r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 53 KRONIEK. Ons eerste elftal heeft zijn wedstrijdenreeks om het kampioenschap van Nederland thans beëindigd. Wij zijn er in geslaagd om in de drie laatste wedstrijden een zeer goed figuur te slaan door Feijenoord te Rotterdam en Velocitas te A'dam te kloppen, waardoor ons puntenaantal nog tot 8 is opgeloopen. De stand luidt thans: gesp. gew. gel. verl. v. t. punten Heraciles 7 5 2 0 145 12 N.A.C. 7 5 0 2 14— 9 10 Ajax 8 3 2 3 14—15 8 Feijenoord 7 2 1 4 710 5 Velocitas 7 0 1 6 4—14 1 Wij eindigen dus definitief op de derde plaats met twee clubs boven ons en een tweetal be neden ons, met welke plaats wij tevreden dienen te zijn als we de zaak objectief be kijken. Het is voor een voetbalclub in de Wes telijke eerste klas een heele prestatie om num mer één te worden en op den verderen weg naar 's lands kampioenschap liggen zooveel voetangels en klemmen, dat 't bereiken van een behoorlijke plaats na de acht zware slot wedstrijden heel moeilijk is. In zooverre moeten wij dus content zijn en willen wij niet nalaten dien spelers, die ons elftal dit seizoen vormden, nog eens hulde te brengen voor datgene, wat ons werd geboden. Een speciaal woord van dank aan Hordijk, die als oer-veteraan in tal van wedstrijden goed werk leverde en er heel wat toe bij droeg, dal 't Westelijk kampioenschap in ons bezit kwam. Of Heracles of N.A.C. tenslotte het eere metaal inpalmt kan ons koud laten: 't Westen is er ditmaal naast en de dagen dat ons district met kop en schouders boven de Provincialen uitstak, behooren tot het verleden. Het seizoen is hiermede afgeloopen en gaan wij ons thans met hart en ziel op de zomersporten toeleggen, waarvan hopenlijk alle spelers zullen profitee- ren om eens uit te blazen, doch tevens om fit te blijven voor 1927'28, in welk seizoen heel veel van ons verlangd zal worden. Wij mogen in deze rubriek niet onvermeld laten dat ons Bestuur er in geslaagd is nog een wedstrijd tegen de Engelsche kampioens club New Castle te arrangeeren, welke match op een Dinsdagavond plaats heeft gehad. Geen sterveling zal met de gedachte rondgeloopen hebben dat Ajax deze grootmeesters zou slaan. Het resultaat is meegevallen, daar wij behoorlijk partij hebben gegeven. New Castle United klopte ons vrij gemakke lijk met 30 en geen oogenblik hebben wij het idee gehad, dat de profs honderd procent ga ven, doch de weerstand die onze defensie vooral, heeft geboden, was zeer goed. Het fraaie spel dat de Engelschen te zien gaven, was een vroeg-diner en een rush naar de Meer over waard en wij zijn den Ajax-bestuurderen voor het arrangement erkentelijk. De Heeren uit New Castle waren heel goed over ons spel te spreken en hebben zeker een goede herinne ring van ons spel en de ontvangst meegenomen. Zooals hierboven reeds gezegd, gaan de netten thans een paar maanden in de motten- kist en zullen onze zomersport-medewerkers Fan, de M. e.a. in de eerstvolgende nummers vertellen van hetgeen wij op Base-ball- en Cric- ketgebied dit seizoen zullen beleven. J. J. G. 1^1 C. A. W. HIRSCHMANN. -rr _^J vt Hei was voor enkele dagen juist 30 jaar ge leden, dat de vice-president van den N.V.B., de heer Hirschmann, zitting nam in het N.V.B.-be- stuur. Deze bekwame bewindsman heeft in deze periode voor het internationaal en nationaal voetbal veel goeds tot stand gebracht, waarvoor wij hem ook in onze courant hulde en dank zeg gen. Moge deze ijverige werker zijn kennis en werkkracht nog vele jaren aan den N. V. B. geven. Onze hartelijke gelukwenschen. J. J. G.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 3