CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 71 tv.. Pelser met 26 ook nog in de dubbele cijfers komen. Ons totaal wordt 114 runs. Hierna gaan de Zaankanters aan bat en brengen het tot 68 runs. Exmann bowlde 7 voor 28, Qehrels 1 voor 17 en de Bois 1 voor 21. Met een achterstand van 46 runs stuurt Albion ons nogmaals in en wij scoren thans een totaal van 74 runs. Piet Vunderink heeft met 15 not out de mooiste cijfers, terwijl de Bois, Jo Pelser en Frans Schoevaart elk met 10 runs hierop volgen. Hierna brengt Albion het nog eens tot 64 runs, zoodat wij den strijd met 56 runs hebben gewonnen. Thans bowlde Exmann 4 voor 34, de Bois 4 voor 14, ten Have 2 voor 5 en Gehrels 0 voor 9. Zooals gezegd, behaalden wij hiermede onze eerste twee puntjes in de 2de klasse. VleermuizenAjax. Tweeden Pinksterdag trokken we met 9 menschen naar Bussum tegen de Vleermuizen. Akelig, koud weer en een onaangename wedstrijd' deden het peil onder nui zakken. Wij gaan het eerste aan bat en slaan 41 runs bij elkaar, waarvan alleen Joop Martens met 12 en Jan Schoevaart met 13 in de dubbele cijfers kwamen. De Bussummers brengen het dan tot 104 runs. Exmann bowlde 4 voor 38, de Bois 3 voor 21, ten Have 0 voor 16 en Piet Vunderink 1 voor 22. Als wij nog eens ingaan, maken wij juist 1 run meer dan in de eerste innings n.l. 42 runs waarvan Bob ten Have alleen 22 n. o. Hiermede verliezen wij dus dezen strijd met innings en 21 runs en raken dus weer een van de gisteren behaalde puntjes kwijt. AjaxRood en Wit II. Voor 12 Juni was tegen Rood en Wit II vastgesteld en in tegenstelling met de voorgaande week was dit weer een zeer prettige wedstrijd. R. en W. wint den toss en stuurt ons eerst naar het wicket. We scoren 69 runs waarvan Oudheusden, die voor het eerst van de partij is, 24 maakte, ten Have 14 en Exmann 12. Rood en Wit brengt het dan tot 94 runs. Oudheusden bowlde 2 voor 43 en Exmann 7 voor 46. Wij gaan het echter nog eens probeeren en maken thans een 86 runs, waarvan Wim de Bois een keurig gespeelde 30, waarvoor hij een groot uur op de mat stond, ten Have en Joop Pelser maken ieder 10 en Mr. Extra 12 runs. Rood en Wit moet dus 62 runs maken om te winnen. Het za.g er in het be gin voor ons nog vrij aardig uit, want reeds 6 wickets waren neer voor een 36 runs, toen een hevige stortregen de mat en het fielden kwam bederven. Nummer 7 en 8 maakten toen samen 24 runs, zoodat zij met 3 extra's 63 runs scoorden en dus met 1 run en 4 wickets de twee puntjes mee naar Haarlem namen. Met dit al hebben wij dus uit de vijf wedstrijden nog maar steeds één puntje. V.V.V. II—Ajax. Zondag 19 Juni speelden we tegen V.V.V. II op het mooie terrein aan de Kruislaan. Toen we daar om 11 uur kwamen, was het nog noodweer en stonden wij met 3 en V.V.V. met 4 menschen. Dan nog maar een beetje wach ten en zoowaar langzamerhand komen er wat meer menschen aanzetten. Om ruim 1 uur zouden we dan, hoewel niet met ieders instemming, kunnen beginnen. Er stond een orkaan over het veld, zoodat we zonder bails moesten beginnen, maar het was eindelijk gelukkig droog. V.V.V. stuurt ons het eerst naar de natte mat en wij brengen het tot een 55 runs, waarvan de Bois, zeer solide spelend, alleen de helft maakte, n.l. 27 runs, waar bij zijn bat de geheele innings door droeg en not out bleef. Alleen Exmann met 10 kwam nog in de dubbele cijfers en de rest was wai men noernt „sof". V.V.V. II scoort hierna ingaande 120 runs en weer heeft Wim de Bois, met 5 voor 30, de beste cijfers. Ex mann nam 3 voor 41, Gehrels 0 voor 25 en ten Have 1 voor 20. We verloren dus wederom met 65 runs. Even nog memoreeren, dat „Red Pet" voor het goede fielden een paar open doekjes kreeg. AlbionAjax. Op 26 Juni trokken wij naar Zaandam. Ja, 't is niet te gelooven, maar we hebben in dat hondenweer en met November-temperatuur nog gecricket ook. En nog erger: we hebben gewonnen ook! Onder een gietbui trokken we naar de Zaansche boot en waarachtig daar zijn 9 spelers en een supporter bij elkaar. In Zaandam was het droog en het terrein nog vrij goed te bespelen, zoodat we dan maar zouden beginnen. Behoudens een keer oi vijf een algemeene vlucht naar de kleedkamer voor een regenbui en een temperatuur om het vriespunt, verliep deze dag van zomersport vrij normaal. Wij winnen den toss en zenden Albion eerst naar de mat, waar zij een 111-tal runs bij elkaar slaan. Oudheus den bowlde 5 voor 55, Exmann 4 voor 49 en de Bois 1 voor 5. Dat wordt een zware dobber, dachten we, maar we dachten geheel verkeerd, want onze eerste drie bats- men stonden zoo keurig te spelen, dat zij het zaakje zoo wat alleen opknapten. Wim de Bois met 48, Oudheusden met 40 n. o. en Exmann met 18 namen dat zaakje voor hun rekening. Joop Martens en Pelser sloegen er ieder ook nog een paar runs bij, zoodat wij op 116 konden slui ten voor het verlies van drie wickets. Wij wonnen dus met 5 runs en 7 wickets. AjaxR. C. H. Zondag 10 Juli zouden wij tegen R.C.H. op ons terrein spelen, maar zoo'n dag van bijzonderheden maakten we nog niet mede. Het begon al, dat voor het eerst van dit seizoen de zon scheen en dat het pracht weer was; maar minder mooi was het, dat het veld op vele plaatsen blank stond van het regenwater. Dan maar kousen en schoenen uit en met emmers, sponsen en schoppen aan het werk. Net Zandvoort, al diet menschen in het wit aan het pootje baaien. Toen aan het hooien, de diverse ber gen, die er nog lagen, aan het wegwerken en zoo konden we om ruim 12 uur beginnen. Toen nog een boodschap van Wim de Bois, dat hij wat later kwam, want er was dien naieht een kleine cricketter geboren, waarvoor hier J)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 11