46 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX (7* HONKBAL. AjaxConcordi,a: 1413. QuickAjax: 1020. Er bestaat een bekend gezegde, dat luidt: Na actie komt reactie. Dat dit gezegde veel waarheid bevat, bleek maar al te duidelijk in den eersten competitie wedstrijd, welken we op 23 April speelden tegen Con- treft, volstaan met hieronder de innings te laten volgen. Ajax 3242210X 14 Concordia: 510210013 13 Tegen Quick ging het weer wat beter, al was ook nu het veldwerk nog lang niet, zooals we dat van de Ajax-ploeg van het vorige seizoen gewend zijn. Het begin is geheel voor Ajax; na 5 minuten is de stand zelfs 91 in ons voordeel. De traditioneele in zinking, waarmee we ook het vorige seizoen nog al eens te kampen hadden, deed zich ook nu voor en Quick cordia. Ging het tegen V.V.G.A. een week te voren in één woord gesmeerd, tegen de geelzwarte Schinkel- bewoners leek het soms een wedijveren in het maken van fouten. Een handicap was het zeker, dat we met invallers uitkwamen vok)r Harinck, Roodenburgh en de Bois, wat vooral aan slag tot uiting kwam, terwijl het natte weer voor Jan v. d. Heuvel, die slechts zoo nu en dan z'n vorm te pakken kon krijgen, als excuus mag dienen. Het werpen van den Concordiaan Woort- man was echter in ieder geval veel minder dan van onzen pitcher en dat heeft per saldo de balans in ons voordeel doen overslaan. We zullen, wat het verloop van den wedstrijd be- weet, dankbaar hiervan profiteerend, een vervaarlijk stuk van haar achterstand in te loopen. Door het uiterst zwak pitchen van Willemsbroek raakt Quick echter weer achterop en noteert, als het einde daar is, haar 2e nederlaag (1020). Ajax had wederom 3 invallers, thans voor de Bois, Harinck en Kreuger, terwijl Quick Bleesing en Rijke miste. Vooral het gemis van Wout Rijke deed zich bij Quick gevoelen. De eerste berichten, welke we over het 2e negental kunnen publiceeren, zijn allesbehalve gunstig. Voor den len competitiewedstrijd, Zaterdag j.l. tegen Swift, ver schenen slechts 7 menschen op het appèl. Van deze 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 12