3-s AM/TERDAWfflETOOTBALLCLUft..J No. 5 DONDERDAG 12 MEI 1927 10de JAARGANG. De Ajax-toer naar Engeland „Praat er niet over", was het parool toen wij Vrijdagsavonds om acht uur aan het Centraal station bijeenkwamen, om gezamenlijk de reis „overthere" te ondernemen. Als je er maar niet aan denkt, heb je er zeker geen last van", raadde een ander. Net doen of je bij je thuis naar bed gaat, maar pak eerst „een taaie" wijsgeerde een derde. „Maak je maar niks ongerust hoor, zei Siem, 'k heb een reuzen middel. Hier heb je twee pil len, één gebruik je een uur voor, en de andere als je in je mandje stapt. Ohne Schwindel, ohne dubbele bodem, 't is net of je met het Rokin- pontje overgaat. Vele vrienden en vriendinnen deden ons uitgeleide, hier een handdruk, daar een zoen of een pakkerd; de trein zette zich in beweging, en voort ging het. De Hoek was bereikt en vóór we er erg in hadden stonden we op de boot. We lieten ons, „op een paar na", lekker in onze hutten zakken, vlug het mandje op gezocht, en.het spel kon beginnen. En nu zou U wel willen dat ik het heele drama in de finesses neerpende, en een droevig relaas ophing van de offers die er geplengd werden, en de parfum beschreef die niet om te harden was, niks hoor,wij zijn zonen van een zeeva rende natie. Ik volsta dus met vier regels: Die groote reizen onderneemt, Kan dikwijls veel verhalen. Maar.als de zee onstuimig doet, Dan.moet je tol betalen. We arriveerden dus met een blos op ons ge laat, „lach dan Paljasso", 's morgens tegen zes uur in Harwich, doorstonden het speurend dou- Verschijnt onder leiding van: fl. fi. BOEflflRD 3. 3. 6ROOT(T)E13ER m. 3. ROOCHflflS Een in alle opzichten geslaagde tour. Een „misselijke" inzet. De Cupfinale. Zondags een wandeling door 't Hyde Park en boottochtje naar Richmond Hill en Hampton Cour. Punt-kooten. Wij oefenen bij West-Ham en laten een veer bij de wedrennen. By By. Dinsdag zien wij het .aflossen der wacht, spelen tegen Clapton en win nen met 20. De musicale entrée bij 't Lyons Corner House. 's-Woensdags gaan we naar 't Britsch Museum en winnen 's avonds van Wimbledon. Donderdags zien wij the National Ga- lery en zien 's middpgs Clapton- Orient met 30 van Chelsea winnen. Na afloop bezoeken wij de bokswed strijden te Ilford. Vrijdags maken we een prachtige auto-trip, nemen een kijkje op den Coal en pickmkken bij het Windsor-Castle. De Eton-Boys. 's Avonds wonen wij een specialitei ten-voorstelling bij in het Colosseum. Wij winkelen Zaterdags 2 uur, zien 's midd,ags Chelsea gelijkspelen tegen Manchester City. Met rustige zee terug.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 1