{r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX :=S1 S E E KRONIEK. IC_ De vijfde wedstrijd in de serie om het kam pioenschap van Nederland is ook al uitgedraaid op een nederlaag. En een stevige ook Met 41 heeft N.A.C. ons eerste elftal ge klopt, zoodat er weinig twijfel overbleef welk elftal van de twee het sterkste was. Onze voorhoede slaagde er niet in den N. A. C.-er onder de lat te passeeren, daar v. Kol onze linksback uit een penalty het in ieder geval gemotiveerde tegenpunt fabriceerde, toen N. A. C. een 10 voorsprong had. Voor de rust maakte Verlegh het tweede punt en na de rust heeft N. A. C. hier nog twee goede doel punten aan toegevoegd. Het is zeer goed mogelijk dat onze ploeg in Groot-Biitannië uitstekend spel heeft vertoond, doch in den wedstrijd tegen N. A. C. was er van dezen grootschen vorm weinig te constateeren. Over alle linies ontbrak er nog al wat aan, zoo dat het geheel weinig leek op een match om de hoogste eer van voetbal-Holland. De verande ringen thans weer in de samenstelling van het elftal aangebracht, konden ons maar matig be koren, hetgeen trouwens het geval is met alle veranderingen in de laatste weken aangebracht. Waarom na Stormvogels-Ajax het team niet gehandhaafd? Onze ploeg had daar toch zeer goed gespeeld en het was o.i. niet gemotiveerd om daarna een serie van wijzigingen aan te brengen, die het moreel en het spel van het team moesten fnuiken. Met dat al bestaat er een niet geringe kans dat'ons elftal zich tenslotte met een matig plaatsje zal moeten tevreden stellen, afgezien van het feit, dat het kampioenschap foetsie is. Onze taak zal dus tenslotte eindigen in kam- pioens-killers werk, n.l. zoo mogelijk de preten denten den hals om te draaien, daar wij èn Feyenoord èn Heracles nog moeten ontmoeten. Of daar in ons team de noodige fut voor wordt gevonden zal aanstonds blijken, want de 41 tegen N. A. C. zal voor de jongens wel teleur stellend zijn. Alles bij alles moeten wij echter met het dit seizoen vertoonde tevreden zijn. Wij brachten het tot Westelijk kampioen en dat het kampioenschap van Nederland niet zoo maar voor het grijpen lag had iedere insider kunnen voorspellen. Moge, als de N. V. B. het eindresultaat publi ceert, nog een eervol plaatsje bereikt zijn. Jon gens, good luck! J. J. G. Met het tweede en derde op stap -J] 43 vV Zoo stond dan Zondagmorgen een vroolijk troepje Ajax-menschen in de hal van het C. S., om de Paasch- dagen in combinatie met een paar wedstrijden buiten Amsterdam door te brengen. Eenige doorloopende gereserveerde coupé's, een geintje van Red Peter, een leuke mop van kleine Frits, U kunt begrijpen: de stemming was wat je noemt. Enkele groepjes kaarters vormden zich en na een prettige reis arriveerde het gezelschap in Winterswijk. Eenige bestuursleden vajn W.F.C. brachten ons naar het hotel, het gezelschap werd voor één dag ingekwartierd om vervolgens den inwendigen mensch eenigszins te versterken. Bijna vergat ik nog te vermelden, dat onze vriend Lindeman een speciaal bed, maat 150 X 65 c.M., toegewezen kreeg. Na den lunch lieten verschillende heeren nog eenige kunststooten op het biljart bewonde ren, waaraan een einde gemaakt werd door de bood schap, dat de auto's, ons door W.F.C. aangeboden, voor stonden om ons naar het terrein toe te brengen. Het terrein van W.F.C. was niet slecht, een kleine overdekte tribune, niet te kleine kleedkamers en hier direct aan verbonden een ruime kamer 0, welke ik spe ciaal vermeld, omdat deze kamer de lachspieren nogal in beweging gebracht heeft. Om even twee uur komen de elftallen in het veld. Ons elftal in de volgende opstelling: de Bruyn. Kriek v. Os. Lindeman de Wit v. Gelderen Klaarbergen v. Deijk Koomen Koppen de Bois. Direct na den aftrap blijkt, dat ons spel uitstekend is, maar voor doel is 't mis; de tegenwoordige Ajax-kwaal. Doorloopend zijn we in de meerderheid, maar het succes komt aan den anderen kant. Een kleine wisseling in de verdediging kost ons een goal, spoedig gevolgd door een onhoudbare tweede. Nadat Koppen eindelijk een van de vele kansen weet te benutten en W.F.C. zich een reuzen offside goal toegewezen ziet, is het rusten. De tweede helft was ongeveer gelijk aan de eerste, alleen was ons overwicht niet zoo groot. Weer krijgt W.F.C. een kans door verkeerd opstellen van onzen linksback en deze wordt ook dankbaar benut. Wel doen onze jongens hun best om den achterstand te verkleinen, maar als het eindsignaal klinkt, hebben wij met 41 verloren.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 9