60 j ATHLETIEK. Reeds maakten wij op pagina 52 gewag van de belangrijke athletische wedstrijden die a.s. Zon dag op onze grounds plaats treffen. Wij maken een ieder nog eens op dit belangrijke gebeuren attent. I ONS ORGAAN In verband met de Boot-trip en de convocatie voor de Algemeene Vergadering komt onze courant eerst nu van de pers. Zooals destijds bepaald zal ons lijfblad gedurende de zomer maanden slechts éénmaal per maand uitkomen. DE REDACTIE. Steunt het Olympisch Comité 1928 j j Het Jubileum van Blauw-Wit» Twee gedenkboeken Het Bestuur van Blauw Wit en hetzelfde col lege van M.V.V. hebben dezer dagen een ge denkboek het licht doen zien in verband met de jubilea van beide clubs. Beide gedenkschriften zijn keurig en smaakvol uitgevoerd. Naast vele bizonderheden zijn de bceken verlucht door fraaie foto's. In menig voetbalarchief zullen deze gedenkboeken een eerste plaats innemen. Den samenstellers hulde! CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX fr= de bïnnenspelers. Het voordeel hiervan is, dat de achter- spelers dichter bij elkaar komen te staan en zoo en pas- saint een beetje als toeziende (en zoo noodig er op zit tende!) voogd over den midvoor kunnen spelen. Hierdoor wordt dan tevens de bovenmenschelijk zware taak van den spil ('n volmaakte partij midhalf was vóór de wijziging van den off side regel heel wat lichter dan nu!) eenigszins verlicht. Wat zeggen de Ajax backs? Onze vriend v. Kol heeft het waarschijnlijk te druk met de Denen, doch de andere zou die 'm in het volgend nummer niet eens van „katoen" willen geven? Is Heer H. V. tevreden? Die zegt nu wel, Iaat maar eens een paar seconden je bolletje werken, maar als je zooals ik houten hersens hebt, valt dat niet mee. En 't blijft een schandaal, dat ze je niet eens een beetje zomerrust gunnen. We moeten noodig eens een bloc aller goalpalen en deklatten oprichten, houten ka meraad. We worden wat je noemt uitgebuit! Inmidels gegroet van je vriend DEKLAT. Niemand verzuime deze wedstrijden te be zoeken! 1 Juni j.i. was het de dag, waarop onze zuster - club Blauw-Wit het feit herdacht dat de veree- niging 25 jaar oud was! Schrijver van deze paar gelukwensch-regelen heeft het geheele proces medegemaakt van het moment af dat Victoria aan de Hembrug de eerste goalpalen inzette tot den huidig en dag toe. Veel werk is verricht, veel moeilijkheden heeft Blauw-Wit door moeten maken vooraleer alle steenen van het Stadion op elkaar stonden, voor en aleer Blauw-Wit is ge worden de groote westelijke eerste klasser in Amsterdam. Als wij bij dezen mijlpaal den af ge legden weg naspeuren dan moet ons uit de pen aai de Stadionclub veel goeds tot stand bracht en dan constateeren we tevens met genoegen, dat de onderlinge verstandhouding tusschen onze beide clubs ongeveer zonder uitzondering uitstekend geweest is. Moge dit nog tal van jaren zoo blijven. Bij de receptie heeft Koolhaas het Blauw-Wit bestuur een fraaie plaquette over handigd. Hij deed dit geschenk vergezellen van een hartelijke speech. Bij deze woorden van onzen woordvoerder leggen wij ons neer! Biauw-Wit, proficiat! J. J. G.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 10