r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 57 bowlt en wij staan in het veld en hebben bijv. gezien, dat hij 4 maal geworpen heeft, dan zeg je bij je zeif: „Verdikkeme, is die kerel nou nog niet uit!" omdat je eigenlijk maar even staat te wachten, tot hij er 3 zal hebben uitgegooid, maar met Gerard op de plaat (het is met Bogaard precies hetzelfde) dan speel je. De honken worden aan het werk gezet en alles is in beweging. Zij trachten ook spelers tusschen de honken uit te krij gen, terwijl Jan alles van zijn worp wil hebben. Dat is het verschil. Maar als Jan 2 of 3 maal die anderen heeft bezig ge zien, dan kent hij het ook en dan gaat-ie gesmeerd. Van den wedstrijd vertel ik niets meer, want bij beide par tijen was er de animo wat uit, daar het verschil reeds te groot was. In de 8e innings geeft Z.R.C. zich gewonnen, zoodat het totaal is 318. Eigenaardig is, dat dizelfde Z.R.C. gelijk speelt tegen de A.G.H.C. (99), waar wij 2 maal achter elkaar van verliezen. We hadden dan ook op een grooteren tegen stand gerekend en wisten niet beter of we moesten er voor vechten. Maar het is een goede oefenpartij gewor den. Maar nu wat anders. We zijn het er nu over eens, dat er geslagen kan wor den, dus met onze volgende wedstrijden, dan zal en moet er ook geranseld worden dat de splinters er af zullen vliegen. Er is momenteel nog niets verloren, maar er moet geregeld gespeeld worden als tegen Z.R.C. Ik be doel met dezelfde geestdrift. We spraken af, dat er niet gekankerd zou worden (wie lacht daar?) en toch is dan het begin gelegd voor een overwinning. Dus lui, hieraan denken voortaan. JACK. CRICKET. De zomer is in het land (zegt men tenminste) en de diverse zomercompetities hebben een aanvang genomen. Ons eerste elftal werd ingedeeld in de 2e klasse Noord met Albion 2, Haarlem 2, R.C.H. 1, Rood en Wit 2, Vleermuizen 1, V.R.A. 2 en V.V.V. 2. Een zwaar pro gramma hebben wij dus voor den boeg en zeer nieuws gierig ben ik naar het aantal punten, dat wij in deze competitie zullen behalen. Het tweede werd in de A.C.B. ingedeeld met Albion 2, A.C.C. 3, D.V.C. 2, K.N.S.M., Vleermuizen 2, V.R.A. 3 en V.V.V. 4. Zooals reeds gezegd, spelen wij hiertegen een halve competitie. De loting hiervoor heeft uitge maakt: thuis tegen Albion 2, V.R.A. 3 en Vleermuizen 2 en uit tegen A.C.C. 3, K.N.S.M., V.V.V. 4 en D.V.C. 2. Zondag 15 Mei speelde het tweede reeds een thuis wedstrijd en liet een steek vallen tegen Albion 2, hoe wel we de puntjes reeds voor driekwart in den zak hadden. Als officieel orgaan van den N.C.B. werd „de Corin thian" aangenomen. Schrijvende over de zomersporten zegt dit orgaan o. m.: „Dit alles brengt het cricket, een spel, dat bovendien gedragen wordt door hoogen spor- tieven geest. Clubbesturen, doet een poging! Want een poging het cricketspel in te voeren kan practisch niet mislukken. Omdat het spel daarvoor te mooi en te aan trekkelijk is. Daarom alom het cricket-bat ter hand!" Ziehier in een paar regels zoo juist onze opinie over het mooie spel weergegeven. Juist om den „hoogen sportieven geest" is het voor de tegenwoordige voet ballers zoo goed een dergelijke sport te beoefenen. Ajax 2Albion 2. Zondag 15 Mei begon het competitierad voor de cricketbonden te draaien en moesten wij met het tweede op de mat. De ochtenduren waren nog wat nat, doch de temperatuur was ai goed, terwijl 's middags nog heerlijk het zonnetje doorkwam. Eén heer(?) was weer zoo be leefd om zonder afschrijving weg te blijven. Ajax 2 gaat eerst aan het bat en maakt een goed totaal van 109 runs, waarvan Gehrels, die bijzonder het oog er in had, 49 scoorde, de Munnik 28 en Cramer 15. Albion gaat hierna in en brengt het tot 68 runs, waarvan van Tent, een jongmensch van denkelijk 15 of 16 jaar, een keurig ge speelde 21 runs scoorde; dit even als voorbeeld voor onze juniores. Gehrels bowlde 5 voor 21, Piet Vunderink 1 voor 19 en Jan Smit 2 voor 5. Met nog \3A uur speel tijd en een achterstand van 41 runs stuurde Albion ons nogmaals naar het wicket en nog zelden zag ik zoo'n ongeluksinnings. Voor 16 runs, waaronder nog 6 extra's, zaten we weer aan den kant, zoodat wij met z'n allen 10 runs scoorden. Vijf van ons werden ongelukkig uit- gevangen, de Munnik slaat een bal in eigen wicket en Piet Vunderink heeft met 3 not out de hoogste score. Albion bowlde hiervoor slechts 7M over en heeft dus 38 runs noodig om te winnen. Voor het verlies van 5 wickets scoren ze 64 runs, waarbij weer niet minder dan 13 extra's. Ons fielden was hierbij ook slecht en gingen, hoewel wij er in de eerste innings zoo mooi voorstonden, de eerste twee puntjes toch nog mede naar Zaandam. Ajax Comb—K.N.S.M. Voor het eerste was Zondag j.l. een wedstrijd tegen V.V.V. 2 vastgesteld, doch aangezien er nog gevoetbald moest worden, werd deze wedstrijd op ons verzoek uit gesteld. We speelden nu een oefenwedstrijd tegen de K.N.S.M. Cricketweer was het allesbehalve, regen en koud, maar toch werd er met animo gespeeld. K.N.S.M. gaat eerst aan bat en maakt 36 runs. Exman bowlde 4 voor 14 en Gehrels 3 voor 20. Hierna gaan wij aan bat en scoren 94 runs. Exman stond keurig te spelen en bleef de geheele innings door aan bat en maakte 44 runs not out. Wim de Bois scoorde 11, Piet Vunderink 13 en zoowaar Frits de Bruyn kwam met 11 runs ook in de dubbele cijfers. Wij wonnen dus met 58 runs. Voor Donderdag (Hemelvaartsdag) staat Haarlem 2 thuis en voor Zondag V.R.A. 2 uit op het programma. Er moet echter weer gevoetbald worden, zoodat we zeer

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 7