v [r~ 36 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX ane-oog, pakten den trein naar Londen en arri veerden om halfacht aan het Liverpool-station. Een stralend zonnetje verwelkomde ons, en. daar we vasten grond onder onze voeten had den, kikkerden wij aardig op. Wat een impos- sant gezicht, dat geweldig drukke verkeer, daar is Mokum toch nog maar een dorpje bij hoor. Nu nog even in de underground en ruim een half uur later betraden wij het Bangor-Hotel, waar wij een volle week zouden verblijven. Het moet me even van het hart, den Heer en Mevrouw Damman voor hun goede zorgen, namens het geheele gezelschap vriendelijk te bedanken, al tijd waren zij bereid ons met raad en daad bij te staan, en allen Ajaciden, die, 't zij voor zaken of voor pleizier een kijkje in Londen mochten willen nemen, kunnen wij het Bangor Hotel ten zeerste aanbevelen. Na ons verfrischt te hebben, en de Hollandsche lunch alle eer bewezen, maak ten wij ons op voor de tocht naar Wembly. Oudheusden was er na heel veel moeite in ge slaagd, „wat heeft dat heer een relaties in Lon den", om allen van een plaatsbewijs te voorzien, en nu gingen we, „natuurlijk met de Under ground", naar het veld. 's Morgens hadden wij al, ik weet niet hoeveel „Sight-Seeërs" gezien, met Cardiff- en Arsenal-supporters, alle met hun club-kleuren getooid. Alleen uit Wales „Cardiff" waren er volgens de couranten 38.000 supporters meegekomen. Insignes, hoeden, ra tels, bellen, paraplues, ja heele costuums in club kleuren. Cardiff blauw-wit, Arsenal rood-wit. Overal opwinding en geestdrift. Wij betraden het terrein door een cordon van gearmde bobby's. Kaarten gereedhouden, was het parool. De controle was voorbeeldig en het leek me absoluut onmogelijk om zonder kaart toegang te verkrijgen. Een overweldigenden in druk maakte het schitterende sportpark op ons, en we hadden geen oogen genoeg. Een muziek korps, stijl „Goulmy Baar", het was the Band of H.M. Grenadier Guards (200 man) bracht opgewekte muziek. Maar nog leuker was het gezamenlijke zingen. Er werden n.l. program ma's uitgereikt met populaire liedjes, en de dirigent met de loudspeaker vóór zich, verzocht het publiek de wijsjes mee te zingen. Voor de aardigheid laat ik er twee volgen: THE MORE WE ARE TOGETHER. The more we are together, together, together, The more we are together, The marrier we'll be, For your friends are my friends, And my friends are your friends, And the more we are together, The merrier we'll be. PACK UP YOUR TROUBLES. Pack up your troubles en your old kit bag, And smile, smile, smile, While you've a lucifer to light youd fag, Smile Boys, that's the style, What's the Use of worrying? It never was worth while, So, pack up your troubles in your old kit bag, And smile, smile, smile. En de 91.000 toeschouwers voerden een nog nooit gehoorde cantate uit, waar geen zangver- eeniging ter wereld tegen op kon, en de „smile" was niet van de lucht. Is het een wonder dat er een stemming was, zóó af, zóó prettig, dat mijn pen zeker niet in staat is deze te beschrijven. Zelfs de Engelsche Koning met zijn gezelschap zong mee en kreeg van zijn toegenegen onder danen een dikke vijf op zijn rapport. Om drie uur betraden onder geratel, gebel en gebrul, de beide elftallen het veld. Alle spelers hadden het bizondere voorrecht aan den Koning voorgesteld te worden; Arsenal is de gelukkige die den Toss wint. Het fluitje snerpt.en de grootste wed strijd is begonnen. Ook voor de meestgeharde Prof, lijkt me zoo'n wedstrijd in hooge mate zenuwslccpend. We weten dat het de hoogste voetbaleer voor een speler is, in deze wedstrijd te mogen uitkomen. Diverse harde noten hebben zij, „om in voetbalstijl te blijven", moeten kraken, om het zoover te brengen. 38.000 supporters waren er alleen uit Wales meegekomen om Car diff aan te vuren. Voor deze wedstrijd gaan ze nog eens speciaal in training. Alle bladen staan ook met portretten, voorspellingen, interviews, etc. etc. De captain van Cardiff had bijv. speci aal zijn zwarte kater meegenomen, omdat het beest geluk aanbracht. Is het een wonder dat zij hun beste spel niet kunnen ontwikkelen. Toch viel het vertoonde spel mij bizonder mee. Vooral het koppen en 't positiespel is oogbekorend, 't Plaatsen direct uit de lucht, alleen de buiten-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 2