CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX "M IV. spelers zag ik een enkele maal de bal eerst stil leggen. Bij Arsenal speelde Buchan een pracht- partij, hij was de ziel van de Arsenal-aanval, maar de linksbuiten en centervoor benutten zijn prachtige passes niet. Bij Cardiff blonken de beide achterspelers uit, geweldig zooals zij iede- ren Arsenal-aanval braken. De ster van het veld was de links-half van Cardiff, Hardy. Als een terrier zat hij er op, en iedere bal werd zoo keu rig afgegeven, dat hij diverse „open doekjes" in ontvangst had te nemen. De rust, wat vliegen zoo'n drie kwartier om, bracht een bril. De muziek leidde de gespannen gemoederen in rustiger banen en gaf een eere-ronde in parade-stijl. Prachtig, kranig en meesterlijk. De thee had den spelers blijkbaar goed gedaan, en er werd in een razend snel tempo begonnen, met Arsenal in het offensief. De linksbuiten en centervoor kregen een paar „geheide" kansen, en ik die twee pegels op rood-wit gezet had, voelde me geweldig sterk. Ratels, bellen, etc laaiden het vuurwerk van enthousiasme aan, maar een echte goal liet maar steeds op zich wachten. Nu komt Cardiff weer in het offensief, maar de Arsenal-keeper blijkt ook uit het goede hout gesneden. Nog een kwartier is er te spelen, en wij die als onpartijdig toeschouwer fungeer den, hoopten reeds op een verlenging, die dan twee keer vijftien minuten duurt, toen de Arse- nal-keeper vallende een schot mooi stopte, maar blijkbaar in z'n poging om den bal weg te wer ken door de toestormende Cardiff-voorhoede belemmerd werd, op onbegrijpelijke wijze het bruine monster kwijtraakt, dat nu langzaam het doel inhuppelt. Een snert-goal, ik weet er geen ander woord voor, maar het gejuich dat los barstte, moet in Mokum te hooren zijn geweest. Arsenal deed nog een heftige poging, de onver diende achterstand in te halen, en Cardiff maak te bijna nog een pracht-goal, maar verandering in de stand kwam er niet meer. Het Wales-pu- bliek was uitgelaten van vreugde, men stormde het veld op en vormde een dichte haag voor de Koninklijke tribune, om zoo dicht mogelijk bij het uitreiken van het kleinood tegenwoordig te kunnen zijn. 't Werd een zegetocht voor Cardiff, die de spelers wel nooit zullen vergeten. De goal, waar de ongelukkige Arsenal-keeper de bal liet glippen, werd door honderden Cardiff-suppor ters in beslag genomen en we zagen diverse Wales-vuurders, die met een mes een stuk gras zode uit den grond wipten, liefst met een stukje krijtlijn erop, en dit als een kostbaar souvenir opborgen. Moet U nog peultjes? Het duurde wel een uur voor we het veld behoorlijk konden ver laten. We hadden een, al was 't dan geen schit terende, toch een geweldig spannende match gezien. De scheidsrechter was puik, z'n leiding was onberispelijk, 's Avonds leek het in Londen wel Koninginnedag. Overal opgewonden zingen de Cardiff-supporters, de meesten met een bos prij op hun borst of hoed gespeld. (In het wapen van Wales komt namelijk een bos prij voor). Dat ze nu de prij rijkelijk met Whiskey be sproeiden, een nurks die daarover valt. Maar als Johnie Walker liepen ze niet. Dat komt ech ter in de beste families voor. De Zondagmorgen werd besteed om in het Hyde-park een kijkje te nemen. Alles wat een paard heeft in Londen, „en dat zijn er heel wat", komt blijkbaar daar bijeen. Rotten-Road is in tegenstelling met den naam, een ideale ruiterweg, van eenige uren lang. Jong en oud draaft en geloppeert dat het een lust is om te zien; we zagen diverse jongens en meisjes van zes, zeven jaar als volleerde ruiters op vurige ponnies rijden. Ook de Serpentine, een groot meer in het Hyde-pafk, had onze belangstelling. Men kan er roeibooten huren, en op bepaalde tijden ook zwemmen. Zooiets zou in het Vondelpark toch ook wel kunnen, maar er zijn hier helaas te veel zede lijkheids-apostels. 's Middags gingen wij met een boot de Theems op en bezochten Richmond's Hill. De Theems is heel goed te vergelijken met onze Amstel, alleen vind ik onze rivier mooier. We zagen prachtige landhuizen, met rondom ideale sportvelden. Ook maakten we kennis met de z.g. punters, de typische Engelsche roei- of liever paddelboot. Diversen hadden een gramophoon aan boord, en voor den wind was er een groot zeil gespan nen, dat de boot geheel overdekte. In bijna alle booten, een hij en een zij, en de gramophoon spelde een ideale foxtrott of Tea for two. Een idyllische schuit voor de vrijage, en de meesten ..s 37

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 3