CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX =:\1 \r~ 58 onvolledig zullen opkomen en we nog wel geen puntjes in ons credit zullen krijgen. Haarlem 2Ajax. Op Hemelvaartsdag speelden wij voor het eerst tegen Haarlem 2. Haarlem wint den toss en gaat, ook onvol ledig, eerst aan bat en brengt het tot 55 runs. Een mooi succes voor onze bowlers. Exman nam 5 wickets voor 23 runs, Wim de Bois, zeer mooi, 3 voor 4 en Gehrels 0 voor 24. Ons batten was lang niet zoo mooi, want voor 50 runs hadden wij allen al een beurt gehad. Alleen Wim de Bois met 12 runs en Roef Vunderink met 21 runs, brachten er nog iets van terecht. Roef stond keurig aan bat en deed bij ons nog even de hoop herleven, doch het mocht niet en op den een-en-vijftigsten run werd hij uitgevangen. Wij probeerden nog een kans en stuurden Haarlem nog eens aan bat, doch gaven met een stand van 123 runs voor 8 wickets en nog 1 uur speeltijd den strijd op, zoodat Haarlem met 5 runs op de eerste innings won en de twee puntjes medenam. V. R. A. 2Ajax. Zondag 29 Mei speelden wij weer met een vijftal in vallers tegen V. R. A. 2. Wij winnen den toss en gaan eerst naar de mat. Voorzichtig en goed spelende brengen wij het tot 84 runs, waarvan Wim de Bois met 12, ten Have met 27 en Gehrels met 10 runs in de dubbele cijfers kwamen. De bowlerij van V. R.A. had het niet gemakkelijk, want 6 bowlers haden hiervoor 34 overs noodig. Onze bowlers deden het hierna beter, want voor 54 runs zaten alle V. R. A.-ers aan den kant. Exman bowlde weer zeer goed en nam 7 wickets voor 25 runs, Wim de Bois 1 voor 11 en Gehrels 2 voor 10. Ons fielden was in deze innings ook af, geen enkele run, zelfs geen bye, werd cadeau geda.au. Wij hadden dus op de eerste in nings een nuttigen voorsprong van een 30 runs. V. R. A. stuurt ons nogmaals naar de mat en zooals steeds in de tweede innings, waren wij weer ongelukkig. Van onze 10 wickets werden er 5 gevangen, 2 1. b. w. en 1 run out, zoodat slechts twee werden gebowld. Wij sloegen dan ook maar 34 runs bij elkaar, waarvan alleen ten Have en de Munnik, beide met 11 runs in de dubbele cijfers kwamen. V. R. A. moest dus nog 65 runs maken om te winnen. Dat was een spannende innings, want van 1 voor 2 werd het 8 voor 56 en hadden wij dus nog een klein kansje, maar de negende man bedierf het voor ons en sloeg 11 runs bij elkaar, zoodat V. R.A. voor het verlies van 8 wickets 69 runs behaalde en dus won met 5 runs en twee wickets en ons zoodoende weer de twee puntjes ontnam. Tot nog toe was het dus met onze gebroken elftallen een vrij aardige prestatie. Nu het voetballen is afgeloo- pen, hopen wij a.s. Zondag voor het eerst eens volledig de M. V A R I A CRICKET. In den laatsten tijd was er in onze cricketgelederen een strooming ontstaan om onzen trainer aan de cricket competities van den N.C.B. te doen deelnemen. Waar hij een buitengewoon cricketter is en ook met het oog op onze promotie naar de tweede klasse zou dit een mooie aanwinst voor ons zijn. Wij zonden daarom onderstaand schrijven naar het bestuur van den N.C.B. „In vervolg op ons telefonisch gesprek met den heer de Haan verzoeken wij u ons te willen mededeelen of het vergund is, de trainer van de voetbalafdeeling onzer vereeniging met de cricketafdeeling aan de wedstrijden van den N.C.B. te doen deelnemen. Volgens onze mee ning kan daartegen geen bezwaar bestaan. Waar echter de meening daaromtrent niet onverdeeld is, vragen wij liever, om onaangenaamheden te voorkomen, eerst uwe opinie. Wij vestigen nog uwe aandacht er op, dat de heer Castle, onze voetbaltrainer, in Londen prof. voetballer was, doch aan de cricketcompetities als amateur deel nam. Waar wij het voor de cricket-propaganda in het algemeen en voor onze vereeniging in het bijzonder, wel aanbevelenswaardig zouden vinden als hij kon mede spelen, zal het ons aangenaam zijn uw gunstig advies hieromtrent te mogen vernemen." Wij ontvingen hierop het volgende antwoord: „In antwoord op uw schrijven en in aansluiting aan ons telefonisch gesprek inzake het uitkomen van den heer Castle, den voetbaltrainer van Ajax, in uwe cricket- wedstrijden, heb ik de eer u mede te deelen, dat ik met den bondsvoorzitter over dit verzoek heb overleg ge pleegd; ik moet u echter mededeelen, dat wij geen toe stemming kunnen verleenen, dat genoemde heer uitkomt in de wedstrijden van uwe vereeniging, niet omdat wij bezwaar hebben tegen zijn uitkomen als cricket-amateur in het algemeen, doch wel tegen zijn uitkomen in wed strijden van de vereeniging, in welker dienst hij is." De secretaris van den N.C.B. besluit zijn schrijven met de mededeeling, dat een dergelijk verzoek aan een andere vereeniging ook niet werd toegestaan. Hieruit blijkt dus, dat wij van Castle's capaciteiten en zijn cricket-enthousiasme helaas niet kunnen profiteeren. Het is wel jammer, maar er is niets aan te doen. de M. 1902 V.V.V. 1927. Op 1 Juni a.s. zaJ onze zuster-vereeniging V. V. V. haar 25-;arig bestaan herdenken. Men spreekt altijd van zustervereeniging, doch van V. V. V. kan men dit in ver band met Ajax inderdaad zeggen, want was vroeger niet ieder Ajacied, die a;an zomersport wilde doen, aan gewezen op de zustervereeniging V.V.V.Kwamen er niet vele klinkende V. V. V.-namen op de Ajax-ledenlijs-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 8