v 38 van ons waren het er roerend over eens, dat het bezit van een punter op de Theems, vele idealen zou verwezenlijken. We bereikten nu Hampton- Court, een copy van Versailles, en hadden nog eenige heel vroolijke oogenblikken in de „Maze" (dwaaltuin). Maandagmorgen waren wij de gast van West- ham-United. De Heer King, die wij hier gaarne voor z'n bereidwilligheid danken", liet ons de geweldige terrein-inrichting van deze eerste klas beroepsclub zien. Tribunes om duizelig van te worden, zoo hoog, een prachtige bestuurs kamer, met telefoon- en telegraaf-toestel, de kleedkamers, badkamers, inrichting voor Hoog- tezon etc. etc. Als je zoo'n voetbal-kasteel ziet, komen wij nog een hoop te kort. Onze spelers gingen nu. een. uurtje trainen en maakten lang geen slechten indruk. Jammer dat het veld erg hard was, en bijna zonder gras, zoodat de bal soms rare capriolen maakte. Hierna vereerden wij de wedrennen met een bezoek, en maakten kennis met de „Bookkies", bookmakers. We zagen jong en oud wedden, zelfs twee Londen- sche Bobby's legden botje bij botje, om een kansje op hun favoriet te zetten. Het six-to-for in the field, ep; By By, zal ons nog lang in het geheugen blijven. Vooral By By, een Engelsche Epinard, zat ons leelijk dwars, en bezorgde ons een vooroordeel tegen het wedden. We zwqeren dat het een race voor de bookmakers was, maar al kostte het een paar shillings, lol hebben we gehad. Dinsdagmorgen aanschouwden wij het aflos sen der wacht. Een impossant gezicht, net speel goedsoldaten die opgewonden worden, zoo ake lig precies gaat alles. Eigenlijk dacht ik dat zoo iets alleen in Potsdam mogelijk was, maar als kijkspel is het prachtig en zelfs in geen Henri ter Hall-revue zou dit nummer verbeterd kun nen worden. Tevens bezochten wij de Westminster Abbey met o.a. het graf van den onbekenden soldaat, en zagen en hoordqn the Big Ben, the Houses of Parlement en nog een paar andere kleinigheden, 's Middags gingen we al vroeg op stap, om onzen eersten wedstrijd tegen Claptqn F. C. te spelen. Eerst in de bus, toen in de Underground, toen in den trein, en toen weer in de bus. Bij elkaar waren we twee uur kwijt, maar dat zijn kleinig heden in Londen. Het veld was prachtig, nog iets grooter als het Ajax-terrein, alleen iets harder. We kwamen met de volgende opstelling uit: i De Boer. Andei lessen Sr., Couton. Hongard, Anderiessen Jr., Martens. Iseger, Volkers, Ingebleek, Jurriaans, ten Have. Al dadelijk blijkt dat onze verdediging alle zeilen bij Q moet zetten om scoren te voorkomen, maar de wil om een goed figuur te slaan doet wonderen. Het tempo is ver- tassend snel, daarbij komt dat x, f\ 4^) als Jseger.de bal krijgt, hij er Vwv steeds uitnemejide dingen. mee doe,t. Verbazend zoo r handig als hij steeds weer de vijandelijke achterhoede in de luren legt; Volkers staat hem trouw ter zijde en de rechterwing r~ Joop smoest e'en woordje Engelsch met den Scheidsrechter u en Clapton-aanvoerder.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 4