook een bijzonderheid was het dat Wim de Bois, ailtijd goed voor een flink aantal, thans in 2 innings 1 run scoorde. Dit was echter wel te excu- seeren, aangezien hij vrijwel niet geslapen had. Doch het meest bijzondere is wel, dat na afloop bleek, dat wij door een abuis 12 minuten te lang hadden gespeeld. Hier mede zal dus waarschijnlijk de tweede innings vervallen en winnen wij met 4 runs op de eerste innings. Het was wel een dag vol van gebeurlijkheden. In de officieele battinglijst van den N.C.B. 2e klasse, bijgewerkt tot en met 19 Juni, komt Wim de Bois voor als nummer 7 en Bob ten Have als nummer 14 en in de bowlinglijst Wim de Bois ook nummer 7 en Exmann nummer 13. Aiax IIVleermuizen II. Op 2den Pinksterdag speelde het tweede tegen Vleer muizen II. Wij gaan het eerst aan bat en brengen het tot 42 runs, waarvan Gehrels alleen een solide 25 scoorde. Vleermuizen II maakte hierna 123 runs. Chris van Dam nam 2 wickets voor 16 runs en Gehrels 7 voor 65 runs. Met een achterstand van 82 runs worden we nogmaals in gestuurd en brengen het thans tot 32 runs, waarvan niemand de dubbele haalde. Zoo verloren wij dus met innings en 49 runs. Door de beleefdheid van enkele wegblijvers stonden wij de eerste innings met 9 man en de tweede innings met zijn zevenen in het veld. A.C.C. Ill—Ajax II. Door regen, afkeuren, enz. duurde het tot 10 Juli, voor wij weer eens op de mat konden voor bovenstaanden wedstrijd. Ën waarachtig een reuzen vooruitgang: er waren 11 menschen present en wat nog meer zegt. met den steun van 2 juniores; wellicht volgen er nu meerdere. A.C.C. gaat eerst aan bat en scoort 91 runs. Gehrels bowlde 3 voor 29, Jan Smit 4 voor 33 en Cramer 1 voor 21. Wij brengen het hierna tot 42 runs, waarvan Jan Cramer met 18 topscorer was, terwijl Henk Holtzappel en Jan v. d. Heuvel, ieder met 6 runs, hierop volgen. In de tweede innings scoort A.C.C. 69 runs. Thans nam Gehrels 6 wickets voor 36 runs en Jan Smit 3 voor 26. Wij maken nog in de 2e innings 3 5 runs, waarvan Duk ker met 15 runs zijn bat de geheele innings doer droog hield en not out bleef. Wij verloren dus met 82 runs. d. M. AjaxVleermuizen. Op 17 Juli speelden wij onder de gewone zomer- temperatuur 1927, dus regen en wind, onzen thuis wedstrijd tegen de Vleermuizen, af en toe een buitje en af en toe wat cricket. Wij wonnen den toss en sturen de Vleermuizen het eerste naar het wicket. Zij scoren 91 runs. Oudheusden had er weer goed het oog in, hij bowlde 20 overs, waarvan 9 maidens en nam 7 wickets voor 21 runs, Exmann 1 voor 47 en ten Ha.ve 1 voor 16. Hierna gaan wij aan bat en openen met Wim de Bois en Bob ten Have, deze twee stonden bepaald fijn cricket te spelen en waren niet weg te krijgen, zoodat wij reeds ruim het Vleermuizen totaal waren gepasseerd, toen Bob voor een schitterende 54 werd uitgevangen met een stand van 1 voor 98/. Een paar overs later onderging Wim hetzelfde lot met een bijzonder mooi catch van.. Castle, subst. voor de Vleermuizen. Een zeer goed ge speelde 42 had hij achter zijn naam. Oudheusden en Jan Schoevaart zetten het spelletje nog een tijdje door, tot wij op 182 de innings voor het verlies van 5 wickets sloten. Oudheusden scoorde nog 41 runs en Jan 22, beide not out, terwijl Mr. Extra ons ook nog aan 21 runs hielp. Met circa nog een uur speeltijd zouden wij nog probeeren een derde puntje er bij te halen, doch toen na verloop van een half uur nog maar een wicket meer was gaven wij dat maar op. Wij wonnen dus den strijd met 91 runs en zes wickets op de eerste innings. K.N.S.M.Ajax II. Het tweede speelde aan den Wandelweg tegen de Kon. Boot. Ajax gaat eerst aan bat en scoort een totaal van 35 runs, waarvan Dukker met 9 runs topscorer. De Kon. Boot brengt het hierna tot een 40-tal runs. Gehrels was vandaag buitengewoon op dreef met den baJ en nam 7 wickets voor 8 runs, Jan Smit 3 voor 23 en de Jongh 0 voor 4. Met een achterstand van 5 runs be ginnen we aan de tweede innings. We scoren thans een behoorlijk totaal van 48 runs, waarvan Jan; Smit met 19 en Piet van Deyck met 12 runs in de dubbele

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 12