f7' 56 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX IV niet als de kans op uitmaken practisch nihil is. Werp kalm door, als het 3e bezet is, maar.laat Vrij niet weer ongestoord naar huis tippelen!! Over den wedstrijd het volgende: Ajax gaat het eerst aan slag en de eerste de beste tik belandt rechtstreeks van het slaghout in de handen van Houtkooper, die geen fout maakt Vrij zorgt er op dezelfde manier voor, dat nr. 2 kan inrukken en, als de 3e op het le uit gegooid wordt, is het reeds wisselen. A.G.H.C. vergaat het echter niet beter en na de le inn. is het nog dubbel blank. In de beide daaropvolgen de inn. trekt Ajax van leer. Als Baars het 2e honk heeft bereikt, neemt Bogaard voor Wim de Bois wraak voor het ongevraagde bad van het vorige seizoen en werkt met een verre tik een A.G.H.C.-er in de sloot. Na 3 inn. staan we met 62 voor. Dan is echter het aardigste ge- d eelte van den wedstrijd voorbijhet begint vrij hard te regenen, doch er wordt besloten door te spelen. Vrouwe Fortuna laat ons echter van dat mo ment af in de kou staan, zoowel letterlijk als figuurlijk. De gymnasiasten loopen in; nadat zij eerst den stand gelijk gemaakt hebben, heeft Ajax even daarna weer met 86 de leiding. Dan komt echter de ommekeer, als Baars de hier boven omschreven fout maakt en A.G.H.C. de 78 achterstand in een 98 voorsprong weet om te zetten. In de volgende innings stelt v. d. Eyken met een goed op Joop's vingers geplaat sten tik onzen catcher buiten gevecht. Eer we deze tegenslagen weer te boven zijn, is het einde daar en heeft A.G.H.C. verdiend, doch wel eenigszins geflatteerd, met 128 gewonnen. Piet Vunderink een pluim voor een uitstekenden vangbal in de 2e innings. Tot slot nog dit: Er wordt den laatsten tijd te weinig getraind en te veel gekankerd. Laat één speler de zeggenschap hebben; houd je daaraan en mopper niet tegen, wanneer je dan een op- of aanmerking krijgt of van plaats wordt ver anderd. Het geschiedde echter met tact en op de juiste manier. Mist Daan Roodenburg deze eigen schappen, dan kieze men een ander, doch leiding moet er wezen; waarvoor heb je anders een aanvoerder? FAN. -A Ajax—Z.R.C. 31—8. Zaterdag j.l. bonden wij den strijd aan tegen Z.R.C. Werkelijk bezield met goede voornemens, daar wij mo menteel met 4 verliespunten uit 5 wedstrijden, met nog 7 wedstrijden voor den boeg, nog lang niet mogen worden weggeccijferd. Evenwel meer verliespunten mogen wij niet tegen ons krijgen, daar wij het zelf niet meer zoo in de hand hebben, en je nu eigenlijk zit te wachten op een offday van je tegenstanders. Natuurlijk wbs ik ra zend enthousiast voor dezen wedstrijd, hetwelk even be koelde, toen eerst Vunderink en daarna Bogaard mij vei- telden, dat zij niet konden meespelen. Maar wat doe ie er aan, je moet nu eenmaal. Zoodoende vielen in Wester- loo en André. Als we gaan spelen en Z.R.C. aan slag sturen, (voor dengeen, die het niet mocht weten-: een ontvangende club heeft bij ons altijd recht van kiezen, zoodat er nooit ge-, tost wordt) dan staat Jan v. d. Heuvel op de werpplaat, HaHnck le honk ,Kreuger 2e honk, Stam 3e honk, de Bois korte stop, en in het veld: Baars, Westerloo en André. De eerste man van Z.R.C. krijgt 4- of 5 harde ballen en is er geweest, voor den 2en heeft Jan 3 worpen noodig en de derde staat eveneens spoedig op het nullenbord.Een goed begin. Voor ons opent dan Baars het offensief. Ten minste hij doet pogingen, want Meijer geeft hem 3 zuivere ballen en Eddy is dan de sigaar. Maar Bram, als 2e, denkt er anders over. Er was flink tegen hem opgeschept. Hij moest beter gaan slaan, anders kon hij wel aanvoerder van het tweede worden, en daar had hij geen zin, in. Hij geeft tenminste den bal een tik, waar weallemaaltegelijk ai! van roepen. Om nu van al de lui te gaan vertellen, hoe ze gesla gen hebben, dat kan ik niet, maar in minder dan geen tijd is Baars weer aan slag. Voor de 2e maal. En we denken niet anders dan dat hij nu toch wel zal tikken, na hetgeen hij gezien heeft, maar eilacie, 3 goede ballen en hij kan weer verdwijnen. Maar Bram, die dan weer komt, inspireert zijn opvolgers zoodanig, dat het niet lang duurt of Eddy staat voor de derde maal voor den vanger. En aangezien het Hollandsche spreekwoord: 3 maal is scheepsrecht, nog altijd is uitgekomen, zoodoende geeft hij hem nu ook een tik en dan zorgt Bram wel, dat bij thuiskomt. Maar dan is het gebeurd en Jan is onze derde nul. We hadden ons best gedaan. 18 runs in de eerste innings. Z.R.C. maakt dan in de 2e innings 2 runs, waar wij weer 8 runs tegenover stellen en we staan voor met 262. Het moet dan al gek loopen willen we dezen wed strijd nog verliezen en we maken van de gelegenheid gebruik. Jan gaat naar het 3e honk, Smit naar het 2e, terwijl Bram gaat vangen en Gerard bowlen. Gerard gooide goed; daarmee bedoel ik, dat hij tactisch gooide. Hij gooit in de veste verte niet zoo hard als Jan, maar er zit meer variatie in. Hij wisselt veel meer af. Harde en zachte ballen, alles door elkaar, en tevens houdt hij op een goede manier zijn honken in de gaten. Als Jan

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 6