ir CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX V- Nederlandsche liederen van het uitnemend spe lende orkest, met Hollandsche dirigente. Dat de stemming „dik in orde" was, kunt U wel be grijpen. Daar we vlak bij het British-Museum logeer den, gingen wij daar 's Woensdagsmorgens een kijkje nemen, en brengen U de groeten over van de daar verzamelde mummie's, allemaal pracht exemplaren in hun soort. Het moet de meest be roemde verzameling van de wereld zijn, maar ik vond het een dooie boel. Ook het Spijker schrift, Sanskriet en Papyrus-rollen hadden onze groote aandacht, alsmede de steenen af beelding van Ramses IV met de geheele elftal commissie. Een stelletje pootelingen, die we best in onze voorhoede konden gebruiken. Om half zeven waren wij in Wimbledon, „weer een uur tje treinen", met het volgende elftal: De Boer. Anderiessen Sr., Couton. Hangard, Anderiessen Jr., Martens. Iseger, Volkers, Rutte, Debois, ten Have. Het veld was in tegenstelling met dat van Clapton erg ongelijk, veel kleiner en nog harder. Vooral het ongelijke veld speelde ons in het be gin parten, maar de verdediging, met Jan de Boer aan het hoofd, hield ook nu weer stand. Geleidelijk kwam de voorhoede er beter in, we zagen mooie staaltjes in het veld, de rechterwing domineerde weer, maar de kuilen in het veld zaten ons dwars, alsmede de robust-spelende Wimbledon-achterhoede. Met een blanco stand ging de rust in. Na de thee zetten wij er nog eens alles op, en mocht het Rutte gelukken, twee uit stekende doelpunten te maken. Ook nu weer speelden wij met een feu-sacrée, dat wij in Mo- kum nog niet van het elftal zagen, en het praatje dat we overspeeld zouden zijn, moet dan ook pertinent naar de kinderkamer verwezen wor den. Het publiek was ook hier geheel op onze hand en diverse aanwezige Hollanders vonden het buitengewoon prettig, dat een Hollandsche elftal in Londen, twee klinkende overwinningen behaald had. Wij dineerden met Wimbledon in hun clubhuis, waar de schotels opgediend wer den door de Wimbledon-dames, die van Marius Koolhaas in dank hiervoor een Ajax-insigne ontvingen. Ons „racket" onder leiding van Joop Martens had een phemonaal succes. In de speech van Mr. Widow (de Wimbledon-secretaris), waai in deze ondermeer liet uitkomen dat Ajax de eerste Hollandsche vereeniging was, die in Londen een overwinning had behaald, zwollen onze Meersche borsten van trotsch, en wij repli ceerden dat Ajax ook „not from Yesterday" was, en zongen tot besluit ons krijgslied van „Miep van Loon". De Engelschen vonden het prachtig, 't Was het avondje wel. Den volgenden dag bezochten wij the National Gallery, en bewonderden een schitterende ver zameling Meesterwerken. We zagen daar meer Rembrandt's hangen dan in ons Rijks-Museum, maar ook Titian, Michel Angelo, Corrot, Millet, Reynolds, Turner, etc. etc. waren daar ruim vertegenwoordigd. Ruim drie uur vertoefden wij in dit Schilders-Walhalla, en konden haast niet scheiden, 's Middags zagen wij Clapton-Orient met 30 van Chelsea winnen. Oök nu weer, evenals te Wembly, mooi positie-spel, prachtig kopwerk en direct afgeven. De keepers wijfelen geen oogenblik met wegtrappen, daar ze geweldig op de huid gezeten worden. De backs trappen den bal direct uit de lucht weg, daar ze eenvoudig geen kans heb ben den bal eerst stil te leggen. Allen spelen even gemakkelijk links als rechts en er wordt soms geweldig op den man gespeeld. Als je geen ste vige body hebt, deug je niet voor prof-voetbal en kom je er gekreukeld vandaan. De scheids rechters moeten wel voor hun taak berekend zijn, daar de profs iedere begane overtreding in hun voordeel uitleggen. Chelsea verloor met 30 en speelde toch beter voetbal dan Clapton- Orient, dat echter de geboden kansen beter wist te benutten. Wij zagen zoowaar nog een penalty tegen de bovenlat schieten en een paar opge legde kansen missen. Voetbal blijft toch maar altijd voetbal, ook bij de Profs. Het terrein was keihard en de keeper van Clapton, een knaap van minstens 200 pond, maar toch zeer vlug ter been. De centerhalf van Chelsea „Townrow" speelde een prachtpartij, ook de rechtsbuiten „Crawford" was subliem. J\ 40 "Al

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 6