42 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX ter elkaar geslagen werden en diverse bounda ries genoteerd werden. We ontvingen daar ook het volledige cricket-programma voor het heele a.s. seizoen. Er waren al weer heel wat toe schouwers, je snapt eenvoudig niet wanneer ze daar werken. Hierna gingen wij naar Windsor- Castle, waar de Koning op dat oogenblik ver bleef, en gebruikten onze lunch aan den oever van de Theems in een schilderachtige omgeving. Het was een lollige amusante eetpartij. Het paleis dateert uit de elfde eeuw en is op een heuvel gebouwd. Zoo'n echt roofhol uit de mid deleeuwen, met hooge wallen, schietgaten en kanonnen. De wacht schijnt zoo uit een speel goeddoos te zijn weggeloopen, roode rok, een bont-muts van een halve meter hoog, en vooral „parade-pas", 't Leuke is dat iedereen vrij in en uit wandelt en dichter bij de koninklijke familie kan komen dan wij in 't Loo bijv. Engelsche tui nen als een sprookje zoo mooi. Hier zagen wij ook de Eton-Boys, met hun eigenaardige kleederdracht, hoogen hoed, ge- stieepte pantalon en Jacquet. Knapen van on geveer tien tot zestien jaar. Eigenlijk een beetje zielig gezicht, en hoe die rakkers bijv. „dieffie met verlos" in deze kleeren kunnen spelen. Ook met het knikkeren zullen de panden van hun jasjes wel eens in de modder hangen. Ze hebben anders sportvelden genoeg en misschien mogen zij hun hoedjes dan wel afzetten. Dat willen we tenminste maar hopen. 's Avonds bezochten we het Colosseum en zagen daar een zeer goede specialiteiten-voor- stelling. Vooral die oude zeekapitein amuseerde ons geweldig, nietwaar Wout? Den Zaterdagmorgen gingen wij wandelen, maar veel gekocht werd er niet, daar Mokum veel goedkooper is. 's Middags brachten we nog een bezoek bij Chelsea, dat tegen Manchester City speelde. Ook hier weer, zeer mooi voetbal, waarvan veel te leeren viel. Wat een geraffi neerd spel, snel snel is de leus, en pingelaars gaan schijnbaar direct naar het Oudheidkundig Genootschap. Iedere corner is gevaarlijk, ook het ingooien gaat veel vlugger. We zagen helaas geen doelpunten maken, daar beide verdedigin gen sterker dan de aanval waren. Andy Wilsson V van Chelsea was hier de gevaarlijke man, maar Turnball, hun middenvoor, verprutste eenige mooie kansen. De Chelsea-keeper was ook in top-vorm en stopte eenige malen zeer mooi. 65.000 toe schouwers jengelden om een Chelsea-doel- punt, dat maar niet komen wilde. Promo- veeren van Chelsea zal dan ook dit jaar wel weer tot de vro me wenschen blijven behooren. Per under ground gingen wij weer Hotelwaarts, waar het galgenmaal ons wachtte, daar wij dienzelfden avond weer home-waarts zouden trekken. Koolhaas bedankte namens het geheele gezelschap, Oudheusden voor z'n uitstekende leiding en overhandigde hem een mooie koffer, een welverdiend cadeau, dat onder dankbetuiging aanvaard werd. Toen namen wij noode afscheid van het Ban- gor-Hotel, waar we zulke prettige uren hadden doorgebracht. Gelukkig was het mooi zacht weer, zoodat we niet opnieuw der zee offers brengen moesten. We hadden praats voor zes toen we in den Hoek aankwamen en een uurtje later zaten we weer in Mokum, waar veel be langstellenden ons kwamen afhalen. Onder meer was ook de heer Cluwen aanwezig, z'n eerste uitgaan na z'n langdurige ziekte. Zoo doorgaan Joh. We hebben een prettige, gezellige trip ge maakt, enorm veel gezien met een incompleet elftal een paar zeer fraaie successen geboekt, en in Londen een uitnemenden indruk achter gelaten. Het was een tour, Ajax waardig. JAN SCHOEVAART.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 8