k CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX De Commissie voor de Club-avonden: M. SMIT, M. J. KOOLHAAS, J. SCHOEVAART. N.B. H.H. Leden, Junioren en Adspiranten, die voor 21 Juni a.s. geene mededeeling gedaan hebben, dat zij de boottocht medemaken, wor den op den dag zelf ONHERROEPELIJK ge weigerd. Toen we Zaterdagmiddag aan den Wandelweg den strijd tegen de Gymnasiasten, thans voor de competitie, ten tweeden male aanbonden, hadden we maar één woord in onze gedachten: Revan che! En in den beginne had het er allen schijn 55 van, dat A.G.H.C. ditmaal „dik haver" zou krij gen. Edoch, voor de zooveelste keer zagen we een nuttige voorsprong verdwijnen en den zoo goed begonnen wedstrijd zelfs in een nederlaag eindigen. Dat wij het ook thans niet tot een overwinning konden brengen, is wederom, al moet toegegeven worden, dat het ons ook niet erg mee zat, in hoofdzaak een gevolg geweest zoowel van tech nische als tactische fouten. Eddy Baars blijkt zijn vorm nog niet te pakken te hebben; zijn stoppen van den bal was absoluut onvoldoende en het moet dan ook wel als pech worden beschouwd, dat de meeste door A.G.H.C. geslagen ballen juist op hem af kwamen. Bovendien is zijn op stellen bij het honk, als er een looper is, verkeerd. Wanneer een 2e honkman zich opstelt op de lijn 2e h.-3e h., zal hij, wanneer de werper op dat honk speelt, van den terugkeerenden looper een duw ontvangen met het gevolg, dat de bal gemist wordt en doorschiet. Het bewijs werd j.l. Zater dag geleverd, toen A.G.H.C., na een dergelijke fout, 2 runs(!) maakte. Zeker, het was een grove fout van Jan v. d. Heuvel om, met „2 uit" en den 3e n man op „2 slag", nog op het 2e honk te spelen, doch bij goed opstellen van den 2en honk man behoeft een dergelijke fout, indien de aan gooi goed is, geen nadeelige gevolgen te hebben. Men stelle zich derhalve zoo op, dat men nim mer den ho'nklooper in den weg staat, als men den bal nog niet in zijn bezit heeft. Verder ver dient het aanbeveling, dit geldt ook voor Gerard Stam, die op het 3e stond, zich voor de lijn le h.- 2e h. of 2e h.-3e h. op te stellen, daar anders de kans groot is, dat het uitzicht op het moment, dat de honklooper komt aanrennen, wordt be lemmerd. Door een achterwaartsche beweging trachtte men dan den looper uit te tikken. Aan Jan v. d. Heuvel de raad, je onder het werpen zoo weinig mogelijk van de diverse op- of aanmerkingen om je heen aan te trekken. Het is dikwijls moeilijk, dat geef ik toe, doch speel je spel, zooals je denkt, dat het 't beste is en laat je niet van de wijs brengen door anderen. Tracht, als het 2e bezet is, zoo weinig mogelijk voor beweging te maken (dit ging tegen A.G.H.C. al beter), doch gooi zoo snel mogelijk. Hou' steeds een oog in 't zeil, dreig zoo noodig, doch gooi superieure Jazz-band, onder de prima leiding van Mr. ROEFzal voor ideale dansmuziek zorgen, en maken dat wij ons aan boord zeker niet zullen vervelen. U gelieve Uw lunch, „zoo uitgebreid mogelijk" zelf mede te nemen, ter wijl prima consumptie tegen door ons vastge stelde prijzen aan boord verkrijgbaar zullen zijn, en de bediening ook niets te wenschen zal overlaten. Voor het „Stille strand" staan er diverse aardige onderlinge wedstrijden op het programma, om leuke prijzen. VERGEET VOORAL UW ZWEMCOSTVUM NIET, het natte element moet ook zijn deel heb ben, en het touwtrekken voor Heeren, en de Australische Kruiwagenrace, geschieden in de kabbelende golfjes. De lach mag niet van de lucht zijn, het moet een echte Ajax-dag worden. Ingesloten briefkaart gelieve U, zoo spoedig mogelijk, in ieder geval vóór 21 Juni a.s. inge vuld den Heer Koolhaas terug te zenden, daar wij het aantal deelnemers precies moeten weten, terwijl wij besloten, om alles prettig te laten verloopen, géén kinderen mede te nemen Wij garandeeren U een leuken dag en reke nen bij voorbaat op aller medewerking. HONKBAL. A.G.H.C.Ajax: 128. '11 Onpret tige wedstrijd. Enkele opmerkingen over het spel.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 5